Skocz do zawartości

325i ... założyc gaz(sekwencja) ???


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładajcie LPG, więcej benzynki zostanie dla mnie :lol:
A jak stwierdze, że stać mnie na motor 2,5 L to autko z takim motorem kupie a nie bede kaleczył samochodu. Jak konstruktorzy BMW-e wypuszcza seryjne auto na gaz i bedzie mnie keidys na nie stać moze zdecyduje sie na jego kupno. Póki co benzynka rlzzz !!! :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inna kwestia że w obecnym momencie LPG średnio się opłaca... sam mam sekwencje no i co z tego? Byłem dziś na poczcie LPG załączyło mi się 100 metrów przed pocztą :) Połowę drogi na LPG połowę na benzynie.

 

Silnik LPG pali jakieś 20% więcej niż benzyny. Przy cenach 2,3 zł LPG i 4,5 NoPb95 to mamy zysk jakieś 38 %... kiepsko a to wszystko na trasie a zakładając że cykl mieszany to 10 % jazdy na benzynie to zakładając LPG zyskujemy jedynie jakieś 35 %... jak na benzynie za 100 km zrobi się za 60 pln to na gazie jedynie za 39 pln. Inaczej było latem...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem - jadę na weekend nad morze, tam i z powrotem 600km, oszczędność na LPG (sekwencja) to 80zł akurat na obiadki z rybką we dwoje (przez cały weekend), jadę w tatry, tam i z powrotem 1200km to oszczędzam 160zł akurat na 5 noclegów dla jednej osoby, ewentualnie obiadki , mi nikt niczego nie musi tłumaczyć jeżeli chodzi czy gaz czy nie bo widzę to jak popatrzę w portfel... (warunek porządna instalacja LPG), dyskusja na temat gazu czy go mieć czy nie, to jak dyskusja czy kupić piwka w tesco (nawet jak jestem w tym sklepie) czy na stacji benzynowej no bo przecież kupować piwka w tesco to wstyd bo tanie... co nie ? nie każdy kto chodzi w garniturze Pierre Cardin czy też jeździ BMW musi zaraz jadać obiady w hotelu Sheraton... pogoda (czytaj BMW) nie musi być tylko dla bogaczy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zamknac temat, od dawien dawna LPG mialo swoich zwolennikow i przeciwnikow. i tak jak nikomu nie udalo sie przkonac pzreciwnika do jazdy na LPG tak i zwolennika nie udalo sie przekonac do jazdy tylko na PB.

 

ja osobiscie na lpg wydaje okolo 500-600zl, jak dla mnie wydawanie przy tych samych przebiegach 1000zl bylo by lekkim zboczeniem i marnowaniem moich pieniedzy. mam lepsze pomysly na spozytkowanie 500zl miesiecznie. zeby bylo jasne gaz w moim aucie jest juz od ponad 10lat, auto ma przejechane okolo 500 000 km, jezdzilo na taksowce. i wcale silnika nie zabilo wbrew obiegowym opinom. instalacja byla 1 generacji, ja ja tylko zmodyfikowalem do 2 generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.