Skocz do zawartości

Szyba mi pekła :-(


djfazee

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas wymiany wycieraczek uszkodziłem sobie niechcący szybę, gdy wyciągnąłem pióro, ramie podniosłem, jednak po chwili nie wiem jakim cudem odbiło i uderzyło w szybę. No i mam teraz pękniętą szybę, czyli że przeglądu nie dostanę i policja może dowodzik zabrać i nie za pięknie to wygląda :-(. Czy ktoś wie ile taka wymiana szyby kosztuje, może ktoś wymieniał. Czy warto kupić używaną w bardzo dobrym stanie, moze ktoś ma na sprzedaż ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie jesteś sam,mi cholera wczoraj stało się to samo!!! :duh:

Na allegro ktoś wystawia szybę używaną zieloną atermiczną za 99.A co mi tam ,masz linka:

http://www.allegro.pl/item171205212__przednia_szyba_bmw_e36_zielona_.html

I tak nie wyśle a jest z twoich terenów,więc chociaż jeden z nas coś z tego bedzie miał,inne używki da się znależć po 150 zeta,u mnie wklejenie to około 100,ja mam malutkiego pajączka,będe musiał go podkleić i może przejdzie,pozdrawiam

Było e23 2,8 automat,potem e23 2,8 manual teraz e36(z silniczkiem jak od kosiarki ale spoko bedzie kiedyś większy) BMW na zawsze,--hehe kosiarka do żyda a teraz 2 literki w trumniaku-m52b20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa szyba z zielonym paskiem razem z wymianą 350 zł. Samemu nie ma się co paprać i bawić w używki, tymbardziej że dostaniemy gwarancje na montaż i pęknięcia powstałe na skutek wady materiału (rzadko spotykane hehehe).

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam do sprzedania nowa szybe do e36 sedana + klej + podklad pod klej, mam tez drut do wyciecia starej szyby. Samodzielne wklejenie szyby to zaden problem potrzebujesz tylko osoby do pomocy. Kupowalem dla siebie ale juz nie jest mi potrzebna :lol: e-mail: zuraw0@interia.pl

 

Drutem to można z poloneza wycinać szybe. :mrgreen: chyba że chcesz dodatkowo wymieniać uszczelke i malować słupek bo masz małe szanse że nic nie uszkodzisz. Takie szyby wycina sie wycinarką od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do sprzedania nowa szybe do e36 sedana + klej + podklad pod klej, mam tez drut do wyciecia starej szyby. Samodzielne wklejenie szyby to zaden problem potrzebujesz tylko osoby do pomocy. Kupowalem dla siebie ale juz nie jest mi potrzebna :lol: e-mail: zuraw0@interia.pl

 

Drutem to można z poloneza wycinać szybe. :mrgreen: chyba że chcesz dodatkowo wymieniać uszczelke i malować słupek bo masz małe szanse że nic nie uszkodzisz. Takie szyby wycina sie wycinarką od środka.

 

jesli ta stara jest peknieta to mozna ja zbic do konca i potem wyciąc zwyklym nożykiem z suprmarkietu za 10 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie Panowie ... nie potrzebne bicie piany !!

 

Moje zdanie na ten temat jest takie i zależy od "djfazze" & "tomcio_e36" czy wybiorą taką opcję ...

Jak miał bym kupić szybę ( NIE WAŻNE NOWA CZY UŻYWANA ) do tego klej ... i całą resztę ... następnie spędzić dwie lub trzy godziny na zabawie ... i nie daj Boże starsznie się przy tym zdenerwować

( lub wQr...ć ) to generalnie rzecz biorac Skóra nie warta wyprawki !!

Jak dasz do zakładu gdzie się tym zajmują na codzień i oni coś spierdzielą ... pęknie, zarysują samochód albo wkleją niedokładnie ( i będzie się lała woda do środka ) to oni poniosą koszty !!

A jak będziesz się bawił we własnym zakresie ... to odpowiedz sobie sam na to pytanie ! KTO ZAPŁACI ZA EWENTUALNE SZKODY -napewno nei Caritas Polska :?: :!: :?: :!: :?:

 

Ja zawsze staram się patrzeć obiektywnie i chłodnym okiem ... bo Rzeźbę w Guwnie to kazdy potrafi zrobić ... :jawdrop: tylko co potem :?: :!: :!:

 

 

Pozdrawiam

 

 

1602ti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w zakładzie wymiany szyb u mnie w mieście i mogę mieć zielona szybę z paskiem u góry za 230zł + 100 zł wymiana. I chyba się na nią zdecyduję, bo szukać teraz używanej, a firmy kurierskie różnie traktują paczki, chyba nie ma sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez pekla szyba od wycieraczki :(

mialo mnie to kosztowac 400 zl ale jak przyszlo do wymiany to musialem zaplacic 500 zl z groszami

 

zaklad mowil ze biora 100 zl za montarz , nowe listwy to koszto okolo 60zl i jakis tam protekror czy cos takiego doszlo i kosztowalo chyba 30 zl czyli szyba wyszla cos kolo 300zl

 

troche zabolala kieszen przez takie maly blad w wymianie piur :((

moja besia to coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Obserwuję temat i podłączę się do niego ale w innym problemie; czy kiedyś ktoś z was polerował(lub zlecił) zarysowania na szybie powstałe np. po piórze wycieraczki?(Zsunęło się i zarysowało szybę przednią w dolnej części od kierowcy).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez pekla szyba od wycieraczki i kupilem tu w Anglii,zadzwonilem do serwisu i przyjechal gosciu z nowa szyba do mnie do pracy i mi wymienil i razem z montazem zaplacilem 100 funtow.Na tutejsze zarobki i zycie jak dla mnie to taniocha :) Ja bym nigdy sie nie bawil w jakies uzywane szyby i wklejanie samemu,lepiej kupic nowa i niech zrobia to ludzie ktorzy sie tym zajmuja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zalecam wymieniac szybe na warsztacie - biora odpowiedzialnosc na siebie i masz gwarancje na montaz oraz na sama szyba (dotyczy wady fabrycznej)

 

2. warto zainteresowac sie montazem "pluskwy" na lusterko, ja wracalem sie 2 razy

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu wymienialem w gliwicach i nie polecam tam wymieniac. zaplacilem 550zl za pilgingtona czy jak to sie tam pisze. bylem reklamowac chyba 20 razy bo cieklo. efekt taki ze juz mi sie nie chce i cieknie dalej, podsofitka wymazana klejem, deska zaczela trzeszczac na dziorach, cieknie i uszczelka nie nachodzi na dach jak powinna. poprostu musieli by wycianac szybe i jeszcze raz wlozyc pozadnie ale za duze prawdopodobienstwo pekniecia szyby.

w aso sie pytalem to 2000 zl i zaluje ze nie robilem tam bo jak sie potem okazalo ze dostalem zwrot z ubezpieczenia budynku bo mi z dachu dachowka spadla:/

 

uzywanych nie masz co kupowac bo przewaznie bardzo mocno siedza i wyciagnac je jest bardzo truno co czesto sie konczy peknieciami a jak nie to i tak taka szyba jest juz mocno wyeksplatowana od wycieraczek kamieni, dzior no i samego wyciagania

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, jutro prawdopodbnie udam się do zakładu i skorzystam z usługi wymiany.

 

BMWUser o co chodzi z tą pluskwą ??

 

Pluskwa - kawalek metalu w gornej czesci szyby, do ktorej montuje sie wewnetrzne lusterko :). Ta "pluskwa" jest zintegrowana z szyba chyba tylko w oryginale. W moim pilkingtonie nie bylo, zatem musieli przykleic... warto popatrzec jak Fachowiec to zrobil :).

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.