Skocz do zawartości

Dojazdówka do e39


DRAY

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, ale moze trzeba dac dystans i wtedy daloby sie zalozyc? jak myslicie?

 

Ja kupiłem 17 calową dojazdówkę z E46 i będę rozwiercał otwór centrujący - podobno wówczas doskonale pasuje. Normalnych felg bym nie rozwiercał (a wiem, że niektórzy tak robią), ale dojazdówkę stosuje się rzadko i do tego i tak trzeba się ślamazarzyć, więc myślę, że problemów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

No ja z rodziną w zeszłym roku byłem właśnie w Montenegro. Zaryzykowałem i poleciałem bez zapasu - udało się.

 

:mrgreen: :cool2:

 

ok, to zapytam jeszcze inaczej, czy ktos wie czy od e46 15" lub 16" sie nada jak sie rozwierci otwor centrujacy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No ja z rodziną w zeszłym roku byłem właśnie w Montenegro. Zaryzykowałem i poleciałem bez zapasu - udało się.

 

:mrgreen: :cool2:

 

ok, to zapytam jeszcze inaczej, czy ktos wie czy od e46 15" lub 16" sie nada jak sie rozwierci otwor centrujacy??

Nie, bo będzie inne ET felgi. Trzeba będzie dołożyć dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że samo roztoczenie na nic się nie zda, bo felgi od E46 mają inne ET (odsadzenie) i taka felga, nawet z roztoczonym otworem centrującym, po prostu oprze się o zacisk hamulcowy i będziesz musiał dołożyć dystans.

Jak już będziesz miał tą felgę, to najpierw ją przymierz i zobacz, czy się nie oprze. Jeśli będzie to standard od E46, to pewnie felga będzie o około 2 cm za blisko zacisku.

Jeśli tak, to nie ma co jej roztaczać, a lepiej od razu zamówić dystans 2 - 2,5 cm zmieniający średnicę otworu centrującego z 72,5 mm na 74,1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że samo roztoczenie na nic się nie zda, bo felgi od E46 mają inne ET (odsadzenie) i taka felga, nawet z roztoczonym otworem centrującym, po prostu oprze się o zacisk hamulcowy i będziesz musiał dołożyć dystans.

Jak już będziesz miał tą felgę, to najpierw ją przymierz i zobacz, czy się nie oprze. Jeśli będzie to standard od E46, to pewnie felga będzie o około 2 cm za blisko zacisku.

Jeśli tak, to nie ma co jej roztaczać, a lepiej od razu zamówić dystans 2 - 2,5 cm zmieniający średnicę otworu centrującego z 72,5 mm na 74,1 mm.

 

 

Czy to dotyczy też silnika 2.0? Czytałem, że w tych z większymi pojemnościami właśnie zaciski przeszkadzają. Mój kolega ma dojazdówkę w E46 więc przymierze po weekendzie i dam 100% odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o samą wielkość zacisku (fakt - w większych silnikach są one większe i tam już nie wejdzie mała felga) tylko o to, że w e46 felga ma inne ET i po włożeniu jej do e39 ona za głęboko wejdzie przez co oprze się wewnętrzną ścianą rotoru o zacisk bądź będzie gdzieś się opierała rantem itp o np amortyzatory/elementy zawiechy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem (tak jak poprzednik już napisał) jest wtedy - zamiast rezać ją na tokarce to - zakup odpowiednich dystansów, które oprócz tego, że wypchną felgę na zewnątrz tak żeby nie ocierała o nic to jeszcze zmienią wielkość otworu centrującego tak aby felga idealnie na nich siadła i nie trzeba było nic roztaczać.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Allegro aukcję z dojazdówkami 15" i 16" do E39, zadzwoniłem do Pana i ten zapewnił mnie, że na 100% będą pasować do E39, że sprzedaje je już od lat i nigdy nie miał żadnego problemu z zamontowaniem w wypadku potrzeby użycia. Podobno nawet do 80 km/h można na nich śmigać, choć oczywiście sugerował szybką podmianę na pełnowymiarowe :lol:

Update: to ten człowiek http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-bmw-r16-e39-e60-e90-e38-e87-i2462305004.html

Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Allegro aukcję z dojazdówkami 15" i 16" do E39, zadzwoniłem do Pana i ten zapewnił mnie, że na 100% będą pasować do E39, że sprzedaje je już od lat i nigdy nie miał żadnego problemu z zamontowaniem w wypadku potrzeby użycia. Podobno nawet do 80 km/h można na nich śmigać, choć oczywiście sugerował szybką podmianę na pełnowymiarowe :lol:

Update: to ten człowiek http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-bmw-r16-e39-e60-e90-e38-e87-i2462305004.html

Jeśli tak, to widocznie ta felga ma po prostu otwór centrujący do E39, a do pozostałych wchodzi z luzem na piaście. Kupowałem u tego człowieka dystanse do poprzedniego samochodu i wiem, że jest solidny (sam je robi), a tak na dobrą sprawę można go zapytać jaka jest średnica otworu i będziemy mieć jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem z tej aukcji:

http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-dojazdowka-15-cali-bmw-5x120-i2468022602.html

 

Jeżeli nie przypasuje to dokupię:

http://allegro.pl/dystanse-20-mm-bmw-5x120-72-5-i2437739805.html

potem tylko roztoczenie otworu wewnętrznego na 74 mm

 

Jeszcze trzeba jakieś miejsce dobre znaleźć. Najlepiej zamocować pionowo do kanapy ale chyba za mało miejsca tam będzie. Robienie dziury w półce raczej odpada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak, sprawa sie wyjasnila w moim przypadku

 

wchodzi dojazdowka z e-46, 16" z przetoczonym otworem centrujacym, takowa zakupilem od goscia z allegro z Wa-wy na ul. Jagielskiej ma zakład wulkanizacyjny,

 

nie sadze zeby weszla 15" bo bedzie zacisk ocieral (za mala srednica)

tak wiec dystans nie potrzeby, przynajmniej u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja wreszcie skompletowałem zestaw do 540i:

mam 17-calową dojazdówkę z E46 (szer. 125), nie rozwiercałem otworu, ale zleciłem wykonanie dystansu 20mm (nawet taki gruby jest niepotrzebny, mógłby być o połowę cieńszy) ze zmianą otworu centrującego z 74,1 (w E39) na 72,5 (tak jak koło dojazdowe E46) wraz ze śrubami odpowiedniej długości. Wszystko pasuje. Nie jestem zwolennikiem dystansów na co dzień, ale do dojazdówki moim zdaniem może być. No i w kufrze znacznie przestronniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie oglądam sobie TVN Turbo "Jazdę Polską" i jest o "łapaniu gumy". Było o dojazdówce i gość zwrócił uwagę na bardzo ważną rzecz a mianowicie wszystko fajnie jak nie mamy miejsca na normalne koło zapasowe dojazdówka rzeczywiście zajmuje mniej miejsca ale jadąc na urlop z załadowanym samochodem łapiemy kapcia i ... no właśnie zmieniamy na dojazdówkę a co z kołem które uszkodziliśmy? Pozostawiam do przemyślenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ja tylko zwracam uwagę, że takie coś trzeba wziąć pod uwagę bo o ile w kombi to jeszcze można kombinować to w sedanie jest to ograniczone a jeżdżę na wczasy z dwójką dzieci i kupą sprzętu do windsurfingu i przepakowywanie na drodzę obojętnie jakie koło mamy na zapasie to problem. Rozwiązaniem jakimś jest opona run flat, ja tak mam i w zeszłym roku przekonałem się o i ch zaletach jak jechałem na wczasy. Mam normalny zapas tylko wypakowanie wszystkiego aby go założyć to porażka. Zbiornik do gazu to faktycznie problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie, bardzo proszę o pomoc.

Potrzebuję powiększyć otwór w moich felgach aluminiowych. Rozstaw śrub się zgadza, ET się zgadza- nie pasuje otwór centrujący. Felgi są ze starszej 5, ja mam e39.

Jak najbliżej Katowic, z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e 39 mam normalny zapas i szczerze nawet nie wiedziałem,że z dojazdówką takie kino.Miałem problem z dojazdówką e X3.Jakaś rura przy transporcie zza ocranu złasiła się na nią.Założyłem 16 cali ale tarła o tarczę.Mam ori kosz pod płytą bagażnika ale nie zapłacę 500 pln.za dojazd jak komplet alu można kupić za 1500 pln.I to nie najgorszych z oponami.Kupiłem spray do naprawy przebitej opony.(30 pln).Przez 1.5 roku użyłem go 2 razy.Jazda jak na dojazdówce(do 80km/h).Warunek,opona przebita ale nie w strzępach.Plusem jest rozmiar i waga(mały spray) minus to jak jest się mniej rozgarniętym i skuma dopiero po 10 km,że jedzie bez powiiwtrz to spray nie pomoże.Ostatnio( z rok temu) kupiłem dojazd za 100 pln. 17 cali.To se wrzuciłem do ori kosza i nawet nie było okazji użyć.Taki mam doświadczenie.
Zakup BMW zarejstrowanego w RP to brak wyobrazni,lenistwo lub bezgraniczna naiwność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.