Skocz do zawartości

Od 180 km/h straszny muł...


Areek

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno w mojej e36 M43 1.6i musiałem wymienić uszczelkę pod głowicą. Po naprawie padła mi jeszcze lambda (uderzona jakimś kamieniem). Auto przyspiesza tak samo jak przed naprawa (może ciut lepiej) ale gdy dojdzie do 175-180 żeby pojechac wiecej trzeba ja długo bujać. Wcześniej bez problemu szła do 200-205 km/h bez tego zmulenia. Jeżdze na tych samych odcinkach dróg i zauważam że w miejscu gdzie normalne rozpędziłbym się np. 180 jadę jakies 165-170km/h.

 

Czy trzeba zresetowac kompa po wymianie uszczelki i lambdy?

 

Rzadko jeżdziłem 200 km/h ale jak jechała tyle to teraz czemu nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w mojej e36 M43 1.6i musiałem wymienić uszczelkę pod głowicą. Po naprawie padła mi jeszcze lambda (uderzona jakimś kamieniem). Auto przyspiesza tak samo jak przed naprawa (może ciut lepiej) ale gdy dojdzie do 175-180 żeby pojechac wiecej trzeba ja długo bujać. Wcześniej bez problemu szła do 200-205 km/h bez tego zmulenia. Jeżdze na tych samych odcinkach dróg i zauważam że w miejscu gdzie normalne rozpędziłbym się np. 180 jadę jakies 165-170km/h.

 

Czy trzeba zresetowac kompa po wymianie uszczelki i lambdy?

 

Rzadko jeżdziłem 200 km/h ale jak jechała tyle to teraz czemu nie chce

 

Może było z górki :twisted2:

Tak serio to przy tym silniku chyba nie masz co więcej wymagać :mad2:

Rozumiem gdyby to było 2.5=2.8 ale 1.6 a ty chcesz żeby jednakowo się bujała w pełnym zakresie obrotów?!

Chyba to normalne ...... że od 170 zbiera sie sporo wolniej jak na 1.6

Może inni Ci coś podsuną ja nie wiem,ale według mnie jest ok.Z tym wcześniej że było inaczej to coś niedowierzam.Może i szła nawet 220 ale że tak samo sie zbiera to bzdura. :roll2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pociagnelem 225 :),1.6 chyba wiecej jak 205 nie ma szans leciec,i nie ma co sie dziwic ze od 180 sie nie buja to raczej nie jest dziwne przy tej pojemnosci

http://img237.imageshack.us/img237/9199/avako1.png

Przedni napęd jest dla dziewczynek. . . :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moę się powstrzymać żeby nie napisać: jak tak można katować biedną 316... obym nigdy nie kupił autka od takiego "przeganiacza", bez urazy ale to twoje autko długo tak nie pojeździ, ciekawe dlaczego ta uszczelka była do wymiany...
www.turboBMW.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moę się powstrzymać żeby nie napisać: jak tak można katować biedną 316... obym nigdy nie kupił autka od takiego "przeganiacza", bez urazy ale to twoje autko długo tak nie pojeździ, ciekawe dlaczego ta uszczelka była do wymiany...

 

Jaka biedną???

Bunia jest w idealnym stanie technicznym.

Jeszcze nie wiesz co takie wbrew pozorom 316 potrafi. Przyspieszeń kosmicznych to to nie ma ale jak sie bujnie to swoje idzie. A 200 km/h to jeżdziłem sporzdycznie , może 2-3 razy uciekając przed E36 320 lub inna. Kolesie wymiekali koło 200 km/h. Kolesie nie autka bo pewnie inny driver by mnie objechał. Choć zadanie trudne miałby bo latalismy po zakrętach a moja bunia jest nieżle obnizona i klei sie do drogi :D

 

Co do uszczelki od początku chyba miała lekkie przedmuchy bo było słychać "bombelkowanie". Ale 25.000 km na niej jeszcze zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200km/h po zwykłej drodze jeszcze po zakrętach ?? no no no obyś kiedyś nie przesadził fakt BMW bezpieczne jest ale przy takich prędkościach jak mówisz to szanse są bardzo małe. Przestrzegam wszystkich zawsze jak się tak chwalą bo sam przy 160 wyleciałem z drogi E30tką i walnąlem w drzewo. Całe szczęście że wytraciłem trochę prędkości lecąc bokiem po rowie i uderzyłem tylnymi drzwiami w drzewo. Wyszedłem z samochodu bez ani jednego siniaka tył przestawił się względem przodu o 25cm. Także z całej sympatii do Ciebie jako miłośnika BMW radzę uważać. A jeżeli już chcesz latać te 200km/h to nie rób tego tej Beemce zamień ją na 318iS albo 320 te silniki znosza to lepiej. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz na jakiś czas można sprawdzić nasz V-max. Fakt, że nie są to prędkości z jakimi należy eksploatować 316i. Katalogowo dla niej prędkość maksymalna to przecież 190. Skoro aktualnie jeździ właśnie z taką to zastanów się czy to teraz jej stan techniczny nie jest właśnie optymalny. Skoro rozpędzałeś ją do ponad 200 km/h to może wcześniej było coś nie tak?

Prawdą natomiast jest, że przynajmniej moja bawaria te katalogowe osiąga powoli acz z płynnie zmniejszającym się momentem przyspieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam, ze lepiej zakonczyc ten temat, ktory idzie w strone ganiania 200km/h po zwyklych polskich drogach

 

nie chcialbym sie z Toba spotkac w trasie i to nie ze wzgledu na "wymiekanie", ale szacunek dla zycia i zdrowia swojego lub/i np. przypadkowego rowerzysty lub dziecka

 

pozdrawiam i zycze rozsadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w mojej e36 M43 1.6i musiałem wymienić uszczelkę pod głowicą. Po naprawie padła mi jeszcze lambda (uderzona jakimś kamieniem). Auto przyspiesza tak samo jak przed naprawa (może ciut lepiej) ale gdy dojdzie do 175-180 żeby pojechac wiecej trzeba ja długo bujać. Wcześniej bez problemu szła do 200-205 km/h bez tego zmulenia. Jeżdze na tych samych odcinkach dróg i zauważam że w miejscu gdzie normalne rozpędziłbym się np. 180 jadę jakies 165-170km/h.

 

Czy trzeba zresetowac kompa po wymianie uszczelki i lambdy?

 

Rzadko jeżdziłem 200 km/h ale jak jechała tyle to teraz czemu nie chce

 

cos nie tak z tym twoim autem wydaje mi sie ze do 200 to piwinna sie jednak szybko rozpedzac bez zająknięcia wkoncu to ma az 102 KM :mrgreen: istny diabeł . musisz jeszcze troche przy niej pogrzebac , moze jakis stożek albo cos:) powodzenia w rozpedzaniu muła od 180 w zwyż :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nic ni emowie.ale tak jak kocham matke i ojca i jesli klamie to zeby mi uschnał....... na gazie mialem 180km/h ( odczyt z predkosciomierza) na trasie Szczecin-BErlin mysle ze poszloby jeszcze ciut-ale zdaje sobie sprawe ze to juz leciwe auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych prędkości to nie polecam jak reszta kiedyś widziałem jak auto wylecaiało przy podobnej i zatrzymało się na drzewie samo pocałowało się w tyłek i wątpię aby ktoś to tam przeżył. Mam is-a i nie powiem czasem lubię polecieć szybciej ale na szczęściej mam ogranicznik w postaci żony obok która przy 180km chwyta za kolano i czasem się boję żeby nie pomyliła go z ręcznym ;-) ale co do tego postu mam podobnie wcześniej mój is zbierał się pięknie aż do 220 teraz po wymianie sondy ma lekkie opory powyżej 195 może to to .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak czytam te kosmiczne predkosci tych demonow szybkosci 316 :D

Mysle sobie nie ma co kupowac m3, wystarczy 316, nie lubie spamowac ale nie moglem sie powstrzymac.. Chcialbym zapytac w jakie dni halny wieje w jakie kierunki, i gdzie sa takie przepasci..? I czemu zaden z was nie naprawi tego licznika :d ale mysle ze Ci co tak jezdza 200-225 uniosa sie po moim poscie i szybko jakis wykresik z hamowni umiescza.

Pozdrawiam i zycze wiecej takich silnikow..

 

P.S a i lepiej zeby nasi zachodni sasiedzi nie uslyszeli o tych predkosciach bo jeszcze pomontuja wam komputerowe ograniczenia predkosci jak w BMW Z4 Mpower ( tam jest przy 250 a wam juz nie duzo zostalo do tej predkosci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no podzielam opinie kolegów jak ty tym 220 robisz to dobry jestes mój rekord ale nie jeżdze tak czesto to 180 z lekkiej górki ale na dośc krótkim odcinku niecałe 1,5 km dalej juz sie nie rozpedze bo ostre rondo czeka na mnie i trzeba stopować. Mam 1.8 i na papierze pisze coć o 197 czy 200 Vmax i wątpie by zaniżali to o 20 km i jeszcze ty masz słabszy silnik. Wiec grzej wiecej, osobiście nie lubie frajerów którzy sie pchają i ryją przed innych. Powinli im walic mandaty po 3000 szczególnie w mondeo i vectrach (tych nowych). Nie wiem czy wy to też tak widzicie na waszych ulicach. Wbrew opinią bardzo duży % kierowców Bmw to kulturalni ludzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tez mam 316i i nie wyobrazam sobie tym samochodem jechac 200km/h, osobiscie nie jechalem szybciej niz 170km/h choc pewnie by jeszcze poszedl. Moim zdaniem ten silnik przyspieszenie ogolnie ma dobre ale powyzej 160km/h zaczyna mu juz brakowac tchu, chodz nadal sie jedzie pewnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tez mam 316i i nie wyobrazam sobie tym samochodem jechac 200km/h, osobiscie nie jechalem szybciej niz 170km/h choc pewnie by jeszcze poszedl. Moim zdaniem ten silnik przyspieszenie ogolnie ma dobre ale powyzej 160km/h zaczyna mu juz brakowac tchu, chodz nadal sie jedzie pewnie...

 

Dokladnie jak kolega mowi...raz, slownie jeden raz jechalem nia prawie 200 km, ale tylko by ja sprawdzic...to nie jest niestety auto wyscigowe...do normalnej jazdy jak najbardziej...zreszta na naszych pieknych drogach jadac 160 mozna juz miec male stracha...

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z wypowiedzia uzytkownika kisiel23 :). Wiadomo autko wydaje mi sie, ze sprawdzic autko nalezy. Mnie moja rowniez udalo sie pogonic do 200 na 17 calowych kolach. Wiecej juz nie bede tego robil, szkoda mi auta. Poza tym silnik 1,6 raczej sie do tego nie nadaje. Najlepiej jedzie sie nim w przedzile 120- 140, jest wtedy cichy i w miare ekonomiczny. Od 180 wzwyz to nie ma sie co w przy tym silniku spodziewac dynamiki skoro to juz prawie predkosc maksymalna podawana przez fabryke :). pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.