Skocz do zawartości

pytania przed zakupem 1.8TDS


xavier85

Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

 

otuz nosze sie z zamiarem kupna prze pieknej BMW e36 1.8TDS w kombii..niemam uptarzonego jeszcze konkretnego autka ale chialbym wiedziec co jest wladiwe w tych modelach w tych silnikach jak z czesciami ekspoltacyjnymi spalaniem itd:)..

 

za wszelkie podpowiedzi z gory dziekuje;)

 

pozdr xavier

Edytowane przez xavier85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zalezy ci na ekonomicznej ekspoatacji, musisz byc jednak swiadom ze silnikiem 1.8 TDS bedziesz toczyl sie po drodze a nie jechal.

Rekomenduje Ci przemyslenie TDS ale 2.5. Tym da sie juz jezdzic,

spalanie porównywalne a silnik ma lepsze opinie. Pozatym jest ich wiecej

wiec latwiej kupisz i do czesci lepszy dostęp.

[/url]

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie szczerze mowiac balem sie tego 2.5..juz nie chodzi o spalanie bo przy tak lekkim autku to chyba dluzje roznicy niema ale wlasnie o eksplotacje..mysalem ze 1.8 jest mniej wadliwym..choc nie ukrywma ze ekonomia tez tu wchodziw gre;)

 

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 Lepiej jezdzi a spalanie podobne, ale wez pod uwage takie rzeczy jak ubezpieczenie, ile musisz oleju lac do silnika i inne koszty eksploatacji. Jesli auto ma byc do normalnej jazdy to bierz 1.8, jesli lubisz "dac buta" to 2.5. Jeśli bedziesz kupowal tds i cos wskazuje na to ze pompa sie konczy to omijaj takie auto szerokim łukiem... :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:)

 

otuz nosze sie z zamiarem kupna prze pieknej BMW e36 1.8TDS w kombii..niemam uptarzonego jeszcze konkretnego autka ale chialbym wiedziec co jest wladiwe w tych modelach w tych silnikach jak z czesciami ekspoltacyjnymi spalaniem itd:)..

 

za wszelkie podpowiedzi z gory dziekuje;)

 

pozdr xavier

 

jesli chodzi o silniki diesla montowane w modelu e36 to chyba 2.5 td jest najmniej awaryjny i dosc ekonomiczny w prównaniu do 2.5 tds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318TDS ...sie toczy.... ale od pewnego czasu podmienilem sobie chipy w sterowniku... i .... chce sie jezdzic... moj mulek odzyl i nadaje sie na 1500 kilometrowa jazde... jakbys chcial sprawdzic jak chodzi to moge zademonstrowac , duzo latam wiec zawsze mozna sie spotkac... 2,5 ma ta przewage ze bez ingerencji lata niezle w szczegolnosci w 325tds rewelacja.... aczkolwiek koszta serwisowe wzrastaja. Reasumujac mozesz brac 318tds ...aby nie po dzwonku! bezdiesz zadowolony. minimalne zuzycie paliwa 4,5 max 8 l/100km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie 5 w kombi, do 3 kombi nie moge włożyć wózka dla dziecka bo ma 90cm długości a paka przez nadkola ma 80cm szerokości, w 5 bez problemu.

poza tym jestem zwolennikiem komfortu za kołem i radzę skrzynię automatyczną, a tej nie ma przy silniku 318tds (tak na prawdę to silnik ma 1665cm sześć.).

Clear for take off!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest zapomnialem dodac, ze komfort w 3 jest duzo mniejszy anizeli w 5 czy 7.... jednakze czesci do 3 sa tansze... cos za cos... jesli tania eksploatacja to 318tds jesli chcesz jednak wiekszych osiagow i komfortu to 5... zreszta uwazam ,ze E34 jest najlepszym modelem BMW....pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, bez przesady, do ekonomicznej jazdy i wcale się nie tocząc 318tds nadaje sie spokojnie. Wcale nie jest takim mułem- przynajmniej moja, przyspiesza bardzo płynnie.

V max ok. 190(sprawdzone), mało pali - mniej więcej tyle co moje stare punto 1.2 60PS 6,5-7,5 l/100km. Pokażcie mi 325 tds która w mieście spali mniej niż 8 l .

nic poważnego sie nie psuje. Samochód gorąco polecam, tym którzy cenią sobie ekonomię. Ja jeżdże juz przeszło rok i jestem bardzo zadowolony. Nigdy mnie nie zawiodła- a to najwazniejsze.

 

A co do truizmów że 325 tds bedzie szybsza: no, dziwne by było gdyby nie była, a tak na marginesie to jest praktycznie ten sam silnik co 2.5 tylko jest mniejszy o 2 cylindry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam 318tds. w jezdzie miejskiej w warszawie pali mi 7l/100km. nie jestem napewno najszybszy spod swiatel, ale tez nie ostatni. W trasie tez fajnie jezdzi. polecam do ekonomicznego i sprawnego przemieszczania sie;]

Bumier

http://img340.imageshack.us/img340/1074/bumier2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie będziesz miał przebiegi. Ja mam touringa 318 tds i jestem zadowolony, to już mój drugi tds e36. teraz jednak jężdżę mniej , i jakbym kupował to w benzynie. Nie mogę narzekać, spalanie w mieście koło 9l/100km, poza miastem w okolicach 5,5 - 6,5 l, zależy jak się jedzie.Nie jest mułowaty, sprawnie przyśpiesza nawet zapakowany, jazda bez stresu, jak chcesz wyprzedzać to się da, bez problemów. Materiały eksploatacyjne (filtry, przeglądy, świece żarowe itp. ) droższe niż do benzyny. Generalnie to : dużo jeździsz to bierz, mało to polecam benzynkę. [/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku chce podziekowac wszytkim za informacje:)..lacznie z adminem ktory zmienil temat;)

 

jelsi chodiz o moja przyszlosciowa BMWke;)..nie musi byc najszybsza..ma byc przedewszytkim ekonomiczan i malo awaryjna..obecnie jezdez roverekim 200 konnym i moze nie pali najwiecej jak na ta moc ale pali za dluzo:|..dwa chodzi o moja zone ktora potrzebuje auto od czasu do czasu i szczerze boje jej sie pozyczac tego potwora;)..a jeszcze jak do tego dojdze dziecko to sami rozumiecie wiec nie musi byc to radjowka;)..sam fakt ze jest to naped na tylna os pozwoli mi sie pobawic samemu na sniegu;)

 

jeszcze raz dziekuje wszystkim za anagazowanie:)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.