Skocz do zawartości

E34 525i M50 Pytanie o skrzynie automatyczną


__Adam__

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie zaznaczam że jestem kompletnie zielony w temacie :( otóż padł mi sterownik od skrzyni i chciałbym kupić jakis używany ale nie wiem jaki mam rodzaj skrzyni więc mam kłopot z doborem próbowałem używać kalkulatora VIN ale nie ma tam takiej informacji (albo ja nie umiem tego czytać :oops: ) zaznaczam że samochód stoi pod blokiem i nie mam możliwości położenia sie pod niego i szukania oznaczenia na skrzyni. Więc jeśli ktoś może mi pomóc poniżej podaje mój nr. VIN :modlitwa:

 

WBAHD61000BK11337

Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie twojego numeru VIN wychodzi to:

 

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=HD61&mospid=47375&hg=24&fg=05

 

Widać 3 skrzynie, ale środkowa nie pasuje do Twojego samochodu - jak się kliknie to wyświetla "No parts matching your car". Wychodzi więc, że masz A4S 310R lub A5S 310Z.

Z tego co się zorientowałem czytając to forum, to taka A4S będzie czterobiegowa, a A5S pięciobiegowa i już wiesz wszystko.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam gdzie w e34 jest sterownik skrzyni biegow ale jest on najprawdopodobniej w skrzynce po prawej stronie autka (pod maska zaraz pod szyba) albo w srodku nad schowkiem.

Najpierw go wyciagnij i zobacz czy ma takie same numery jak ten na allegro.

Sprawdz rowniez czy styki nie zasniedzialy, ewentualnie je popraw (w miare mozliwosci te przy skrzyni tez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam gdzie w e34 jest sterownik skrzyni biegow ale jest on najprawdopodobniej w skrzynce po prawej stronie autka (pod maska zaraz pod szyba) albo w srodku nad schowkiem.

Najpierw go wyciagnij i zobacz czy ma takie same numery jak ten na allegro.

Sprawdz rowniez czy styki nie zasniedzialy, ewentualnie je popraw (w miare mozliwosci te przy skrzyni tez)

 

Dokladnie tak jak mowisz. Pod podszybiem po prawej stronie.

do autora: odlacz aku, wypnij kompa, przedmuchaj sprezonym powietrzem, popsikaj "kontaktorem", sprawdz tez wtyczke przy skrzynce.. to mozesz zrobic sam przy pomocy 1 srubokreta i kilku minut "na dworze"

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi ale u mnie usterka objawia sie w ten sposób że po paru minutach od odpalenia zapala sie napis getriebe program czy coś takiego nie pamiętam dokładnie i zaraz przechodzi w tryb awaryjny :shock: boje sie żeby nie uszkodzic skrzyni chyba że istnieje jakiś sposób na wgranie nowego oprogramowania lub zresetowanie starego tak żeby powrócił do ustawień fabrycznych?? :idea:
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 525 24V to powinienes mieć skrzynie 5 biegową, 5HP18. Mam steownik do takiej skrzyni

http://www.allegro.pl/item160679743_bmw_e34_e36_komputer_automatycznej_skrzyni_5hp18.html

Musiałbyś tylko dokładnie sprawdzić oznaczenia swojego kompa

.

PS. Jeśli na tabliczce obok lewarka zmiany biegów masz 1,2,3 DNRP to masz 4 biegi, jesli masz 2,3,4... to masz 5 biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koło lewarka PRND123 i przycisk do góry S na środku E do dołu M

Już sam nie wiem chyba będe sie starał doczłapać do jakiegoś mechanika bo podejrzewam że sam sobie nie poradze :oops: zwłaszcza dlatego że stoje na ulicy pod blokiem :cry: :cry:

Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to samochód pojedzie i przy odpiętym kmputerze skrzyni biegów. Co prawda w trybie awaryjnym bedzie bardzo powolny, ale może do warszatu się doczłapiesz.

Masz 4 biegi. Musisz sprawdzić czy w ogóle masz skrzynie sterowaną kompem, ponieważ były wersje bez kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym mi sie wydaje że ona wciąż chodzi w trybie awaryjnym :roll: W ogóle to sie dziwnie zachowuje np: jak ruszm z pod świateł to wszystko jest ok ładnie przeżuca o dołu do góry ale wystarzcy trochę zwolinić (np: przed następnymi świtłami ale sie nie zatrzymywać ) to zachowuje sie jak by nie zredukowała do niższego biegu tylko została na ostatnim np 4 czasmai jeszce zaczyna dziwnie trzęść tyłem ale jak puszcze gaz i znowu wcisne to przestaje poczym zapala sie getriebe program i jest tylko 3 bieg (tak myśle :o )dziwne mam nadzieje że to nie usterka skrzyni bo tylko szare mydło mi zostanie :lol: :lol:
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym mi sie wydaje że ona wciąż chodzi w trybie awaryjnym :roll: W ogóle to sie dziwnie zachowuje np: jak ruszm z pod świateł to wszystko jest ok ładnie przeżuca o dołu do góry ale wystarzcy trochę zwolinić (np: przed następnymi świtłami ale sie nie zatrzymywać ) to zachowuje sie jak by nie zredukowała do niższego biegu tylko została na ostatnim np 4 czasmai jeszce zaczyna dziwnie trzęść tyłem ale jak puszcze gaz i znowu wcisne to przestaje poczym zapala sie getriebe program i jest tylko 3 bieg (tak myśle :o )dziwne mam nadzieje że to nie usterka skrzyni bo tylko szare mydło mi zostanie :lol: :lol:

 

Jeszcze tak zapytam na boku.. olej w normie? stan? zmienony? filterek?

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtr były wyminione jakieś 40000 km temu stan na rozgrzanym silniku na pozycji P wydaje sie w normie miedzy maks. a min. Wracając do tematu to ta skrzynia ma komuter na pewno bo jak by nie miała to nie zapalał by sie komunikat getriebe program tak mi sie wydaje. Jutro mam wolne to podjade z nią do tego Warsztatu na Kłobucką i oni mi to sprawdzą mam nadzieje
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam gdzie w e34 jest sterownik skrzyni biegow ale jest on najprawdopodobniej w skrzynce po prawej stronie autka (pod maska zaraz pod szyba) albo w srodku nad schowkiem.

Najpierw go wyciagnij i zobacz czy ma takie same numery jak ten na allegro.

Sprawdz rowniez czy styki nie zasniedzialy, ewentualnie je popraw (w miare mozliwosci te przy skrzyni tez)

 

Dokladnie tak jak mowisz. Pod podszybiem po prawej stronie.

do autora: odlacz aku, wypnij kompa, przedmuchaj sprezonym powietrzem, popsikaj "kontaktorem", sprawdz tez wtyczke przy skrzynce.. to mozesz zrobic sam przy pomocy 1 srubokreta i kilku minut "na dworze"

 

a mi sie wydaje ze jest w slupku po prawej stronie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzi dla pewnosci postanowilem sprawdzic komputer(a wlasciwie go znalezc) i jakie bylo moje zdziwienie gdzyz po prawie calodziennym szukaniu okazalo sie ze nie mam owego z napisem getribe czy cos w tym stylu moje pytanie jest takie czy mozliwe jest ze skrzynia i silnikem steruje jeden komp?? :shock:

Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis zminilem olej,filterek, zrobilem reset bledow na kompie i narazie jest git,a przy okazji dowiedzialem sie ze mam skrzynie GM (podobno bardzo awaryjna niestety :( ) zobaczymy co bedzie dalej ma nadzieje ze sie jakos ulozy,na marginesie orjetuje sie ktos ile oleju wchodzi do mojej skrzyni?? bo wedle katalogu 3 l a mi weszlo ponad 5 i dopiero pokazal sie stan miedzy maks a min (olej sprawdzalem na rozgraznej skrzyni,pracujacym silniku i pozycji P)
Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.