Skocz do zawartości

Pali się AIRBAG w E34 (TDS)i po 2 min.gaśnie???


Marek_R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Jestem pierwszy raz na forum...i mam pytanie.

Moze ktoś podpowiedzieć co mam z tym zrobić?Mam E34 TDS..niezaleznie czy odpalę..czy przekręcę kluszyk gasnie na chwilkę airbag..następnie zapala się i równo z zegarkiem po 2 min.gaśnie?? Bardzo dziwne?

 

Bardzo proszę o wskazówkę co z tym zrobić? :(

Zawsze było Ok....gaslo odrazu??

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem pierwszy raz na forum...i mam pytanie.

Moze ktoś podpowiedzieć co mam z tym zrobić?Mam E34 TDS..niezaleznie czy odpalę..czy przekręcę kluszyk gasnie na chwilkę airbag..następnie zapala się i równo z zegarkiem po 2 min.gaśnie?? Bardzo dziwne?

 

Bardzo proszę o wskazówkę co z tym zrobić? :(

Zawsze było Ok....gaslo odrazu??

 

Marek

Powinieneś jechać na kompa i skasować błąd.Ja miałem tak samo,ale najpierw spróbowałem odpiąć aku a później moduł od poduchy(znajduje sie on na srodkowym tunelu pod kanapą) i o dziwo pomogło.Teraz poducha gasnie po paru sekundach,wiec raczej jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak..robiłem to.

aku wyączyłem oraz wypiąłem kostkę od sensora poduszek pod tylną kanapą i niestety dalej .... :(

może inny pomysł?

W tym Kołobrzegu nie "porządnych" fachowców.

Edytowane przez Marek_R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem pierwszy raz na forum...i mam pytanie.

Moze ktoś podpowiedzieć co mam z tym zrobić?Mam E34 TDS..niezaleznie czy odpalę..czy przekręcę kluszyk gasnie na chwilkę airbag..następnie zapala się i równo z zegarkiem po 2 min.gaśnie?? Bardzo dziwne?

 

Bardzo proszę o wskazówkę co z tym zrobić? :(

Zawsze było Ok....gaslo odrazu??

 

Marek

Powinieneś jechać na kompa i skasować błąd.Ja miałem tak samo,ale najpierw spróbowałem odpiąć aku a później moduł od poduchy(znajduje sie on na srodkowym tunelu pod kanapą) i o dziwo pomogło.Teraz poducha gasnie po paru sekundach,wiec raczej jest ok.

 

 

ale ten modul, to trzeba odpiac-podpiac mam nadzieje? czy odpiac na wieki :|

Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod pytanie, u mnie tez jest tak jak kolega pisze...no ale moze nie trwa to 2 minut tylko troche krocej :wink: ...bylem na kompie powiedzieli mi, ze nie mozna skasowac tego bledu bo cos jest nie tak...gdzie szukac przyczyny???Pojechac na gruntowy test komputerem???I gdzie szukac sensora poduszek???Bo nawet nie wiem, na ktora poduszke to wskazuje...bo mam dwie...

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak małem, że sie świeciło i potem gasło. Pojechałem do elektryka, podpiął kompa i wykasował :D

Podobno jak aku siada i kręci się żeby zapalił i na końcu kompletnie pada przy zapalaniu to się tak dzieje.

 

 

hahaha wlasnie w tym momencie mi sie zapalilo G*** :D

 

ile zaplaciles za usluge?

Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak małem, że sie świeciło i potem gasło. Pojechałem do elektryka, podpiął kompa i wykasował :D

Podobno jak aku siada i kręci się żeby zapalił i na końcu kompletnie pada przy zapalaniu to się tak dzieje.

 

Tak. :clap:

to moze się zgadzać! Kiedy odpalałem auto..coś aku? słabo zaczął kręcić..tak bez wielkiej mocy. I tuż po tym..zaświeciło się... To zostaje tylko kasowanie błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Cześć

 

Jak pojedziesz na kasowanie błędu - w cenie sprawdź na kompie - jaki jest komunikat o błędzie od air bagu - daj na forum i Ci powiemy o co chodzi - i który układ pokazał błąd .

 

Jeśli jednak po skasowaniu błędu pojawi Ci się znowu podobna sytuacja - i komputer wskaże ten sam błą to wtedy możesz mieć pewność , że ten układ szwankuje

 

Pozdro

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie dzieje jak masz odłączoną poduszkę pasarzera

 

? poduszka pasażera? nikt jej nie wypinał? jeżdżę tymautem 7 lat i nigdy!

owszem po zaświeceniu lampki..sprawdzałem kostkę pod fotelem pasażera i jest OK..pod kierowcą nie ma kostki? jakto mozliwe? może ktoś "mądry" to mi wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki MarioBigRed :clap:

 

Samochód bez kierowcy nie pojedzie, więc...

 

...czujnik obecności kierowcy na fotelu jest zbędny Smile

 

Ty chyba nie ogladales bonda, jak sterowal taka ladna bmka, poprzez ladnego ericssona (wówczas :P) Jemu pewnie poduchy swiecily ;p [/b]

Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ostatnio w e39 mojego szefa byl maly problem ze swiecaca sie poducha.

Okazalo sie ze przerwala sie mata w fotelu pasazera ktora jest czujnikiem czy ktos siedzi na fotelu pasazera czy nie.

Pojechalem na kompa i wykasowali bledy, ale powiedzieli ze to rzczej tylko na chwile pomoze.

No i mieli racje.

Po tygodniu przyjechalem do nich z powrotem bo poducha znowu zaczela sie palic.

Podpieli bumke jeszcze raz pod kompa i przeprogramowali poduche w ten sposob, ze teraz niezaleznie czy ktos siedzi na siedzeniu pasazera czy nie to wrazie wypadku poducha psazaera otworzy sie.

Koszt 50 PLN - Auto serws Adam Osowa.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem ogladac e34 B25M50 i miala identyczny problem :)

Kontrolka tez gasnie po oki 2 min. i ciekawy jestem czy to jest to co mowicie :)

jak bym byl zaiteresowany kupnem pewnie bym podjechal do elektryka i skasowal blad oraz zdiagnozowal czy to napewno mata

urwal by wtedy napewno

albo nie :wink:

I mala rada nie kupujcie Aut ze SZWECJI straszne pruchna, "solonez" wychodzi z kazdego zgrzewa :mad2:

pozdro :cool2:

BMW jest tanie dla bogatych

http://img102.imageshack.us/img102/1093/copyright6phpki9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem u znajomego mechanika hobbysty i usługe zrobił za free. Generalnie każdy elektryk co ma kompa i wtyczkę da rade to skasować.

 

..ok,ale skoro zacząłem ten temat to moze ktoś mi powiedzieć czy mój 525 TD z września '94 posiada matę? takie starsze autko?..

I czy po zgaszeniu..poduszki normalnie działają tzn. sa aktywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.