Skocz do zawartości

Airbag świecąca kontrolka


MiroWiro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sterownik airbagu znajduje się w konsoli środkowej.Tak na wysokości popielniczki.Musisz rozebrać konsolę aby sie do niego dostać.A tak pozatym to powinno wyjsc na kompie gdzie lezy przyczyna w przerwie.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Kupilem Bume z palącą sie kontrolką airbagu bylem na kompie. I wyszedl problem z komunikacją .Czy ktos moglby mi pomuc w lokalizcji sterownika chcialem sie do niego dobrac i ewentualnie wymienić,pozdrawiam

 

tylko problem z komunikacja z czym? Bo jesli problem z komunikacja ze sterownikiem to niby jakim cudem ten "komp" ma wiedziec co dzieje sie dalej (w poduszkach, napinaczach), skoro takich informacji dostarcza sterownik. Jelsi natomiast jest problem z komunikacją z konkretną poduszka - najczesciej z ta w kierownicy to faktycznie najbardziej podejrzanym elementem jest zwijak w kierownicy.

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a on przypadkiem nie ma pod siedzeniami tych kostek , bo jak ma to może mieć którąś przecierz walnięta , ja tak miałem , a jak sobie tego nie naprawi to mu poduchy nie wystrzelą przy wypadku :? pzdr :)

M y F a v o r i t e ? O n l y B l a c k ...



B l a c k - M i g h t y - W o n d e r f u l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo kopilez tez maszyne ze swiecacymi poduszkami komputer niemogl sie polaczyc tylko serwisowy komp dal rady ale za ta przyjemnosc i naprawe zaplacilem 500zl i co sie jeszcze okazalo mata na miejscu pasazera jest walnieta i kontrolka swieci dalej a mata kosztuje 320zl. :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam podpinam się pod temat. Kontrolka AIRBAG.

Przypuszczam że problem dotyczy komunikacji ze sterownikiem airbag. Nie mogłem się połączyć z modułem AIRBAG za pomocą INPA i innego specjalistycznego komputera diagnostycznego. Wyskakiwał błąd komunikacji. Nic się nie dało z tym zrobić. Żadnych wskazań, nic. W końcu, po długim grzebaniu w necie. Udało mi się stwierdzić co jest ową przyczyną. Przy sprawdzaniu bezpieczników wewnątrz auta (pod schowkiem) okazało się że na bezpieczniku nr 42 (który odpowiada za airbag) Nie ma zasilania? Kiedy pociągnąłem "+" z pod maski wszystko wyglądało jak należy. Co może być przyczyną braku zasilania. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwne z tym brakiem napięcia. Po przekręceniu kluczyka napięcie pojawia się na wielu innych bezpiecznikach

 

http://img199.imageshack.us/img199/5124/e39x10202plugconnectorf.jpg

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mniej więcej już wiem co jest przyczyną, czekam tylko na pogodę aby potwierdzić swoje domysły. Chodzi o przełącznik zapłonu (białe pudełeczko obok stacyjki).

Na forum wyczytałem że wiele ludzi się z tym borykało (podobne objawy). Mam takie pytanie. Nie wiecie czy taki styczni/przełącznik da się samemu naprawić, czy raczej inwestować w nowy/używka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.