Skocz do zawartości

540 automat awaria??


m30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam co moze byc przyczyna jechalem i nagle mi sie zapalil na desca komunikat getribeprogram i skrzynia pracuje tylko na 3 biegu przy ruszaniu po zgaszeniu na 1idzie jak przelaczy na 2bieg zaczyna hamowac autem i za chwile sie przelacza na getribeprogram stalo sie to nagle nie bylo zadnego zgzytu itp bylem na komputerze to komputer wykazuje nieznana usterka i w kodach wychodzi (uszkodzony 5zawor sprzawdzic kable w misce ze moze byc zwarcie do masy,uszkodzony eprom w sterowniku skrzyni biegu lub jest wymazany program.skrzynia jest podajze HP5 18 BMW 540 E34 93rok.Prosze o podpowiedz czy ktos moze mial cos takiego???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

 

Miałem 540 z automatem i też mi sie wysypał. Mi na N (neutral) po dodaniu gazu jechał do tyłu , a czasami tak ślizgało ze nie chciał ruszyć.

 

Następny właścisiel wydał na naprawe sporo kasy.

 

A teraz mam też problem ze skrzynią. Po nagłym dodaniu gazu w czasie jazdy też włączasie tryb awaryjny skrzyni. I nie wiem co to jest.

szukam nowej i nie bawie sie w naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

 

nie wiem co jest, ale w tych 540 automaty sypia sie chyba prawie u kazdego

 

 

ktos napisal, ze sypia sie jak ktos szaleje i ze automaty sa do spokojnej jazdy

 

no ale sorry, to 4 litry 286 koni, przeciez to auto kupuje sie po to zeby sobie czasem wcisnac a nie spokojnie sie toczyc, to nie merol tylko bmw :)

 

 

juz naczytalem sie troche tutaj na forum o tym, i na allegro czesto jak ktos ma 540 do sprzedania, to cos tam zgrzyta i szumi w skrzyni

 

moze te automatyczne skrzynie z przed 10 lat w bmw nie byly zbyt udane?

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wymiana numerów do zaufanych machaników od automatów tylko moze pomóc. Jakies tam wskazówki masz, czyli moze jakis zawór sie zawiesił, albo jakas duperela. Sam osobiscie miałem kiedys automata i nigdy wiecej nie chce. Juz kiedys pisałem ze to kwestia braku serwisu w Polsce, a jak ktos juz serwisuje to chce straszne pieniądze. Automat dla amerykanów i dla Pań a manual dla Polaków - to moje motto.

 

Zbieraj adresy i naprawiaj. niestety w moich okolicach nie znam zadnego mechanika od automatów.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polsce naprawiają wszystko ,jeździłem 3 lata automatem i nigdy nie było z nim problemu.czasami wyskakiwał bład programu ale tylko przy mocnięjszym szarpnieciu Edytowane przez max20003
E-38 740 steptronic www.ogloszenia.Mark1.com.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

a ja mam z kolei trzecia beemke, i trzecia w automacie

i chce tylko automata :-) (skrzynia A4S 310R)

mam nadzieje ze sie nie sypnie.

obecne i poprzednie auto to 525 E34 w automacie i z tego co czytalem na forum to te skrzynie sa bardzo wytrzymale. moze przy wiekszych motorach rzeczywiscie cos jest nie tak?

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie automat to straszny badziew :? ,nie obrzydzam tego nikomu bo sam mam automata i bardzo zaluje.Slabsze jest to niz manual,przy tuningu silnika trzeba uwazac na przeciazenia a poza tym sprzeglo jest duzo slabsze.Noi ta przyjemnosc z jazdy na manulaku.Automatu sa dla kobiet 8) Szkoda tylko ze tak trudno trafic fajna bmke na manulau :? Tak z ciekawosci spytam czy M5 sa tylko w manualu bo chyba wsadzic tam automat to byloby nieporozumienie :lol: ???

P.S. Wbrew pozorom mietki tez ładnie chodza ,ale te od 4,2 pojemnosci w gore :P:P

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
co to za doktor ?

 

Pewnie taki jak większość...

 

Ma dużą kieszeń i niewiele obiecuje przed zabiegiem... :twisted:

Marcin

BMW Klub Polska

F25 X3 2,8iA xDrive

E91 320dA touring

E39 530dA touring

E39 530iA touring

E36 316iA m43 Compact


----------------------------------------

historia - E32 750iA (1992-2004)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie w modelach 540 E34/740 E32 niestety chodza ok. 250-300 tys km. Potem prawie kazdego czeka remont. Ja jestem po kapitalce skrzyni wiec ten problem mam z glowy. Auto sprowadzilem z Austii wlasnie z tego typu uszkodzeniem - brak wstecznego biegu.

 

P.S.

damianlg, chyba troche przegieles z rozmarem avatara. Za 400px szerokosci admin Cie wykastruje :mrgreen:

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saintman

a ile zaplaciles?i co bylo robione?

pozdrawiam

Wymiana dwoch koszy (w tym najwazniejsze - peknietego kosza biegu wstecznego), wszystkie tarcze, uszczelnienia, uszczelki, poduszki, simeringi, olej. Bylo rowniez naprawiane strowanie. Ogolnie kapitalka. 12 m-cy gwarancji. Calosc napraw przeprowadzona w BMW Centrum Service w Opolu, gdzie juz od 4 lat serwisuje swoje samochody. Od czasu remontu zrobilem 3,5 tys. km i jak narazie wszystko chodzi idealnie. Co do ceny to byla ona specjalna i raczej nieosiagalna dla osob postronnych - troszeczke ponizej 3 tys. PLN

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.