Skocz do zawartości

15, 16, czy 17 do e39


loco

Rekomendowane odpowiedzi

Co załozyć do '97 523i - 225/60/15. 225/55/16. 235/45/17 ??

Mam zimówki 205/65/15 i jest zajebisty komfort, czy 16 popsują to nieco ?

Z kolei o 17 słyszałem że przy tym profilu lubia sie krzywić na dziurach, prawda to ? Może zostac na 15 i założyć 225/60, co sądzicie ? Dodam, że bardzo zalezy mi na komforcie.

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Decyzja należy do Ciebie, ale myślę, że możesz zaryzykować 225/55R16.

Zimą zakładam alu 205/65 R15 zaś latem bawię się felgami 225/55R16 na 7,5 cala szerokości.

 

Przedtem miałem drugi letni komplecik 225/60 R15 (czyli przy moim silniku seryjne) a teraz po zmianie samochód jest tylko nieco twardszy w prowadzeniu. Uważaj na dziury (o ile jest to w naszych warunkach wykonalne) a wszystko będzie dobrze. 17" i większe są piękne, ale w naszych warunkach bardzo boleśnie odbijają sie na zawieszeniu.

 

Daj znać, co wybrałeś,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Na Polskie Drogi to 15-16"

 

Potwierdzam, że 17 się gną aż miło 8)

 

Mam w E34 15" z oponami 225/60 i nie narzekam - choć nawet tutaj felgi już swoje wzięły na Warszawskich ulicach...

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych ale jezdzilem na 205/60/15 a w E-39 2.8 .mam w tej chwili 225/60/15 i jest ok chociaz zastanawiam sie nad 16 mimo wszystko balon 60 chyba jest za duzo przy lepszych zakretach i czuc to zaraz. Mimo wszystko jesli nie potrzebujesz przycisnac to zostan jak jest co najwyzej zmien szerokosc. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem na 15" a teraz zamienilem je na 17" alu od M5.

Mam oczywiscie obawy co do ewentualnego krzywienia sie felg, ale moja E34 jest 3'cim samochodem w rodzinie i nie jezdzi codziennie. Zdecydowalem sie takze na 235/40 17" wiec podejmuje pelne i swiadome ryzyko. :roll:

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Witam, co do 17' to w lecie jezdze wlasnie na tym rozmiarze, do tego opony 245/45 (goodyear eagle F1) i nie powiem - wyglada to naprawde dobrze, przyczepnosc na suchym jak na mokrym wrecz obłedna, zawieszenie, byc moze zalezy od wersji ale czuc wyraznie jest twardsze niz u znajomego w 528i, ale niestety sa i minusy: koleiny, zmora przy zmianie pasa, wyprzedzaniu czy hamowaniu przed czerwonym, komfort - o ile na rownej nawierzchni i wiekszej predkosci doswiadczymy jedynie wiekszej ilosci db docierajacych do uszu o tyle na naszych pieknych drogach zawieszenie dostaje troche po d... Niedawno zainwestowalem troche wlasnie w zawieszenie oraz regeneracje przekładni i nie wiem czy przypadkiem nie wróce do seryjnych 16'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na zime mam 205/15 a na lato 225/16 i musze powiedziec ze znaczacej roznicy w komforcie jazdy nie ma i tu i tu tak samo,co do wygladu to na 16 auto sie juz calkiem inaczej prezentuje bo felga automatycznie szersza a ze e39 jest autem masywnym to jedno z drugim pasuje, wczesniej mialem e36 i w lecie jezdzilem na 17, komfort spadl ale prowadzenie auta o niebo lepsze a ze mi na tym drugim bardziej zalezy dlatego tez do e39 chce zakupic wlasnie 18 albo 17 w najgorszym razie,dodam ze mam zawieszenie m-pakietowe takze juz bedzie mega sztywno ale tak ma byc :) jak byłbys zainteresowany to bede mial do sprzedania oryginalne 16 z oponami wiec mozemy sie dogadac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 15 i 16 w szerokosci 225. Roznicy w komforcie nie odczulem za to prowadzenie w zakretach na 16 sporo lepsze. Opona "nie wyklada sie na boki" tak jak 15.

Szerokosc 205 uwazam za mala do E39 - przy gwaltownych zmianach kierunku jazdy (jak przy tescie losia) bedzie zamiatac tylem. Mialem takie opony na zime i szybko zmienilem na 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jezdzisz spokojnie nie zalezy ci na ponadprzecietnym trzymaniu sie auta bierz 15" i wysoki balon jezeli zas chcesz uwazac i czuwac za kierownica zeby nie ugiac kola to bierz 17" auto jest do jazdy a nie do uwazania takie jest moje zdanie byc moze ktos ma inne ale sadze ze na nasze drogi szesnastki to max
(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wątpliwości, czy ci wszyscy który mówią, że na polskie drogi 16 cali to max, jeździli na większych rozmiarach. Bo ja lato 2008 przejeździłem na 18", a lato 2009 na 19". I niczego nie pogiąłem.

 

Fakt, na 19" komfortu nie ma za wiele, ale to już każdy musi sobie sam odpowiedzieć, na czym mu najbardziej zależy.

 

Na pewno nie zakładałbym do E39 15 cali - to duży i ciężki samochód i na zakrętach na dużym balonie prowadzi się niezbyt pewnie. Optymalnym wyborem jeżeli bardzo ci zależy na komforcie będzie 225/55R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.