Skocz do zawartości

Szyby wiecznie zaparowane...


adik_32

Rekomendowane odpowiedzi

Albo coś z moim autem jest nie teges, albo ja nie potrafię się posługiwać nawiewami czy klimą. W takie jesienno-zimowe dni mam wiecznie zaparowane szyby - muszę ciągle jeździć na właczonej klimie, a i tak boczne są zaparowane. Jak wyłaczę klimę to mi przednia tez zachodzi i tak mogę se czekać i czekać, a wszystko na nic. Jedynie na klimie jakoś mogę jeździć. Dodam, że filtry przeciwpyłkowe wymienione, jedynie klima do czyszczenia, bo coś cuchnie lekko ;) Jak jeździć i co włączyć, żeby te cholerstwo nie parowało (płyny i nasączane ściereczki nie pomagają)? Dzisiaj bym słupek skosił, bo żona niechcący klimę wyłączyła butelką z wodą i momentalnie szyba przednia zaszła... Co ja robię źle?
Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na oodparowanie szyb mam 2 opcje (przy klimatronicku):

 

- jak interesuje mnie odparowanie tylko przedniej szyby to wciskam pierwszy klawisz od gory na klimatroniku od strony pasazera (przedstawia szybe w ksztalcie trapezu z 3 strzalkami) - zalacza sie wtedy dmuchawa na maxa, z lewej strony zapala sie przycisk (ludzik ze strzalka do gory)

 

Z powyzszej opcji korzystalem tylko 2 razy w ramach sprawdzenia :D

 

- jezeli interesuje mnie odparowanie, przedniej i bocznych szyb to z lewej strony klimatronka wciskam przycisk (ludzik ze strzalka do gory), ustawiam temeperatury 22 stopnie na kazda strone, daje minimalna sile nawiewu i pokretlem przy kratkach do nawiewu ustawiam 3 czerwone kropki. Kratki na drzwiach kieruje do gory tyle ile sie da i po 20 sekunach boczne (przednie) i przednia szybe mam odparowana.

 

- tylnia raczej mnie paruje gdyz na tyl mam caly czas ustawione na czerwona kropke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ubywa ci czasem płynu w chłodnicy ?? Zobacz czy nie masz mokrych dywanów bo jak sa to czasem masz dziurawą chłodniczke w nagrzewnicy. Lub masz filtr kabinowy do wymiany ??

 

Nie, płynu nie ubywa. A filtr kabinowy? Czy jest coś takiego oprócz przeciwpyłkowych pod maską?

Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz filtry ppylkowe - czy nie sa mokre, zabrudzone. Mozesz dla próby sprawdzic (jak nie bedzie padac, etc) jak sie zachowuje bez nich

 

nie uzywaj obiegu wewnetrznego - niewymieniane powietrze staje sie coraz bardziej wilgotne. Sprawdz czy dziala ci przelaczanie z obiegu wew na zew - moze cos sie zacielo i jest wew caly czas. Pryz przelaczaniu powinno byc czuc roznice w sile i temp nawiewanego powietrza.

 

sprawdz czy nie masz mokrych dywanikow - czasem trzymaja wilgoc (cos nieszczelnego) i pruja jak wsciekle.

 

Czy masz sprawny termostat - czy silnik jest zawsze na 90 stopni nagrzany?

 

czy ogrzewanie w trybie max temp daje wysoką temperature? Jesli nie, to moze nagrzewnica/ce sa zapowietrzone?

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jeszcze jak filtr węglowy i on jest chyba własnie przy klimatroniku. Spróbuj jeszcze to wymienić.

 

Poza tym, wyłączając klimę zawsze idzie wilgoć do środka, u mnie też tak było.

 

Więc spróbuj wyłączyć klimę, ustaw na auto, włącz temeperaturę i niech auto pochodzi. Powinno po jakimś czasie odparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega ADIK filtry wymieniał a serwis się cieszył........

No koledzy w temacie. filtr przeciwpyłkowy jest często mokry a to z prostego powodu iż jest na przedniej masce i poprzez wloty powietrza na niej leci do środka... jeśli jest zatkany woda nie przelatuje... jęsli jest czysty przelatuje w uchodzi poprzez specjalną dziure( popatrzcie w swoich beemkach) u mnie w okolicach kielichów przedniego zawieszenia.

Więc kolego Adik.. zacznij od osuszenia autka.(np. szare gazety pod nogi, lub ciepły garaż auto pootwierane)

Jeśli objawy nie poskutkują, poszukaj wycieku wody do środka. Wacale nie musi być to woda z układu chłodzenia(nagrzewnica) bo może być to woda z zewnątrz pojazdu (np. mycie, opady deszczu). Szyberdach, wymieniana przednia lub tylna szyba, niedrożne kanały odprowadzające wodę z drzwi(zatkane trzymają wodę w pojeździe) to miejsca od których bym zaczął. No o dziurze w podłodzę przez którą woda do środka wpada nawet nie śmiem mówić.

"Miłych" poszukiwań.

Pozdrawiam

Tylko dla serii 7 www.7er.pl!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.