Skocz do zawartości

HALOGENY


Bartek E36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników i pasjonatów,

 

Mam zamiar zamontowac sobie halogeny czy istnieje problem z instalacja elektryczna, na kokpicie mam tylko jeden guzik do przeciwmgielnych (tylnych), jak to zrobic?

obecnie: E46 330i

wcześniej: E36 318i, E36 320i Coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytuację.Myślałem żeby podpiąć je pod włącznik świateł mijania.Można też zamontować jakiś tandetny przełącznik ale troche kicha(przecież to beta! Nie?) A i widziałem kiedyś tą malutką konsolkę z włącznikami na allegro ale kosztowała 200 zł----trochę dużo jak za taką małą sprawę.Są to trzy opcje które przychodzą mi na myśl.Sam wybierz albo wymyśl coś innego.
www.swiatdrewna.eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Witam

 

Ja pod światła mijania raczej bym nie podpinał. Bo to oznacza, że od października do końca lutego będziesz jeździł na przeciwmgielnych. A za to można zabulić... Chyba że to Ci nie przeszkadza ;-)

A podłaczenie pod tylne przeciwmgielne? Pomysł może nie najgorszy pod warunkiem, że nie nadużywasz przednich halogenów. Cholernie drażnią mnie kierowcy, którzy przy całkiem niezłej pogodzie jeżdżą na przeciwmgielnych - w szczególności tylnych, choć przednie też mnie dziwią... Czy to niby szpan jakiś?

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczenie dodatkowych swiatel i to nie malej mocy pod juz obciazany wlacznik to raczej ryzykowne, poniewaz kazde urzadzenie elektryczne ma okreslona wytrzymalasc pradowa.Przy podlaczeniu pod niego halogenow bedzie sie grzal, bo zostal obliczony na zalaczanie i wylaczanie tylnych przeciw mgielnych (malej mocy) anie dodatkowo przednich.Pozdrawiam.

obecnie: E46 330i

wcześniej: E36 318i, E36 320i Coupe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
to oznacza, że od października do końca lutego będziesz jeździł na przeciwmgielnych

 

Nie ma nic bardziej dresiarskiego jak BMW jeżdżące non stop z włączonymi halogenami... zwlaszcza jak są używane zamiast świateł mijania... :twisted:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Rady są dwie:

 

1. Dokupujesz badziewiarski przełącznik i montujesz na konsoli środkowej (wolne miejsca obok zapalniczki itd) - tak zrobił poprzedni właściciel mojego Touringa i jest to spory badziew :lol:

 

2. Dokupujesz oryginalny przełącznik zintegrowany świateł przeciwmgielnych, gdzie masz guziczki na przód i tył i zamieniasz ze swoim obecnym (tylko tył) Przy odorbinie wysiłu dobry spec może Ci podpiąć nawet kontrolkę we wskaźnikach - będziesz miał wszystko zrobione jak należy 8)

 

3. "Wynalazki" z podpinaniem pod przełącznik świateł mijania itp. serdecznie odradzam z powodów wymienanych przez Kolegów wyżej - no chyba, że chcesz mieć 1001 problemów z elektryką i nie tylko :twisted:

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobilem w swoim E36 Compact.Zgodnie z przepisami p.mglowe przod moga byc dopiero zapalone po wl.swiatel pozycyjnych i oddzielnie ze swiatlami p.mglowymi tyl.Wiec przekaznik: styk - 30 zasilanie z akumulatora, 87 - wyjscie (+) przez bezp.10A na lampy p.mglowe,86 - masa wlaczana przelacznikiem dodatkowym, 85 - z postojowych (+) po wlaczeniu i mozna rownolegle podpiac (do 85 i 86) lampke kontrolna w miejsce oryginalnej w zestawie wskaznikow (taka sama zarowka jak oryginalna z przylutownymi przewodami, oryginalne pola kontaktowe w plycie zestawu wskaznikow trzeba zaizolowac poprzez przyklejenie tasmy izol)... takie rozwiazanie jak brak fabrycznej instalacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.