Skocz do zawartości

Chce kupic BMW, koniecznie w39 w dieslu


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wlasnie wczoraj sprzedalem moj samochod BMW 535i V8 milemu Panu z pod Warszawy. Bardzo mu sie podobala. Auto bezwypadkowe, wiec z pewnoscia posluzy mu dlugo.

 

Wiec jak teraz juz sprzedalem to chchialbym cos kupic, i wybor padl na BMW e39 w dieslu, chodzi mi o model po 2000 roku. Mozecie mi powiedziec, jaka macie opinie na silnik 2.0 d 136 km ? Wiem, ze jest slaby i nie bede juz mial takich osiagow jak w poprzedniej ale glownie chodzi mi o oszczednosc. Czy to auto jest ok? cCzy silniki sie psuja ? Prosze o opinie ludzi, ktorzy takimi dieslami jezdza.

 

Dzieki i pozdrawiam.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze powieniens spojzec na wynyki testow w spalaniu tego 2.0 i chyba jest tam jeszcze jakis 2.5 albo 3.0 bo moze sie okazac ze kosztem minimalnego lub rownego zuzycia On mozesz dysponowac wieksza moca.136PS z pewnosci abedzie pchal jakos ta e39 ale co dalej ..........

http://img314.imageshack.us/img314/9448/pawlazdjecia012fa6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzik moze mi wytłumaczyć co Cie skłoniło z rezygnacji

z tak wspanialego silnika jaki jest w 535i i checi zakupu diesla ?

Jestes pewien, ze wiesz co robisz ?

 

Ja jezdze dieslem ale nie bede Ci tu pisal co o nim sadze bo mi znowu zasadzą ostrzezenie rozumisz i jestem załatwiony na cacy :(

 

a tak apropos to wyczuwam jakas nagonke na moja osobe i czuje sie zaszczuty, prosze o zaprzestanie sadzenia mi ostrzezen notorycznie

i wzywam do zachowania prawa swobodnej wypowiedzi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzik moze mi wytłumaczyć co Cie skłoniło z rezygnacji

z tak wspanialego silnika jaki jest w 535i i checi zakupu diesla ?

Jestes pewien, ze wiesz co robisz ?

 

Ja jezdze dieslem ale nie bede Ci tu pisal co o nim sadze bo mi znowu zasadzą ostrzezenie rozumisz i jestem załatwiony na cacy :(

 

a tak apropos to wyczuwam jakas nagonke na moja osobe i czuje sie zaszczuty, prosze o zaprzestanie sadzenia mi ostrzezen notorycznie

i wzywam do zachowania prawa swobodnej wypowiedzi !!!

 

Przede wszystkim oszczednosc. Jestem podobnego zdania co Ty, akurat Twoje komentarze czytalem wczesniej i nawet czesciowo je popieram. Cos typu "Diesel na Pole" :) Pamietam gdzies Twojego posta i sie nasmialem z niego. Widzisz teraz jezde czesto po miescie i moja 535i V8 palila mi 16, 17 litrow, a to mi przeszkadza. Potrzebuje cos oszczednego, a w benzynie chyba nie ma nic oszczednego z BMW. A z ta nagonka to chyba masz racje, Admini nie sa zbyt wyrozumiali, ale mniejsza o to. Slucham Twoich opinii na temat diesla w e39, lub w jakimkolwiek modelu BMW. Jesli masz doswiadczenie to pisz smialo, w razie czego: Do ADMINA: Ja poprosze ostrzezenie, jesli cos nie spodoba sie w opinii PELIKANA. Pozdrawiam.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan ma racje , co benzyna to benzyna ale diesel zły nie jest zwłaszcza te nowsze , mnie denerwuje w nim jak pracuje na wolnych obrotach czyli od razu w drogę bo to niezbyt przyjemny dżwięk - ale coś za coś nie ? teraz zapytam czy model E-39 miał montowane silniki 2.0d 150km ?? bo ja myślę że chyba nie tylko ona już miały coś ponad 160KM - może się mylę ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze dieslem ale nie bede Ci tu pisal co o nim sadze bo mi znowu zasadzą ostrzezenie rozumisz i jestem załatwiony na cacy :(

 

a tak apropos to wyczuwam jakas nagonke na moja osobe i czuje sie zaszczuty, prosze o zaprzestanie sadzenia mi ostrzezen notorycznie

i wzywam do zachowania prawa swobodnej wypowiedzi !!!

 

nie ośmieszaj sie . wszczynasz średnio inteligentne pyskówki w co drugim wątku a teraz zgrywasz niewiniątko . żałosne. I jeszcze sie dziwisz za co dostajesz ostrzezenia :duh:

 

jak sie czujesz zaszczuty to przestan wypisywac farmazony jak np ze E32 740 jako stary trup nie przekroczy 190 km/h itp

moze wtedy moderatrzy bedą bardziej wyrozumiali . Bo widze,ze zaraz sie zacznie kolejna dyskusja nad tym , ze na tym forum jest tak strasznie źle i administracja wszystkich gnębi bez powodu.

 

A prawo swobodnej wypowiedzi to masz w domu, tu trzeba reprezentowac pewien poziom kultury. Regulamin forum masz powyzej.

Edytowane przez Frank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zapytam czy model E-39 miał montowane silniki 2.0d 150km ?? bo ja myślę że chyba nie tylko ona już miały coś ponad 160KM - może się mylę ?

 

w e39 był tylko m47 136KM :(

w e46 był i m47 136KM i m47n 150KM :wink:

a 163 KM miał e39 525d M57 :8)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzik moze mi wytłumaczyć co Cie skłoniło z rezygnacji

z tak wspanialego silnika jaki jest w 535i i checi zakupu diesla ?

Jestes pewien, ze wiesz co robisz ?

 

Ja jezdze dieslem ale nie bede Ci tu pisal co o nim sadze bo mi znowu zasadzą ostrzezenie rozumisz i jestem załatwiony na cacy :(

 

a tak apropos to wyczuwam jakas nagonke na moja osobe i czuje sie zaszczuty, prosze o zaprzestanie sadzenia mi ostrzezen notorycznie

i wzywam do zachowania prawa swobodnej wypowiedzi !!!

 

Przede wszystkim oszczednosc. Jestem podobnego zdania co Ty, akurat Twoje komentarze czytalem wczesniej i nawet czesciowo je popieram. Cos typu "Diesel na Pole" :) Pamietam gdzies Twojego posta i sie nasmialem z niego. Widzisz teraz jezde czesto po miescie i moja 535i V8 palila mi 16, 17 litrow, a to mi przeszkadza. Potrzebuje cos oszczednego, a w benzynie chyba nie ma nic oszczednego z BMW. A z ta nagonka to chyba masz racje, Admini nie sa zbyt wyrozumiali, ale mniejsza o to. Slucham Twoich opinii na temat diesla w e39, lub w jakimkolwiek modelu BMW. Jesli masz doswiadczenie to pisz smialo, w razie czego: Do ADMINA: Ja poprosze ostrzezenie, jesli cos nie spodoba sie w opinii PELIKANA. Pozdrawiam.

 

Mlodzik z Twojego opisu widze, ze nie jestes z Polski ... u nas cena dizla i PB sie praktycznie zrównała to raz

Dwa - jak odpaliles swoje 535i to az chcialo sie sluchac tego silnika , wsiadac i jechac

Diesla jak odpalisz (szczegolnie teraz w chlodniejsze dni) to odrazu smierdzi, z rury kopci jak z komina mojej ciotki a na stacji benzynowej stoisz w kolejce za Żukiem ( to taki extra muscle car z Polski).

Ogolnie PRYK PRYK PRYK - zenada. Wyobraz sobie sytuacje - wychodzisz

z knajpy a przed twoim pieknym E39 stoi piekna laseczka. Wsiadasz odpalasz i PRYK PRYK PRYK - patrzysz a laska sie kula po chodniku ze smiechu ...

 

nadal chcesz kupic diesla ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzik moze mi wytłumaczyć co Cie skłoniło z rezygnacji

z tak wspanialego silnika jaki jest w 535i i checi zakupu diesla ?

Jestes pewien, ze wiesz co robisz ?

 

Ja jezdze dieslem ale nie bede Ci tu pisal co o nim sadze bo mi znowu zasadzą ostrzezenie rozumisz i jestem załatwiony na cacy :(

 

a tak apropos to wyczuwam jakas nagonke na moja osobe i czuje sie zaszczuty, prosze o zaprzestanie sadzenia mi ostrzezen notorycznie

i wzywam do zachowania prawa swobodnej wypowiedzi !!!

 

Przede wszystkim oszczednosc. Jestem podobnego zdania co Ty, akurat Twoje komentarze czytalem wczesniej i nawet czesciowo je popieram. Cos typu "Diesel na Pole" :) Pamietam gdzies Twojego posta i sie nasmialem z niego. Widzisz teraz jezde czesto po miescie i moja 535i V8 palila mi 16, 17 litrow, a to mi przeszkadza. Potrzebuje cos oszczednego, a w benzynie chyba nie ma nic oszczednego z BMW. A z ta nagonka to chyba masz racje, Admini nie sa zbyt wyrozumiali, ale mniejsza o to. Slucham Twoich opinii na temat diesla w e39, lub w jakimkolwiek modelu BMW. Jesli masz doswiadczenie to pisz smialo, w razie czego: Do ADMINA: Ja poprosze ostrzezenie, jesli cos nie spodoba sie w opinii PELIKANA. Pozdrawiam.

 

Mlodzik z Twojego opisu widze, ze nie jestes z Polski ... u nas cena dizla i PB sie praktycznie zrównała to raz

Dwa - jak odpaliles swoje 535i to az chcialo sie sluchac tego silnika , wsiadac i jechac

Diesla jak odpalisz (szczegolnie teraz w chlodniejsze dni) to odrazu smierdzi, z rury kopci jak z komina mojej ciotki a na stacji benzynowej stoisz w kolejce za Żukiem ( to taki extra muscle car z Polski).

Ogolnie PRYK PRYK PRYK - zenada. Wyobraz sobie sytuacje - wychodzisz

z knajpy a przed twoim pieknym E39 stoi piekna laseczka. Wsiadasz odpalasz i PRYK PRYK PRYK - patrzysz a laska sie kula po chodniku ze smiechu ...

 

nadal chcesz kupic diesla ???

witam kolege :D

masz buuujna wyobraznie nawet 524td E28 ma ladna kulture pracy i nie ma sie czym wsytydzic a takie 530d naprawde ladnie chodzi a jeszcze lepiej jezdzi i wiem cos o tym :wink: ale coz moze powiedziec pan Pelikan ktory nigdy czyms takim nie jechal...

Edytowane przez Dixi
moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie sytuacje - wychodzisz

z knajpy a przed twoim pieknym E39 stoi piekna laseczka. Wsiadasz odpalasz i PRYK PRYK PRYK - patrzysz a laska sie kula po chodniku ze smiechu ...

nadal chcesz kupic diesla ???

 

Po pierwsze nie kupujesz chyba auta aby poszpanować przed laseczkami, chociaż każdy może mieć swoje pobudki.

Po drugie gdy widzę w aucie piękny silnik z korkiem od gazu to wtedy mam mieszane uczucia i nie wiem czy kulać się po chodniku. (ale że jestem wyrozumiałą osobą znającą polskie realia to i to jakoś zrozumiem)

Po trzecie są również laseczki które szukają same diesla bo doceniają oszczędność, moment obrotowy, możliwość modyfikacji softu i wytrzymałość diesla.

Po piąte wolę diesla niż podjeżdżać na stację i tankować benzynę za 20 zł i wyjeżdżać autem w niedziele do kościoła.

 

Także temat kto czemu i dlaczego chyba był już wałkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie sytuacje - wychodzisz

z knajpy a przed twoim pieknym E39 stoi piekna laseczka. Wsiadasz odpalasz i PRYK PRYK PRYK - patrzysz a laska sie kula po chodniku ze smiechu ...

 

nadal chcesz kupic diesla ???

no i doszlismy do sedna tych dziesiatek twoich postow o nienawisci do diesla.. moze sprobuj pieszo, zapros ja do kawiarni. uwierz w siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie od tygodnia jestem właścicielem E-39 520d,2001r po litingu.

Też miałem problem z jakim silnikiem wybrać,ale akurat rodzinka

sprzedawała więc kupilem.W swojej karierze miałem kilkanaście

aut i od dwudziestu lat jęzdże tylko dieslami,miedzy innymi MB,

VW,Ford.Bunia kładzie wszystkich na pysk, komfortem jazdy

i ekonomicznoscią.Już wiem że pali mniej od A4 1.9 tdi w automacie,

którą jeszcze mam.Pozdrawiam!

BMW=Boss-Money-Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyobraz sobie sytuacje - wychodzisz

z knajpy a przed twoim pieknym E39 stoi piekna laseczka. Wsiadasz odpalasz i PRYK PRYK PRYK - patrzysz a laska sie kula po chodniku ze smiechu ...

 

nadal chcesz kupic diesla ???

 

Pelikan jak chcesz wyrywać puste laski to proponuję Honda+agrotunning na wiejskich zabawach efekt murowany :duh:

Młodzik miał już v8 i skoro sprzedał to chyba jest zdecydowany na diesla więc raczej nie przekonasz go do zmiany decyzji...

PS. A zdecydowana większość Żuków jeżdzi na Pb :mrgreen:

Pozdrawiam Grzesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyobraz sobie sytuacje - wychodzisz

z knajpy a przed twoim pieknym E39 stoi piekna laseczka. Wsiadasz odpalasz i PRYK PRYK PRYK - patrzysz a laska sie kula po chodniku ze smiechu ...

 

nadal chcesz kupic diesla ???

 

Pelikan jak chcesz wyrywać puste laski to proponuję Honda+agrotunning na wiejskich zabawach efekt murowany :duh:

Młodzik miał już v8 i skoro sprzedał to chyba jest zdecydowany na diesla więc raczej nie przekonasz go do zmiany decyzji...

PS. A zdecydowana większość Żuków jeżdzi na Pb :mrgreen:

 

jako iż od 8 lat jestem żonaty to jedyną rzeczą, którą wyrywam są

chwasty w naszym ogrodzie ...

a moje powyzsze stwierdzenia nie były niczym więcej jak tylko zwykłymi anaforami :mrgreen:

 

p.s. cholera byłem pewien, że Żuk zasówa na ON :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a moje powyzsze stwierdzenia nie były niczym więcej jak tylko zwykłymi anaforami :mrgreen:

 

 

A moze amforami ? Albo termoforami? Albo hydroforami ?

Anafora to powtórzenie tego samego słowa, lub zwrotu na początku kolejnych segmentów wypowiedzi, a nie widze nic takiego w Twoim poście...

 

chodziło Ci moze raczej o sytuację czysto hipotetyczną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie ktos zlituje i wyrzuci to "ptaszysko''z forum......

 

wypraszam sobie !

Pelikany są pod ochroną :naughty:

 

hehe ale kto powiedzial ze trzeba tego przestrzegac...

Do moda...

Moim zdaniem skoro pelno osob dostalo ostrzezenie za zasmiecanie forum a wlasnie taka czynnosc robi kolega Pelikan ( w kilku watkach) dziwie sie ze nie dostal za to ostrzezenia... Ale moze kazdy jest traktowany inaczej...

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widze, ze temat sie troche zmienil i nie idzie w ta strone w ktora sie spodziewalem, tylko chcialem wiedziec czy te silniki sa generalnie dobre i jaki najpiej wybrac. Mialem juz w swoim zyciu dwie m60-tki b30 i b40 i jedna m62b35 takze wiem na czym rzecz polega, fakt, swietne brzmienie i osiagi, ale jesli mam wciaz jezdzic takim autem po miescie to sorry, ale szkoda mi i tego auta i moich wyrzuconych pieniedzy. Jesli chodzi o Ciebie Pelikan to powiem Ci szczerze, ze Twoje argumenty nie przekonuja mnie, wrecz przeciwnie, to nie jest nic konkretnego co mowisz, a raczej o wyrywanie lasek mi nie chodzi ;), mam dziewczyne, ktorej z pewnoscia spodoba sie diesel, mi chodzi o oszczedne autko. Tak w ogole to wrocilem z Jersey i jestem juz w Polsce, musze zmienic w profilu.

 

P.S. Jesli ktos mi jeszcze napisze cos na temat tych dieslekow, ale z sensem to bede wdzieczny. Czy powinienem sie obawiac o turbine itp. Oczywsicie jak kupie autko to bedzie w 100% serwisowane, do samego konca przebiegu.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.