Skocz do zawartości

Pomocy, pali się kontrolka poduszki w E46 1999r od wczoraj


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od wczoraj po jeździe zapaliła mi się kontrolka poduszki powietrznej w moim E46 328i 1999rok. Mam 6 poduszek , słupki2 ,2 z przodu , 2 w dzwiach. Sprawdziłem dzisiaj w Carsoft 6.1 SP4 Airbag i wywala taki bład:

 

24 Left Sattelit ( sensor for sidebag) - or pressure sensor passanger

 

16 Belt switch, drivers side

 

Po wykasowaniu chodzi ale załącza się co jakiś czas 5 10 minut jazdy????

Samochód bezwypadkowy w 100% , nie bite

Z góry wam dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 Left Sattelit ( sensor for sidebag) - or pressure sensor passanger

Lewy Satelita(pewnie chodzi o poduszke w słupku)sensor od uderzen bocznych lub sensor cisnienia od strony pasażera :)

16 Belt switch, drivers side

zapiecie pasa,strona kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

A nie wiecie czy przyczyną może być padnięta mata siedzenia pasażera, zawsze gdy wykasuje jest dobrze , gdy tylko ktoś jedzie jako pasażer wyskakuje błąd przeważnie ...

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zobacz czy masz gumę w progu taka np. do podsadzenialewarka. ja takiej gumy nie mialem i woda i sie dostawala do srodka przez otwor w ktorym powinna byc ta guma. jak woda zalatywala do srodka to robila zwarcie w bocznym czujniku od poduszek. Załozylem gume w próg, wysuszylem czujnik , skasowalem blad na komputerze i jest naraziue ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
u mnie wyświetliło identyczne błędy , a poducha zapaliła sie jak jechałem w deszczu .Tylko jak dostać sie do tego czujnika i jaka jest jego lokalizacja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo

Airbag wywala taki bład:

24 Left Sattelit ( sensor for sidebag) - or pressure sensor passanger

16 Belt switch, drivers side

Edytowane przez mtworus

BMW - Będziesz miał wydatek...niestety prawda

TDS - Trudno Dojść Sedna... oj bardzo

myślisz że BMW to dobre auto - przesiądź sie na Toyotę...zobaczysz jak się myliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyświetliło identyczne błędy , a poducha zapaliła sie jak jechałem w deszczu .Tylko jak dostać sie do tego czujnika i jaka jest jego lokalizacja?

Błędy już wykasowałem carsoftem 6.5,nic nie suszyłem tylko podłączyłem interfejs odpaliłem auto zapiąłem pas kierowcy i wykasowałem błędy.Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

na początek wywaliłem kostki spod siedzenia /zlutowałem kabelki/

sprawdzę to Wam zamelduję co dalej.....

 

 

a czy to jakiś "kniff" z tym zapięciem pasa czy tak mówi procedura.??.czy po prostu trzeba sie imać różnych sposobów żeby ta lampka zgasła.......?

Edytowane przez mtworus

BMW - Będziesz miał wydatek...niestety prawda

TDS - Trudno Dojść Sedna... oj bardzo

myślisz że BMW to dobre auto - przesiądź sie na Toyotę...zobaczysz jak się myliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy przyczyną może być padnięta mata siedzenia pasażera, zawsze gdy wykasuje jest dobrze , gdy tylko ktoś jedzie jako pasażer wyskakuje błąd przeważnie ...

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc

Siemanko miałem ten sam problem idzie ją pominąć groszowa sprawa u dobrego elektronika

Obecnie E36 325 touring

Kiedyś E36 325 coupe

E39 535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs podłączyłem tak jak kolega z forum pawełkrak napisał , Tajemniczy PIN 15 (RXD) ktorego nie ma w BMW. L LINE bialy kabel z interfesu wpinamy rowniez do PINU 20 !! Wazne - jezeli chcemy aby połączyc sie z modulem ZKE /ZVM - czyli modul od sterowania szybami i zamkami oraz wpisanie wartosci d/t komunikatów na BC oraz do zdiagnozowania tego modulu.

 

WAZNE! Jezeli chcemy pracowac na innych modułach (DDE,AIRBAG,AIRCO itp ) to w PIN 20 wpinamy kabel K LINE czyli niebieski z interfejsu.

 

Teraz wszystko dziala jak nalezy. udalo mi sie zaprogramowac automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu autem i usunalem pare blędów z czujników ABS/ASC .

 

Wazne jest tez aby byl przekrecony kluczyk w STAN IGNITION 1 lub zapalic autko na czas zabawy .mnie przy wylaczonej stacyjce nie chcialo dzialac

A pas zapiąłem tak dla swietego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
ja mialem ten sam problem ale sobie z nim w bardzo prosty sposob poradzilem koszt okolo 15 gr a mianowicie chodzi o wlutowanie diody do kostki i skasowanie bledu programem - kontrolka gasnie i sie nie zapali , al trzeba liczyc sie z tym ze podczas wypadku ( jedzie tylko kierowca ) poduszka pasazera wystrzeli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ,

podziwiam Wasza wiedze w tym i innym zakresie!!! :D

Ja jestem laikiem(dlatego douczam sie i dowiaduje cennych informacji na tym forum!) podjechalem do serwisu BMW i spytalem o ewentualna przyczyne swiecenia sie lampki kontrolnej w moim aucie(BMW E46 316i).Odpowiedz,ze przyczyn bardzo wiele:

od mozliwosci pod mata ,do slupkow i wielu innych takze w/w .

Podlaczyli pod PC(nie fachowe sformulowanie) i stwierdzili,ze jeden z sensorow Airbeg pod siedzeniem kierowcy jest zepsuty.

Wymienili i jest ok(poki co).

To tak z marudzeniem.

Jednak co mnie zaskoczylo to fakt,ze rzekomo,jesli jeden z Airbekow nawala to automatycznie przy wypadku nie bedzie funkcjonowal zaden z pozostalych.Mysle,ze to prawda.

Dlatego sledze i ten temat z ciekawoscia.

Pozdrawiam,z szacunkiem chrisBMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponnownie ,

dzieki mario.ch79 za te ciekawostki-fachman z Ciebie! :clap:

Ja bym sie nawet tego nie podjal-jak pisalem jestem laikiem itd.

Odpowiadam na Twoje pytanie.

Ten sensor kosztowal 164 Euro

Pozdrawiam i dalej bardzo chetnie przegladam(douczam sie teoretycznie)forum!!!

Z szacunkiem chrisBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a czy ktoś zdradzi tajemnic jak to dioda i na kóre przewody ma siąść :roll:

BMW - Będziesz miał wydatek...niestety prawda

TDS - Trudno Dojść Sedna... oj bardzo

myślisz że BMW to dobre auto - przesiądź sie na Toyotę...zobaczysz jak się myliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.