Skocz do zawartości

Wahania temperatury silnika.


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio że czasem podczas normalnej jazdy na rozgrzanym dobrze już silniku wskaznik temperatury czasem schodzi mi do 1/4 lub prawie na granice niebieskiego pola. Do tej pory zawsze stal idealnie na 1/2 skali po rozgrzaniu!

 

Nie ma to żadnego uzasadanienia w zmianie obrotów/stylu jazdy itp. Jedyne co mi przychodzi do głowy to fakt że zaczołem używać ogrzewania i ono może wychladzac silnik ale tez na zdrowy rosadek mi to nie pasuje. Czy ktos miał taki przypadek?

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam cię że uzasadnienie tego zaobserwujesz przy tankowaniu :mrgreen:

 

masz uszkodzony termostat,bądz zapowietrzony układ przez co na trasie silnik się schładza i jest niedogrzany a co za tym idzie rośnie zapotrzebowanie na dodatkowe paliwko :cool2:

 

P.S jak bedziesz zmieniał termostat to pamietaj aby nowy włozyć strzałką do góry,w przeciwnym razie efekt bedzie taki jak na starym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S jak bedziesz zmieniał termostat to pamietaj aby nowy włozyć strzałką do góry,w przeciwnym razie efekt bedzie taki jak na starym.

 

W silnikach M43 nie patrzysz na strzalki, bo takowych nie ma...wsadzasz tak jak pasuje, bo innej mozliwosci nie ma... :cool2:

Pozdro Krzysiek

B M W..............Bardzo Małe Wydatki


www.bmw-3city.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem wczoraj termostat e36 m40 i nie widzialem tam zadnych strzalek wlozylem go tak zeby wszytsko normalnie skreci ( nie bylo zadnych oznaczec)

 

wiec co wy z tymi stzralki-moze to nie te silniki

Objaw ten sam co u zalozyciela tematu( tematu co juz byl) ale jeszcze nei mialem okazji sprawdzic jak to dziala( musze wyjechac za miasto zeby osiagnac jakas predkosc i sprawdzic czy tem. bedzie spadac)

http://img314.imageshack.us/img314/9448/pawlazdjecia012fa6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jestem po wymianie płynu w układzie chłodzenia i termostatu . Miałem te same objawy co kolega . Teraz jest super ...Układ dobrze odpowietrzony i wszystko działa jak trzeba . :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że u mnie problem był banalny. NIezauważyłem że spadł mi troche poziom płyny chlod. co mogłospowodować ze układ nie działał prawidłowo. Narazie dolalem płynu i efekt nie występuje, ale nie miałem okazji jeszcze porzadnie przegonić silnika i sprawdzić. Narazie nie ruszam termostatu, zobacze jak się bedzie dalej zachowywał. Dzięki za informacje.
Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.