Skocz do zawartości

[E30][E34][E32] Czyszczenie soczewek - krok po kroku


ace-e34

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

nowe lampy do e34 mozna kupic na allegro, mijania to koszt okolo 100pln, caly zespol z drogowymi i wszystko osadzone na tym plastikowym "rusztowaniu" to jakies 180-200, jakosci nie znam, bo sie boje troche takich lamp typu depo albo jakis innych chinskich experymentow, najlpeiej sie umowic z gosciem co to sprzedaje w twoim miescie i podjechac zobaczyc je

a co do samej soczewki i tej metalowej obejmy, w ktorej siedzi, to identyczne do tych z opisu czyszczenia sa np w calibrze (taki opelek), jedyna roznica jest taka, ze w calibrze mozna przelaczac na symetryczne, takze trzebaby urwac ta dzwigienke, zatem jesli ktos ma rozbita, porysowana, czy cos tam jeszcze nie tak z sama soczewka i jej trzymaniem, to mozna smialo szukac zespolu soczewkowego z calibry.

przypuszczam, ze jeszcze pary autach sa takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czyszczac odblysniki i soczewki trzeba uzywac jakiegos specjalnego srodka (np do monitorow LCD), czy moze byc zwyczajny plyn do mycia szyb (nie mylic z plynem do spryskiwaczy)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczac odblysniki i soczewki trzeba uzywac jakiegos specjalnego srodka (np do monitorow LCD), czy moze byc zwyczajny plyn do mycia szyb (nie mylic z plynem do spryskiwaczy)?

 

Ja ostatnio czyscilem szkla, soczewke, obudowe :) w reflach bosch.

Bardzo sympatycznie sciaga sie caly klosz, a nastepnie nalezy "wyciac" szkla wewnetrzne (nozykiem do tapet).

 

Szklo czyscilem najpierw plynem do mycia naczyn (bo tam to od 14 lat nie zagladal :D), a nastepnie wysuszylem. Pozniej przetarlem spirytusem, co by nigdzie woda sie nie uchowala. Pamietaj, ze w pomieszczeniu, w ktorym to robisz powinno byc stosunkowo cieplo (powyzej 18^C, 19^C), bo klej (lub silikon) bedzie sie baaardzo dlugo utwardzal.

Klej nie moze byc "sztywny" - odpada napewno poxipol. Mozna sprobowac z distalem. Ja polozylem na soudalowym silikonie szklarskim.

Wytrzymuje -30^C -> 50/60^C (testowalem).

 

Soczewke i lustra wewnetrze czyscielm miekkim papierem nasaczonym spirytusem, a nastepnie wydmuchalem pylki,wloski sprezonym powietrzem w puszce.

 

Pozdrawiam!

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczne jest wycinanie czegokolwiek z lampy? Nie wystarczy odkrecic i wyczyscic od srodka? Wydaje mi sie ze jesli jest ona rozbieralna to powinna sie skladac bez jakiejkolwiek ingerencji w jej budowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczne jest wycinanie czegokolwiek z lampy? Nie wystarczy odkrecic i wyczyscic od srodka? Wydaje mi sie ze jesli jest ona rozbieralna to powinna sie skladac bez jakiejkolwiek ingerencji w jej budowe.

No ja nie rozklejalem klosza.. ja czyscilem tylko soczewke i odblaski i okragle szkla a to pomiedzy okraglymi szkalami a glowna szybka zostawilem.. bo i tak bede wymienial cale szkla na nowe.

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczne jest wycinanie czegokolwiek z lampy? Nie wystarczy odkrecic i wyczyscic od srodka? Wydaje mi sie ze jesli jest ona rozbieralna to powinna sie skladac bez jakiejkolwiek ingerencji w jej budowe.

w e34 nie trzeba nic wycinac :!:

przeczytaj moj opis jeszcze raz wszystko jest napisane co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ace-e34 Wielkie dzieki.!! :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: Zrobilem tak jak kazales oszalamiajaca roznica a tez nie wiedzialem co z tym zrobic bo bardzo slabo swiecily mi te lampy a teraz rewelka. jestem pod wrazeniem jeszcze raz dzieki :modlitwa: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczne jest wycinanie czegokolwiek z lampy? Nie wystarczy odkrecic i wyczyscic od srodka? Wydaje mi sie ze jesli jest ona rozbieralna to powinna sie skladac bez jakiejkolwiek ingerencji w jej budowe.

 

Hmmm... kazdy robi jak uwaza, w koncu to jego lampa...

Ja wycialem, co nie stanowilo dla mnie zadnego problemu.

Zdecydowalem sie na to, bo czyszczenie samej soczewki nie mialo dla mnie najmniejszego sensu - widzialem syf na kloszu zewnetrzym oraz na kloszach wewnetrzych. Jak ktos nie zobaczyl w stopce to robilem to w E36 '92 (a zatem lampiony boscha).

 

PS: musze zrobic fotki i umiescic...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest porazka z lampami , no ale widze ze nie tylko ja jedyny mam z tym problem. jutro zabieram sie do czyszczenia.

 

a jak wyglada sprawa z wymiana szkiel ?? niestety sa juz popekane i stare :P

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mnie ktos pytal o rozkrecanie soczewki gdy dodatkowo jest silnik do regulacji,,,

otoz nie ma problemu dzis cos takiego czyscilem trzeba sie troche pomeczyc przy odkrecaniu jednej sruby tej ktora jest wlasnie przy silniczku ale dobry srubokret i po skosie mozna te srube odkrecic. sama soczewka tez wychodzi bez problemu silnik jej nie blokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem czyscic swiatelka :)

Jeszcze nie sprawdzalem jak swieca bo jeszcze nie jest wystarczajaco ciemno ale zaraz to sprawdze. Jedno co mnie troche zdenerwowalo to to ze odblysnik mi sie delikatnie starl prawy jak i lewy, powiedzmy ze na powierzchni 3 x 2 mm przy zagieciach w srodku. Na pierwszy rzut oka roznica jest widoczna bez wlaczania swiatel. Jak pojezdze w nocy to napisze jak sie sprawuja :) Jesli chodzi o rozkrecanie to jest proste, ja musialem rozkrecac to ze trzy razy bo mi sie soczewka przekrzywila i lampki zamiast swiecic tak: ___/ ___/ swiecily tak \___ ___/ :] ale ustawilem to wreszcie.

Edit:

Wiec jak pisalem wczesniej po dwudniowej jezdzie pisze jaka jest roznica po wyczyszczenieu moich lampek: jest ona MASAKRYCZNA!!! Swiatlo jest prawie biale, widac doskonale pobocze i cala reszte. Polecam przeczyszczenie tego w swoim aucie a napewno nie pozaujecie.

JEszcze mam jedno pytanie odnosnie odlysnika: w miejscu gdzie jest delikatnie wytarty sam sie nie bedzie "wykruszal"? (czy nie bedzie sama farba odpadac?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie soczewki byly czyste !! ale odblysnika prawie wcale nie ma. moze to pomalowac takim ala chromem w spray-u ?? no i ewidentnie widac ze szklo (klosz) jest do wymiany. widac na nim takie wżery no i to bedzie glowna przyczyna slabego swiecenia.

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy !! :modlitwa:

 

Pierdoła ze mnie. Zabrałem się do czyszczenia w E36, rozkreciłem.. do połowy. Zdjełem zatrzaski i lampa nie chce za bardzo odejsc a boje się czegoś ułamac. Blokuje ją kierunkowskaz. Jak to zdjąc ???? Prosze o pomoc :modlitwa:

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA dzisiaj wyczyściłem swoje.. zajęło mi to z 15 minut na obie strony (mam wersje z silniczkami). Tylko jeden odbłyśnik mam przyjarany, ale i tak świecą lepiej niż przed czyszczeniem. Soczewki od brudu byłu dosłownie aż matowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy !! :modlitwa:

 

Pierdoła ze mnie. Zabrałem się do czyszczenia w E36, rozkreciłem.. do połowy. Zdjełem zatrzaski i lampa nie chce za bardzo odejsc a boje się czegoś ułamac. Blokuje ją kierunkowskaz. Jak to zdjąc ???? Prosze o pomoc :modlitwa:

 

Coz za samokrytycyzm :). Hmmm... nie wiem co i jak mialoby Ci blokowac, ale...

 

Na lampe przypada (jak dobrze pamietam) 5 srub (3 w plastikowych czopach u gory i po jednej z kazdej strony lampy). Kierunkowskaz nie jest przykrecany - jest na zatrzasku.

 

Proces odkrecania wygladac tak:

 

1. odlaczamy wszystkie kable od lampy.

2. odkrecamy wszystkie sruby.

3. wysuwamy kawalek lampe do przodu, na tyle, zeby mozna wsadzil lape i odlaczyc kierunek (jest taki zatrzask, trzeba go odgiac i wypchnac kierunek)

4. wyciagamy lampe.

 

Proces montowania jest w odwrotnej kolejnosci i zamiast odkrecac to przykrecasz :-).

 

Jak masz lampe w rece to chyba juz reszte sam dojdziesz... :)

 

Tak wyglada sprawa w E36 z lampami boscha.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy !! :modlitwa:

 

Pierdoła ze mnie. Zabrałem się do czyszczenia w E36, rozkreciłem.. do połowy. Zdjełem zatrzaski i lampa nie chce za bardzo odejsc a boje się czegoś ułamac. Blokuje ją kierunkowskaz. Jak to zdjąc ???? Prosze o pomoc :modlitwa:

 

Szczeka mi spadla jak to przeczytalem bo zrozumialem ze sciagnoles szkla z reflektorow jak one siedza jeszcze w aucie?? ty chcesz je czyscic na aucie lol?? najpierw zdjemujesz kierunkowskaz on jest zaczepiony do reflektorow na jden zatrzask i sie trzyma na 2 prowadnicach wiec musisz go ciagnac rowno do przodu aby nic nie ulamac oczywiscie jednoczesnie naciskajac on gory na ten zatrzask.. z reszta tu to opisywalem

 

http://forum.maxbimmer.pl/topics15/demontaz-i-czyszczenie-lamp-e36-parujace-reflektory-vt2981.htm

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedlem za rada i sam wyczyscilem soczewki w swoim e36 i jest teraz duzo lepiej nie ma sie czego bac ja mam lampy zespolone i czyszczenie z rozebraniem dwuch leflektorow na czesci pierwsze zajelo mi ok 3h wyczyscilem mijania i dlugie benzyna ekstrakcyjna a zarowki h1 czystym spirytusem

pozdrawiam

jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ace-e34 czy żeby wyczyścić środek kloszy, trzeba je wyciągać z auta?? tzn. czy jak wyciągnę tę soczewkę, to przez powstały otwor da sie rade dokładnie umyć wnetrze reflektora??

 

tak jak mowi marcin jest wystarczajaco duzo miejsca zeby umyc lampe od srodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.