Skocz do zawartości

Problem z przednimi wycieraczkami. Dziwnie działają.


99szymon99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bmw E60 problem z działaniem wycieraczek szyby przedniej. Mianowicie zaczęło się z tydzień temu że działały non stop w zasadzie bez zarzutu gdy się włączyło lub były na auto ale czasami nie wracały na swoją pozycję zatr,ymywaly się na dole i poszły ok 1cm w gore. Teraz jest katastrofa klikam w dół żeby włączyć to czasami się włączą czasami nie a jak się włączą to z 10x machną mimo że raz w dół dam bez auto i zatrzymują gdzie się im podoba. W połowie szyby na górze różnie. Jakieś pomysły? Czasami nie da się ich włączyć trzeba poczekać ze 2min i wkoncu ruszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz robiłem mały test i diagnozę. Przekaźnik wewnątrz po rozebraniu wygląda jakby z fabryki wyjechał coś tam wyczyściłem chodź nie było nawet czego i bez zmian. Wycieraczki działają tylko 2 razy po kliknięciu ich tzn mam dwie próby potem trzeba czekać ok 2min i znowu są dwie próby. Ale wystarczy wyjąć i włożył kluczyk i bez czekania znowu działają na dwie próby 🤯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niedawno przerabiałem temat.

Mechanizm wycieraczek do naprawy lub wymiany.

Trochę z tym roboty...

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak już wiem że mechanizm. Sam mechanizm ogólnie jest w dobrej kondycji ale problem leży w silniku i jego elektronice. Takie pytanie czy sam ten silnik wraz z elektroniką będzie pasował P&P z Anglika do EU? Bo mechanizm to mam ok. Mechanizm zostawiłbym stary tylko napęd zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@99szymon99 chyba nie uwierzyłeś że wycieraczki w UK stoją dęba w stanie spoczynku jak na fotce, specjalnie zatrzymałem je w tej pozycji żeby zobrazować jak (w którą strone) te wycieraczki się wychylają. Wiesz,  nie widziałem tych mechanizmów UK/EU jeden przy drugim ale było by co najmniej bezsensowne zostawić zasadę działania jak EU i zmienić konstrukcję mechanizmu jak i samego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Mechanizmy są identyczne. Każdy Handlarz ci to powie. Znajdź ofertę sprzedaży auta z UK. Zobaczysz jak ma wycieraczki.

Co do zamienników samych silników to czytałem opinie , że są tak głośne , że w środku je słychać.

 

Edytowane przez dyzio255
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 99szymon99 napisał(a):

Aa już chyba wiem o co chodzi. W e60 nie jest tak jak w np e46 że wycieraczki są odwrocone. W sensie że zbierają na drugą stronę. Po prostu w wersji UK one też są tak jak w wersji EU.

No i to próbowałem ci wytłumaczyć.

W dniu 24.05.2024 o 18:35, Krzyś111685053072 napisał(a):

Będzie, wycieraczki w angliku są takie same jak eu.

 

W dniu 24.05.2024 o 22:21, Krzyś111685053072 napisał(a):

Wszystko jest takie samo, wycieraczki wychylają się tak samo w lewo do góry jak i w autach EU więc nie było by sensu zrobić inny silniczek do takiego samego mechanizmu.

Fotka poglądowa #9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.