Skocz do zawartości

Wymiana skrzyni 8hp45


tomeks666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy. 
Noszę się z zamiarem kupna używanej automatycznej skrzyni biegów 8hp45, auto to BMW 5 f11 525d 3.0d, moja skrzynia niestety umarła. Moje pytanie na co zwrócić uwagę przy zakupie drugiej, na jakie oznaczenie zwracać uwagę, żeby nie było problemu, że skrzynia nie będzie pasować? Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gom3z napisał(a):

Jakie objawy miałeś?

W jeździe miejskiej, to bardzo czuć zmianę biegów 1,2,3 i tak samo redukcja na tych biegach. Ale w jeździe autostradowej po przejechaniu 100km skrzynia zaczyna szarpać przy redukcji(czuć mocne uderzenia w plecy), przeciąga biegi, przy zatrzymywaniu się do świateł też jest charakterystyczne uderzenie w plecy. I tak samo na postoju podczas zmiany z P na D też jeż mocne uderzenie. Ale po ostygnięciu oleju i zrobieniu reset adaptacji skrzyni biegów zaczyna lepiej pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kopnięcia z 2 na 1 i po zmianie oleju z miską przeszło, ale nic poza tym. Przy zmianie z P na D też tak miałem po adaptacji ale po paru dniach się ułożyło. 
 

kiedy był olej zmieniany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej był zmieniany dwukrotnie, za pierwszym razem zwykła wymiana plus filtr, a za drugim bo była mechatronika uszczelniana(tłoczki, płyta separacyjna) , niestety nic nie pomogło, problem dalej wraca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jack-Strong napisał(a):

podnieś auto i zajrzyj wlepka jest na wierzchu... zrób zdjęcie i szukaj.

8HP45Z byla w przedlifcie  i polifcie jako że w F10/11 25d do końca szło N47D20D

Czyli rozumiem, że numery muszą być identyczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia musi zgadzac sie z Twoim silnikiem, po drugie sama wymiana nie przywroci Ci auta do zywych - trzeba jescze EGS zaprogramowac 

b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer katalogowy Twojej skrzyni to 24007626002

I pasuje tylko z :

 

b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomeks666 napisał(a):

Programowanie skrzyni oczywiście rozumiem, że bez tego się nie obejdzie. Czyli od modelu 520d z silnikiem n47 rozumiem, że nie podejdzie skrzynia ? 

Nie bedzie pasowac. Musi byc tylko i wylacznie z tych modeli co napisalem wyzej. 

b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jack-Strong napisał(a):

egs można przełożyć ze starej chyba?

Nie przejdzie bo ISN musi byc zresetowany, a to juz niestety samemu ciezko bez odpowiedniego sprzetu (ISTA nie da rady)

 

https://www.microtronik.com/technical-info/autohex/bmw-egs-reset-egs-ews-reset

b72b536e244610f0med.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KL4K50N napisał(a):

Nie przejdzie bo ISN musi byc zresetowany, a to juz niestety samemu ciezko bez odpowiedniego sprzetu (ISTA nie da rady)

 

https://www.microtronik.com/technical-info/autohex/bmw-egs-reset-egs-ews-reset

ale mi chodzi fizycznie zdjąć ze starej mechatroniki i przełożyć do nowej używanej.

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.