Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

masta112 sportowe fotele dla mnie to nie bajer a bardzo potrzebna opcja to samo fotochromowe lusterka i tempomat, navi dla mnie też bajer jak jest to fajnie jak nie to trudno...

Zgadzam się. Dla mnie must-have to:

- sportowe fotele

- xenon

 

Cała reszta naprawdę mi zwisa. Ale prawda jest taka, że jakbym miał pewne auto to i bez tego bym kupił. Silnik i zawiecha to najważniejsze. oczywiście pewność stanu technicznego również, no ale to jest jakby oczywista oczywistość dla każdego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

golas to golas! u mnie pod blokiem stoi e90 czarna, 1.8D, bez xenonu ,skór , navi, m-pakietu, na kołpaku itd. faktycznie każdy ma prawo do swojego zdania ale dla mnie osobiście to nie wygląda w ogóle, taka sama wyposażona to w zasadzie zupełnie inne auto, nawet w środku inaczej się czuje jak jest navi, skórka i ładna kierownica w dłoni a w głośnikach pod fotelami puka basik:) chyba że ktoś ma ochotę wsłuchiwać się w 120 konnego diesla to co innego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bałagan się tu robi. Chyba od oceniania aut z ogłoszeń jest inny dział...

 

 

nie ma bałaganu oceniamy konkretne linki

 

pierwszy post zaczyna się "Z założenia ma to byc wątek do komentowania konkretnych ofert, jednak w pierwszym poście chciałbym zamieścić kilka istotnych informacji o serii 3 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wątek ten może służyć także do bardziej ogólnych dyskusji, przydatności danego wyposażenia, wydatków eksploatacyjnych etc. Generalnie wszystkich spraw związanych z zakupem, wyborze konkretnego modelu, silnika, egzemplarza i także wokół tego tematu.

Czesc tej dyskusji wcześniej czy później się zdezaktualizuje. Takie życie.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ja odpuścił...

Ani silnik :cry2:

Ani wyposazenia :cry2:

Ani ładnych felg :cry2: które wcześniej czy później kupisz...

 

Za taka kasę możesz poszukać czegoś ciekawszego...

Pomimo ze szukam sedana w benzynie mnie sie ten model rowniez nie podoba. Felgi sa srednie no i bez sensowny silnik. 143KM to jest minimum przy tej masie. Mniej to bedzie auto na poziomie forda mondeo, takze to chyba nie po to kupujesz BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Ja bym taka liste zrobil jezeli chodzi o pomoc w wyborze:

 

1) Trzeba miec:

- silnik minimum 2.0i lub 2.0d

- skladane tylne siedzenia (o ile wiem to wyposazenie dodatkowe, warto sprawdzic czy jest w aucie)

- model po lifcie jezeli budzet pozwala

- skoorzane fotele

- Comfort Paket

- PDC tyl

- Szyberdach!!!

 

2) Omijac szerokim lukiem:

- Navi i I-drive cale to ustrojstwo z duzym paskudnym ekranem po sroduku kokpitu. IMO lepiej miec dobrego smartfona/tablet z nawigacja i adapter odb2.

- Servotronic

- Auto start/stop

 

Reszta to juz kwestja indywidualna :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
może nie wygląda paskudnie ale działa strasznie... np. u mnie nie zawsze reaguje na wciskanie pokrętła... nacisnę kilka razy i zero reakcji... i dopiero za 15min wchodzi i wychodzi z ustawień... samo prowadzenie navi też pozostawia wiele do życzenia, chociażby fakt że nie można wyświetlić całej trasy, pod tym względem bmw mogłoby dużo nauczyć się od audi, tam navi to bajka w porównaniu do bmw, mówię oczywiście o tych samych rocznikach np. 2005-06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i-drive Tobie nie działa bo masz uszkodzony, będzie działał coraz rzadziej aż wreszcie przestanie reagować, na alle... jest gość co naprawia i-drive sam u niego robiłem, koszt około 60 zł i masz po problemie, co do navi fakt słabo działa i wygląda ale nigdy bym z niej nie zrezygnował ze względu chociażby na wyświetlanie listy utworów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

nie wiem w koncu, czy to dobry temat, czy mam zakladac osobny, ale czy ktoś cos wie na temat tych dwóch samochodów?

 

E92 335i

http://allegro.pl/show_item.php?item=5073516498

wbawb71069pv6995

 

E93 330i

http://www.autoreduta.pl/car/483

WBAWN71060PA21011

 

Tak, zauwazylem, ze auta bardzo rozne, cena tez itd. Jeśli złe miejsce to zaraz przerzucę.

Proszę o kontruktywne opinie i komentarze :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
i-drive Tobie nie działa bo masz uszkodzony, będzie działał coraz rzadziej aż wreszcie przestanie reagować, na alle... jest gość co naprawia i-drive sam u niego robiłem, koszt około 60 zł i masz po problemie, co do navi fakt słabo działa i wygląda ale nigdy bym z niej nie zrezygnował ze względu chociażby na wyświetlanie listy utworów:)

 

Tak już czytałem na forum, że należy luty poprawić. Na pewno to zrobię, bo lubię mieć wszystko na tip-top!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i-drive Tobie nie działa bo masz uszkodzony, będzie działał coraz rzadziej aż wreszcie przestanie reagować, na alle... jest gość co naprawia i-drive sam u niego robiłem, koszt około 60 zł i masz po problemie, co do navi fakt słabo działa i wygląda ale nigdy bym z niej nie zrezygnował ze względu chociażby na wyświetlanie listy utworów:)

W Wawie zapłaciłem 10zł w serwisie rtv za poprawienie lutów. 60zł to zdzierstwo.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i-drive Tobie nie działa bo masz uszkodzony, będzie działał coraz rzadziej aż wreszcie przestanie reagować, na alle... jest gość co naprawia i-drive sam u niego robiłem, koszt około 60 zł i masz po problemie, co do navi fakt słabo działa i wygląda ale nigdy bym z niej nie zrezygnował ze względu chociażby na wyświetlanie listy utworów:)

W Wawie zapłaciłem 10zł w serwisie rtv za poprawienie lutów. 60zł to zdzierstwo.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Ja bym taka liste zrobil jezeli chodzi o pomoc w wyborze:

 

1) Trzeba miec:

- silnik minimum 2.0i lub 2.0d

- skladane tylne siedzenia (o ile wiem to wyposazenie dodatkowe, warto sprawdzic czy jest w aucie)

- model po lifcie jezeli budzet pozwala

- skoorzane fotele

- Comfort Paket

- PDC tyl

- Szyberdach!!!

 

2) Omijac szerokim lukiem:

- Navi i I-drive cale to ustrojstwo z duzym paskudnym ekranem po sroduku kokpitu. IMO lepiej miec dobrego smartfona/tablet z nawigacja i adapter odb2.

- Servotronic

- Auto start/stop

 

Reszta to juz kwestja indywidualna :)

 

pozdr

Raz, że prezentujesz swoje poglądy sugerujac że to wiedza objawione i słuszna dla wszystkich to jeszcze chyba nie zdajesz sobie sprawy, że są one sprzeczne. Auto start stop jest standardem w autach po lifcie. Wyjątek to wersje z asb.

A tak poza tym skóra to kompletna pomyłka w aucie bez wentylacji foteli i ich grzania. A nawet z tymi opcjami niezbyt przyjemna.

Owszem nawigacja w e90 jest słaba, miałem i nie używałem, ale sam ekran nie jest jakoś szczególnie paskudny. Silnik 2,0i jest sporo mniej dynamiczny od 20d w wersji 184 KM. Starsze 20i 150KM może się dynamika równać co najwyżej z 318d 143KM, które szczególnie po chipie już daje rade.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma słowa klucz do tego jakie auto kupić... tak mi się zdaję.

 

jeździmy BMW a nie toyotą gdzie masz kilka "pakietów" wyposażeń i to praktycznie koniec.

 

Mnie nie stać na nowe BMW, ale sami dobrze wiecie jak można konfigurować te auta. I jak się szuka używanego to nie brakuje miliona opcji wyposażenia.

 

Osobiście mam skóry z podgrzewaniem, nie wiem co będzie w lat mam nadzieję, że nie będzie masakry..:P (nigdy nie miałem jeszcze skóry w aucie)

 

Natomiast brakuje mi szyberdachu.... :cry2:

 

Co do silników się nie wypowiem. obecnie 90% polaków jeździ na ropie... sam śmigałem 5 lat Golfem w TDI :P mega oszczędne auto.

Niestety miałem dosyć "klekotania" i wiedziałem, że następne auto to tylko w benzyna :twisted: ona też ma swoje minusy brak dużego momentu i słaby dół... kwestia przyzwyczajenia.

 

Jeden lubi to drugi to to jak z brunetkami i blondynkami :D a i tak każdy marzy o rudej :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depson sam idrive jest fajny może nie wygląda jakoś super ekstra ale jest duży i czytelny (głównie używam bo widać nazwy piosenek mp3) i sam kontroler jest też ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navi w E90 w porównaniu do możliwości dzisiejszych telefonów z Androidem prezentuje się słabo, ale gdybym miał sterować wszystkimi ustawieniami samochodu oraz radiem przy pomocy kilku guzików oraz manetki przy kierownicy to chyba już wolałbym szukać czegoś z iDrive, nawet w wersji Business.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tam sobie nawigację chwalę, wszędzie jak narazie doprowadziła mnie do celu (oprócz PL :norty: chociaż po aktualizacji na 2013-2 jest dużo lepiej), pokazywany czas dojazdu na miejsce bardzo dokładny, trasy bardzo dobrze wybierane i możliwość szybkiej zmiany, wygodne wpisywanie adresów, duży ekran, świetna współpraca z HUD-em, zero plataniny z kablami (jak szukałem samochodu był to mój główny priorytet bo miałem ich dość), nigdy jej nie zapomnisz, mniejsza prawdopodobnosc rozbicia szyby łebków które takie rzeczy kradną, wygodny podgląd wszystkich opcji BC, twardy dysk na muzykę = zero płyt CD, porządek i więcej milepiej, możliwość dolorzenia Tv, oglądanie filmów na DVD No i działa w każdym kraju bez dodatkowych opłat.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.