Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda że BMW nie ma w ofercie silników benzynowych z doładowaniem bo przy mniejszej pojemności jest sporo koni i moment obrotowy jest dostępny przy mniejszych obrotach prawie jak w dieslu.

 

Turbodoładowane silniki audi tez swoje spalą nie na darmo powiedzenie "turbo zyje turbo pije"

Co do Twojego stwierdzenia z tym momentem to sie nie zgodze.....2.0 tfsi (200km) 280 Nm przy 1700 obr/min bmw 325i ma też bardzo nisko max moment bo 270Nm przy 2400 obr/min (to nie te silniki jeszcze za czasów e36 gdzie max wartosc osiągano powyzej granicy 4000obr/min),pamiętaj ze w Audi masz turbo które generuje koszty.I jeszcze jedno w Audi masz 4 cylindry,w bmw bedziesz za każdym razem po wcisnieciu gazu wsuchiwał się w dzwięk silnika bo jest "piekny" :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mów ile chcesz za swoja to jutro jestem u ciebie :norty:

kupisz sobie M3

Tak poważnie to gdzie kupiłeś swoją i za jaką kwote?

możesz na priv.

 

Poszło na priv...

nie nie :nienie: :arrow: :norty:

za mało czasu nim jeżdżę a po za tym nie ma innego auto obecnie na które chciałbym zmienić

E92 330d to dla mnie tzw. "ZŁOTY ŚRODEK"

a na M3 poskładam kase jako drugie w garażu :wink:

Edytowane przez klagosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ja choć ja bardziej się skłonie w F32 z nowym najmocniejszym dieslem.

A M3 będzie e92 bo to podobno ostatnie wolnossące M3 i to V8 a to nowe ma być R6

Edytowane przez klagosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6 :wink: Teraz mówimy że V8 jest ok bo ostatnie wolnossące, przy E46 mówiliśmy że jest "be" bo to E46 jest ostatnim 6-cio cylindrowcem, jeszcze pewnie czeka nas wiele zmian, najwazniejsze że idą w dobrym kierunku :cool2:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym rynku kupić pewne auto bez niespodzianek, to chyba łatwiej w totka mieć 6 :mad2: :mad2:

...chyba nie łatwiej ale to raczej kwestia w jakim przedziale cenowym sie szuka...dobre ma swoja cenę... a tak na marginesie to patrząc na oczekiwania rynku samochodowego to pewne i zadbane auto się nie opłaca mieć bo wyznacznikiem jest rocznik:duh:

...a czy diesel czy benzyna to najlepiej jest miec jedno i drugie: 330d i 335i :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wczoraj przegladałem mobile.eu ,sprecyzowałem wyszukiwanie,3er,manual,diesel poj 3.0,rok,cena,serwis,to na kilkadziesiat ofert z całej europy z przebiegami (120-300kkm)trafiły się akurat 2 ogłoszenia z polski oczywiscie rodzynki z przebiegami do 100kkm :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup to, co będzie w lepszym stanie.

Nie przejmuj się historiami typu DPF, może się zdarzyć, ale nie musi. Ja machnąłem prawie 200 tys km 320d z DPF, w tym sporo krótkich odcinków w mieście i nie miałem ani razu problemu z filtrem. 330i da Ci lepszą zabawę i komfort akustyczny, 330d ucieszy Cię na stacjach benzynowych, ale to chyba oczywiste. Sam sobie policz, ile robisz rocznie przebiegu, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja wystawilem ostatnio swoja na sprzedaż, auto bardzo ladne, bez niespodzianek, z autentycznym przebiegiem i co? Ludzie dzwonią i rzucają te swoje tanie, durne teksty w stylu "Panie, daje 80kzł i biore" :mad2: Ja na to odpalam, że jak masz 80kzł to Cie nie stać na moje auto... Generalnie nie mam w zwyczaju targować się przez tel, bo to bez sensu, nie widząć auta.

To tak samo jak z ludźmi, ktorzy szukają pracy i ludźmi, szukającymi pracowników - jakoś nie mogą na siebie wpaść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wystawilem ostatnio swoja na sprzedaż, auto bardzo ladne, bez niespodzianek, z autentycznym przebiegiem i co? Ludzie dzwonią i rzucają te swoje tanie, durne teksty w stylu "Panie, daje 80kzł i biore" :mad2: Ja na to odpalam, że jak masz 80kzł to Cie nie stać na moje auto... Generalnie nie mam w zwyczaju targować się przez tel, bo to bez sensu, nie widząć auta.

To tak samo jak z ludźmi, ktorzy szukają pracy i ludźmi, szukającymi pracowników - jakoś nie mogą na siebie wpaść :)

 

Jeśli dalej chcesz sprzedać do daj znać aczkolwiek moje wymagania zaczynają sie od 2008 :arrow: ale jak auto ma opcje które mnie interesuja to :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie post typu: co wybrać kabrio, kombi, sedana czy coupe a najlepiej z jakiej marki :mad2: :mad2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie opinie.Co do zakupu E90 330d to jest problem z zakupem w kwocie do 60kt dobrej sztuki jak są to takie co trzeba zainwestować ok10kt żeby pojeździła bez problemu jakiś czas,benzynka 330 ok ale spalanie w mieście trochę zaduże jak dla mnie.Rozmawiałem z paroma osobami i coraz bardziej skłaniam się ku E46 w coupe po lifcie w full opcji i nie zgodzę się z niektórymi opiniami że to stary model i trzeba iść z duchem czasu i brać same nowsze modele sam posiadam vectre c gts co oznacza że powinienem zaraz biedz kupić insignie ale po co.E46 po lifcie wygląda jak dla mnie super sam środek łądny i podobno materiały o niebo lepsze od E90.W/G mnie nowsze nie znaczy od razu lepsze.Na autoscout24 E90 330d w takich cenach że szok i jeszcze akcyza prawie 19% to wychodzą astronomiczne kwoty zastanawia mnie skąd na allegro takie "okazje" jak u niemiaszków żadnej"okazji" nie znalazłem.Pewnie pobujam się z rok E46 i wtedy pomyśle o zakupie E90 jak na rynku będzie więcej ofert wartych zainteresowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed E92 miałem E46 Coupe, fakt rewelacyjne auto :cool2: Ale nie mówmy że ma lepsze materiały niż nowy model :duh: Jest starszą konstrukcją i trzeba to głośno powiedzieć co nie znaczy że złą.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że e90 jest o wiele lepiej wykonana niż e46. Stara "trójka" to dobre auto, ale to już 13 letni staruszek, więc cudów nie można oczekiwać. e90 wygląda bardzo dobrze i jakość w środku jest znacznie lepsza. To, że komuś może się nie podobać stylistyka, nie oznacza, że auto jest zrobione z gorszych materiałów. Podoba mi się to, że w e90 nic nie trzeszczy i jest bardzo cicho w kabinie. W e46 jest dużo gorzej i w środku wygląda strasznie staro. Przypomina mi model e34 trochę.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że to starsza konstrukcja ale technicznie nie do końca starsza nadwoziowo a i owszem ale mechanicznie podobno niewiele się zmieniło w E90.Napisałem że materiały gorsze dlatego że oglądałem 4 różne E90 i we wszystkich boczki wyglądały jak by miały z 10 lat.Sama deska jak dla mnie jeśli bez navi to żadna rewelacja takie są moje poglądy można się ze mną nie zgadzać ale cóż jak dla mnie w E46 wygląda to jakoś bardziej bogato znalazłem taką w jasnych skórach,harmann/kardon, pełna elektr.poprostu full po lifcie z 2005r. i mieszczę się w moim pułapie kasowym i jeszcze coś zostanie na dopieszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o tym że E46 Coupe a zwykłe E46 to też jeszcze dwa różne światy.

E46 Coupe jest o wiele lepiej zrobione, i co najważniejsze wersje po liftowe w M Pakiecie nadal trzymają próbę.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b. fajna decyzja :cool2: :cool2:

mierzenie sił na zamiary, lepiej mieć "zadbane" e46 niż "zajechane" e90, udanego użytkowania :cool2:

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam na imię Piotr i pisze z pozoru banalnym pytaniem. Mianowicie chce kupic bmw 3 ale nowe (na firme) niestaty musze ropniaka, dlaczego niestety hmmm pewnie dlatego ze zawsze jezdzilem na pb :), a dlaczego ropniaka 70-80 tys rocznie.

Zastanawiam sie kombiak vs sedan vs cabrio (kolejnosc przypadkowa) :) tak wiem spora rozbieznosc

od auta wymagam przede wszystkim wytrzymalosci i duzego zasiegu na zbiorniku (tez argument dlaczego diesel)

Moje trasy to nie tylko polska, ale tez bardzo czesto Paryz, Mediolan, Barcelona

 

Moj pierwszy dylemat to ktory silnik wybrac ?

7 dieslow w sedanie

6 dieslow w kombi

3 diesle w cabrio

 

Oto pierwszy moj dylemat 2l czy 3l, dodam ze autem chce sie poruszac max 5 lat wiec w najgorszym wypadku auto bedzie mialo 400 tys przebiegu. i czy silnik 2l spokojnie zniesie taki dystans ? (kiedys ktos mi przedstawil opinie logiczna ze duze silniki sie mniej mecza i sa przez to wytrzymalsze).

 

Nastepny zasadniczy dylemat to skrzynia w mojej karierze mialem 3 auta Seata ibize 1.6 LPG manual, Nissan 100NX 2.0 sr20de manual i opla kadeta 1.3 Automat (auto dostalem od ojca jak ktos wymusil pierwszenstwo na nysie) Kadet w chwili zezlomowania mial 750 tys km i skrzynia nigdy sie nie popsula wiec wierze ze automaty sa dobre :)

I tutaj moj dylemat czy manual czy automat (biegow czesto nie zmieniam bo duza czesc jazdy to trasa) zatem prosze uzasadnic dlaczego taka skrzynia wg was jest lepsza :)

 

Przejdzmy do kwesti audio jechalem bmw e46 i sprzet grajacy byl tylko z nazy, radio gralo wg mnie fatalnie.Moje pytanie czy bmw montuje jakis fajny system naglosnieniowy np. BOSE, Harman Kardon ?

 

Dodatki: czyli co wg was powinno sie znalesc co dla was jest bardzo praktycznie szczegulnie na dlugich trasach?

 

I teraz ostatnie pyt. do posiadaczy kabrioletow jak sztywnosc nadwozia ? jak autko sobie radzi na polskich drogach bez dachu? z gory dziekuje za pomoc.

 

ps. Przepraszam jeszcze za brak polskich znakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jeśli kasa nie gra roli to 3.0d, jeśli jednak to z 2.0d powinieneś również być zadowolony (jazda próbna dwoma modelami i nie będziesz miał juz wątpliwości)

2. kombi bardzo praktyczny, nawet pod kątem wyjazdu wakacyjnego. Ale jeśli nie przwidujesz wyżenia czegokolwiek to sedan na końcu coupe (ładne ale niepraktyczne)

3. dziś jeśli miałbym wybierać to zdecydowanie wybrałbym automatyczna skrzynię. chcesz uzasadnienia? przejedź trase i troche w korku

4. Jeśli chodzi o audio to BMW seryjne ma bardzo słabe co najmniej trzeba wziąć HIFI audio lub jeszcze wyżej, wszystko zależy od ceny. Jest też zestaw upgrade-owy ALPINE jeśli ktoś już ma serie.

 

Patrząc po historii Twoich aut zastanawiam się czy aby nas nie podpuszczasz z Twoim przyszłym zakupem.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temat do pisania szeroki jak wszystkie nasze rzeki, ale pomyśl nad rowiązaniem zamiast seria 3 z silnikiem 3.0 diesel, za porównywalne pieniądze dostaniesz serię 5 (F10/F11) z silnikiem 2.0 diesel 184 KM lub nawet demo z ASO z silnikiem 3.0 diesel 204 KM (525d).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.