Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Super dzięki za podpowiedzi. Nie dodałem tam jeszcze, że szukam tylko i wyłącznie automat. Mam świadomość, że na początku trzeba będzie coś w aucie zrobić. Na początku brałem pod uwagę tylko auta od prywatnych właścicieli ale kilka ładnych egzemplarzy zobaczyłem od handlarzy i miałem nadzieję, że takie dziadostwo z cofaniem licznika, spawaniem z 5 to już minęło, bo trochę prawo się zmieniło pod tym względem ale chyba złudne myślenie.. Od turasa czy innego Bułgara w de nigdy bym nie kupił.. Tam szukałem tylko od prywatnej osoby i 2.0 bo wiadomo że akcyza później to zabójstwo. A w tym budżecie 3.0 przed lift z naszego podwórka jest dobry pomysłem? Czy lepiej skupić się na 2.0? I czy macie jakieś info jak sobie te auta radzą z chipem? Bo chciałbym coś powyżej 200KM. Oczywiście zrobione w profesjonalnym warsztacie, a nie po kosztach w szopie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiscie ze sa utrzciwi sprzedawcy, ba, jest ich coraz wiecej, raz, nasz rynek jest juz dosc przypchany autami, dwa, proceder cofania jest bardzo ciezki do ukrycia, duzo firm sprawdzajacych auta po vin, po trzecie e90 to stare auto, wiekszosc "bawi" sie juz od dawna w serie f/g. Po twoich pytaniach sadze ze nie zadowoli cie 2.0 (od razu chip), szukaj 3.0, niestety w tej kasie, bedzie bardzo ciezko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko stało bardzo blisko więc przejazdem wstąpiłem do komisu :P


320d 184KM Manual RWD WBAUY11090A873901 33 500zł


https://www.olx.pl/d/oferta/bmw-seria-3-320d-184ps-lci-navigacja-bixenon-serwis-z-niemiec-wzor-CID5-IDOGLn2.html?fbclid=IwAR1ilyHaljwopE4k3NpEblPIVGB0HfA5FNegDbcmntM4EDPECFMYMFm2WIo


Intensywny zapach wilgoci po otwarciu drzwi, piasek w wielu zakamarkach zwłaszcza w kratkach pod szybami bagażnika i zawiasach schowków (pod maską dodatkowo rdza na większości śrub). Wymieniona deska na małe navi, kierownica M-Pakiet. Rozdłubana klema piro w bagażniku. Rozrusznik nie był w stanie zakręcić nawet po kablach od innego samochodu.

Na tym zakończyłem dalsze oglądanie, nie było nawet sensu robić zdjęć.


20220418-140440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,


czy mogę prosić o opinie na temat tego auta:


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-keyless-navi-bixenon-vossen-szyber-ID6ECcIV.html


jest raptem 5km od mojego miejsca zamieszkania, w poniedziałek chcę go oglądać, jednak zacząłem czytać posty na forum dotyczące tego silnika i jest sporo uwag do jego trwałości (te same problemy co N52). Do tego dochodzi kwestia pochodzenia z USA = powypadkowe.


Prosiłbym o opinie, na co ewentualnie zwrócić uwagę przy oględzinach.


Zastanawiam się również nad zagazowaniem auta w przyszłości, jednak przebieg jest dość spory, czy mogą być tu jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Uszkodzen to auto praktycznie nie mialo zadnych. Jesli pochodzi z cieplego stanu usa, bedzie na lata a jesli szukasz pb 3.0i, taniej w naprawie juz nie bedzie. Ostatni z "normalnych". Jedz i ogladaj, w tym speku dlugo nie bedzie wisialo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejo spytam i tu Panowie spodobało mi się jedno bmw e90 tylko w autobaza po wykupieniu raportu pokazuje mi


https://zapodaj.net/9c133bb8e1dc5.jpg.html


wie ktoś gdzie można sprawdzić by dowiedzieć się co to za zdarzenie było w Belgii? bo autobaza nic nie pokazała ani na jaką kwotę itp :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad tą e92. Jednak dziwi mnie troche ilość KM. Jest oznaczenie 328, a te modele miały w serii 234 KM, tutaj jest 272. Wiem o n52b30 które miały 272, ale 328 ze USA z 272 widze pierwszy raz. Ktoś może powiedzieć o co może chodzić?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-seria-3-e92-272km-x-drive-bogate-wyposazenie-czarne-skory-navi-ID6EwKXQ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

N51b30a

Wystarczy że przy rejestracji urzędnik się pomylił a właściciel cieszył ze oszukał przeznaczenie albo po tej drogiej przygodzie za oceanem dostał swapa :D

Przynajmniej nie ma zaznaczonego "bezwypadkowy".

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Co sądzicie o tym aucie?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-lift-cabrio-alpineweiss-8-lat-w-jednych-rekach-90-tys-km-ID6EDciA.html


Dostałem info od wlasciciela: data 1 rej: 01.01.2011 i po sprawdzeniu historii pojazdu są jakieś dziwne kwiatki przy przebiegu.


Właściciel twierdzi że licznik wymieniony na EU i to wygenerowało taki problem.


Raport z USA bez zdjęć bo sprowadzony kolo 2014, przyjechal z 49300 mil do PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnie poskładany... I przód, i tył. Nawet pas odwrotnie.


VIN dla potomnych: WBADW7C50BE443414

 

Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź, jestem laikiem w temacie, a jutro mam oglądać auto.


Jedzie ze mną mechanik, ale warto mu napomknąć co widać ze zdjęć.


Pas faktycznie widzę, reszty niestety nie dostrzegam.


Z góry dziękuję za więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To weź jeszcze ducha świętego i guślarza ze sobą. Co mechanik zobaczy? Luzy na podnośniku? Wylany amor i stan klocków? To wszystko na zwykłej stacji wyłapią jak się nie znasz.

Auto jest powypadkowe.

Jest z USA.

Peodukcja 2010 a nie 2011 jak podaje sprzedawca.

Pod kompa trzeba je podłączyć.

Tu dodatkowo 10 czy 15k zł to ci naliczę na miejscu oglądając auto 2 min.

Auto robione z każdej strony, szkoda czasu to oglądać.

Malowali zderzak i zaślepek spryskiwaczy reflektorów już nie pomalowali :roll:

Prawe drzwi inny kolor a maskę i prawy błotnik pasowano nocą. Zderzak licowano z linią płotu sąsiada chyba, bo nic nie trzyma fabrycznych wymiarów.

To ma 90k km nabite niby? Jest zajechane jak 290k.

Jak chcesz KONIECZNIE oglądać tego kapelusza to weź bimmerchecka, ale szkoda pieniędzy naprawdę.

Mietek mechanik, który nie robi w BMW będzie tyle widział co ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź jeszcze ducha świętego i guślarza ze sobą. Co mechanik zobaczy? Luzy na podnośniku? Wylany amor i stan klocków? To wszystko na zwykłej stacji wyłapią jak się nie znasz.

Auto jest powypadkowe.

Jest z USA.

Peodukcja 2010 a nie 2011 jak podaje sprzedawca.

Pod kompa trzeba je podłączyć.

Tu dodatkowo 10 czy 15k zł to ci naliczę na miejscu oglądając auto 2 min.

Auto robione z każdej strony, szkoda czasu to oglądać.

Malowali zderzak i zaślepek spryskiwaczy reflektorów już nie pomalowali :roll:

Prawe drzwi inny kolor a maskę i prawy błotnik pasowano nocą. Zderzak licowano z linią płotu sąsiada chyba, bo nic nie trzyma fabrycznych wymiarów.

To ma 90k km nabite niby? Jest zajechane jak 290k.

Jak chcesz KONIECZNIE oglądać tego kapelusza to weź bimmerchecka, ale szkoda pieniędzy naprawdę.

Mietek mechanik, który nie robi w BMW będzie tyle widział co ty.

 

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.


No nic szukam dalej, a tego odpuszczam.


Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sztrucel i tyle. Przebieg bujda. Skoro w 2014 mialo 49300 mil czyli jakies 80 tys km to znaczy ze przez 8 lat nabilo 12 tys km? :mrgreen: nawet szkoda tracic na paliwo (a tanie w dzisiejszych czasach nie jest) by go jechać ogladac.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Doinwestowaniem nazywasz naprawę elementów które były olewane przez wiele lat aż wszystko w końcu było do wymiany.

Dla mnie to raczej ratowanie Gruza.

W 2 minuty mogę Ci zrobić taką fakturkę.

Ktoś wsadził 20k w naprawę i po pół roku sprzedaje samochód w super stanie?

Ogólnie nie wiem jak podskoczyły ceny samochodów ale za 20tys to golas jest.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mysle ze auto jest po prostu pechowe i psuje sie nagminnie. Kolo ponaprawial i sie pozbywa by miec z głowy to auto.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.