Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
@tomek9000 czy ta strona https://www.bmwdecoder.com/ jest aby na pewno wiarygodna, niby w moim przypadku E90 LCI się zgadza, ale... sprawdziłem też inny samochód, którym był zainteresowany znajomy. :mad2:

 

sprawdzałem w 2 egzemplarzach i się zgadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad kupnem swojego wymarzonego autka i padlo na trójkę.

 

Chcialem sie troche wiecej dowiedziec o tym aucie.

Wiele jest opini ze silniczek N47D20A / N47D20C 177KM nie jest najlepszym wyborem moze sie dosc psuc.

Dlatego mysle o zakupie N47D20C 184KM. Lecz niestety ciezko znaleźć opinie o tym silniku.

 

Jestescie w stanie podac najwieksze problemy tego silnika? Czy ten silnik jest godny polecenia?

 

Dalej czytajac na forum sa tez podzielone opinie na temat skrzyni biegow (manual czy automat).

Ktora jest bardziej awaryjna w E90 z lat 2010-2011?

Nie ukrywam ze jestem leniwy i bardziej przemawia do mnie automat.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jutro jadę oglądać wymarzone e90 wolnossace coupe w manualu 330i 272km xdrive, pytanie mam do was czy da się odłączyć xdrive do zabaw bokiem? Czytałem że niby się da ale wolalbym się jeszcze upewnić? Dlatego xdrive bo niestety na naszym rynku mało jest takich egzemplarzy jeszcze z navi i kremowymi skorami :/ przebieg tylko sie nie zgadza ale to juz chyba norma 230000 2008r. Planuje jesli wpadnie w oko pojechac z nim na stacje diagnostyczna, może jeszcze macie jakieś wskazówki przed zakupem takiego egzemplarza? Ceni 57000zl

Posiada jeszcze Asystenta jazdy z góry i Asystenta ruszania pod górę, podaje info bo nie wiem czy to w odlaczeniu nie będzie przeszkadzało?

I wiecie może czy przy xdrive da się zamontować szpere quaife?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą swojego BMW E90 320i 150KM na coś trochę mocniejszego... 325i 218PS i mam do Was pytanie jak różni się przyspieszenie 0-100 pomiędzy wersją ze skrzynią manualną, a automatem? Ponadto, czy w takim aucie warto w ogóle w automat, czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zastanawiam się nad wymianą swojego BMW E90 320i 150KM na coś trochę mocniejszego... 325i 218PS i mam do Was pytanie jak różni się przyspieszenie 0-100 pomiędzy wersją ze skrzynią manualną, a automatem? Ponadto, czy w takim aucie warto w ogóle w automat, czy nie?

Duel : BMW 320 i (E90) vs BMW 325 i (E90)

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy ktoś z Was może oglądał to auto?

 

http://allegro.pl/330i-lpg-vialle-navi- ... 33570.html

 

Dziwne że takiej okazji jeszcze nikt nie kupił... na twoim miejscu za taką $ w ogóle bym tego nie oglądał... brać w ciemno :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa

Jestem nowy na forum więc jeśli zrobię coś nie tak to mnie nie zakrzyczcie. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w ocenie auta z ogłoszenia.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6641322633

Może ktoś z forumowiczów miał okazję interesować się już tym samochodem i powie coś więcej.

Nigdy nie miałem BMW dlatego tym bardziej proszę o ocenę czy warto się w takie auto "pchać".

Na pierwszy rzut oka jest OK po rozmowie tel. z właścicielem też nie wnioskuję że to handlarz tylko osoba prywatna. Cena nie należy do najniższych ale czasami warto zapłacić parę groszy więcej. Jeśli będzie potrzebny nr VIN to jestem w stanie zorganizować. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego Marina. Niestety albo stety zadzwoniłem wieczorem do właściciela z prośbą o nr VIN bo tak się umawialiśmy, ale odziwo auto nagle się sprzedało pomimo tego że nadal jest w ogłoszeniach. Więc jeśli ktoś będzie się interesował to uważajcie. Myślę że to kolejna KRAJOWA OKAZJA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak to jest, jak tak to każdy szuka nie wiadomo czego......zadbany, książki, lakier i przebieg w oryginale, a jak na forum ktoś ma auto zadbane ,doinwestowane i w jakimś stopniu pewne przyszłościowo to jakoś chętnych nie ma a jak tu wchodzę to same pytania o gruzy , golasy, podpadające wysmalcowańce stojące na białych kamyczkach z włoch lub francji :mad2: i na tą są chętni ....

 

 

ps. a co do tej okazji powyżej to się ciesz a nie martw, pomyśl co Ty zrobisz z takim golasem za 3-4 lata, niestety E90 są archaiczne wewnątrz a wyposażenie w tym egzemplarzu jest naprawdę słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marina_Club zadbanych aut w dobrym stanie szukają osoby które mają pojęcie i jest ich dużo mniej niż poszukiwaczy okazji, że o CCC nie wspomnę. Ja na swoje auta nigdy nie miałem problemu z kupcami zawsze ktoś znajomy czy z rodziny kupował. Jak na samym początku miałem Vectre B w bardzo dobrym stanie kupiony od przyjaciela który znał ją od nowości to sprzedałem ją w 13 godzin :D Choć rekord padł jak sprzedawałem procesor c2d e7200, wystawiłem na allegro poszedłem do łazienki wracam po 6 minutach a tam email że ktoś kupił :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 bezwypadkowe z francji sa do kupienia za 50k PLN wiec E90 nie powinno kosztowac wiecej niz 35k PLN

Cena tego ponizej w galerii 12900EUR

Moze silnik nie jest wyszukany i z nalotem ale to F30.

Ekologia to przyszlosc motoryzacji :)

 

PS.Teraz zastanowcie sie ile kosztuje takie auto obrysowane lub powypadkowe jak bezywypadek jest za 12300? do kupna...

Auta wyjezdzone/wybite po kraju z lat 05-08 to naprawde okazja?

 

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z863/8636764/small/1.jpg http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z863/8636764/small/2.jpg http://www.galerieallegro.pl/views/8636764/1.jpg

Darmowe galerie allegro.pl

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze silnik tez robi swoje, pomijam juz wyposazenie ;) W najbogatszej wersji z najlepszymi silnikami auta sa kilkukrotnie drozsze, do tego dorzuc jeszcze wysoka akcyze na wysokolitrazowe silniki. Na koncu dorzuc do tego stan o ktory szalenie ciezko. Zazwyczaj im lepsze opcje tym gorzej z stanem, bo do kraju sprowadzane sa te bardziej wyeksploatowane. 335i/335d bardzo dlugo szukalem, a praktycznie wszystko co widzialem nie bylo nawet 'akceptowalne'.

 

Jak szukalem swojej miaty zaplacilem dwukrotnosc ceny rynkowej za auto w swietnym stanie, i sprzedalem je po paru latach praktycznie bez straty. Wiec jak widac stan ma duzo do powiedzenia.

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupienia BMW E90 i trafiłem na takie ogłoszenie

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e90-163km-navi-xenon-rejestracja-pl-ID6yawTL.html#e15bfd905b

 

Jak widać auto jest w miarę dobrze wyposażone na czym mi zalezy :) jednak posiada rownież filtr cząstek stałych. I chcialbym się dowiedzieć czy przy takim przebiegu (207 tys km) jest mozliwe zeby cos juz sie zlego z nim dzialo? Moze ktos z Was ogladal to BMW i ma cos do powiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 bezwypadkowe z francji sa do kupienia za 50k PLN wiec E90 nie powinno kosztowac wiecej niz 35k PLN

Cena tego ponizej w galerii 12900EUR

Moze silnik nie jest wyszukany i z nalotem ale to F30.

Ekologia to przyszlosc motoryzacji :)

 

 

60tys na miejscu po akcyzie to dla Ciebie malo za totalnego golasa z poczatku produkcji z najslabszym dieslem w manualu, bez navi w dodatku z przebiegiem 155tys

Sprobuj sprzedac to za tyle w Pl....

Nikt tego nie chce, dlatego to f30 jest tanie.

Kazdy polski klient jest "krolem prostej" a 116km naprawde to zdecydowanie za malo do f20 a co dopiero do f30

 

Wiec zadna to okazja - uwierz....

A to f30 i tak jest drogie, jak na swoje parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty tu widzisz wyposażenie?? bo chyba nie liczysz aluminiowych felg i skórzanej kierownicy:)

http://www.lacentrale.fr/auto-occasion-annonce-30597033.html

 

No i policz mistrzu akcyze z 12.900€ a nawet urwij 400 z tej ceny... dodaj transport i co Ci wyjdzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupienia BMW E90 i trafiłem na takie ogłoszenie

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e90-163km-navi-xenon-rejestracja-pl-ID6yawTL.html#e15bfd905b

 

Jak widać auto jest w miarę dobrze wyposażone na czym mi zalezy :) jednak posiada rownież filtr cząstek stałych. I chcialbym się dowiedzieć czy przy takim przebiegu (207 tys km) jest mozliwe zeby cos juz sie zlego z nim dzialo? Moze ktos z Was ogladal to BMW i ma cos do powiedzenia?

 

 

Przebieg nierealny, 2005 rok i Holandia... Dobrze Ci radze sprawdź porządnie to auto przed zakupem. DPfem się nie martw jak się zapcha to zregenerujesz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Ty tu widzisz wyposażenie?? bo chyba nie liczysz aluminiowych felg i skórzanej kierownicy:)

 

Do atutow tego auta zalicza sie to ze jest to bezwypadek.

Widze alu felgi,klimatyzacje automatyczna,halogeny,czujnik parkowania,skorzana kierownice,zestaw do telefonu,uchwyty na kubki i kilka innych drobiazgow.

Nie ma ksenonow,skrzyni automatycznej,solar dachu i skory czyli detali ktorych nie potrzebuje.

Wyjdzie 57500-58500PLN

Jak bym mial kupic 335d w E90 to bym wolal tego "golasa" f30.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.