Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Misiu jak przedewszystkim szukasz wygody to zapomnij o BMW 3 czy 5 bo sa auta duzo przestronniejsze i wygodniejsze niz e90 czy e60. Kup cos z napedem na 4 kola i cicha benzyna. Co do skoku na przod to zamiana z alfy na e90 to beda 3 skoki na przod jesli chodzi o trakcje i prowadzenie. Jesli chodzi o wygode to krok w tyl jesli chodzi o e90 a jesli o e60 to znowu krok na przod jesli chodzi o wygode i 3 kroki na przod jesli chodzi o cala reszte. Roznica w cenie nowej alfy a bmw w tym samym zegmencie nie bierze sie z niczego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli volvo to nie automat!

W Volvo 2.4d to bardzo solidny silnik ogólnie auto jest bezawaryjne, itd...Ale też ma swój styl jednym się podoba inny nie...

 

Przejedz się Audi A4 B8 naprawdę fajne auto.

Silnik 2.0d fajnie sobie radzi z tą buda ale tylko manual bo automat to też kibel.

Silnik naprawdę ekonomiczny i bezawaryjny (nie siadają turbiny, nie trzeba go wyciągać żeby wymienić rozrzad)

Auto trochę większe od e90 wizualnie dużo nowsze itd...

 

Seria 3 jest raczej dla malolatow ( nie chce nikogo obrazac) ktoś kto wymaga czegoś więcej od auta raczej z 3ki nie będzie zadowolony...

 

Ps.jezeli szukasz auta do wszystkiego to zastanów się nad x3 a jak chcesz szybciej polatac to 530d lub 535d koniecznie w m pakiecie...

Przewalilem naprawdę dużo aut i takiego uniwersalngo jak 5tka w Mpakiecie próżno szukać...

Edytowane przez spinacz2100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu miałem ponad 3 lata volvo s60 d5 rewelacyjne auto. Silnik 5 cylindrow niezniszczalny znajomy ode mnie odkupil i juz ma na blacie ponad 400 tys km. Jedyny problem to zawieszenie raz do roku zawsze cos wymienialem, a to drozki a to sforzen itd. Wymienilem tez sprzeglo bo sie skonczylo. Nigdy mnie nie zawiodl. Co do automatow to niestety maja krotka zywotnosc (200 tys km). Ale benzyna 2.4 turbo tez rewelacja. Zreszta wszystkie 5 cylindrowe jednostki volvo sa super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-32 ... yfVf1.html

 

 

Witam

 

Co byście powiedzili na temat tego auta ? Moze ktos tu z forum juz go ogladal albo byl juz tu opisywany?

 

Śliczne alumki :norty: Co do samego auta było już umieszczane... tak w ogóle mam wrażenie że nikt nie czyta wcześniejszych tematów...

 

 

kamo89, nie szukam za 29 tyś tylko do kwoty 55k. Tylko nawet za tą kwotę ciężko znaleźć 325 bądź 330 z navi i manualu

 

Dobre kolego... prawie z fotela zleciałem ze śmiechu :cool2: Odpowiedz mi tylko na jedno pytanie jak możesz bo czegoś nie rozumiem... jeżeli nie szukasz e92 za kwotę 29 tyś to po co wrzucasz ją do oceny... ? Przecież to normalne że ma większe lub mniejsze przygody dochodzą opłaty za pojemność + zarobek handlarza pomyśl na chłopski rozum ile to auto musiało kosztować... wałkowane jest to tutaj praktycznie na każdej stronie a i tak każdy tylko ślepo patrzy CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ takiego modelu jakiego szukam wynajduję maxymalnie z 5 sztuk na ogloszeniach. I jeśli będzie miało jakieś niegroźnie stłuczki to dla mnie nie jest to tragedia. 335 jest parę ale ona odpada bo nie podejdzie lpg i jednak trochę więcej kosztują. X drive też bym nie chciał ponieważ podjerzewam że przedniego napedu nie da sie odłączać?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Aut z tymi silnikami jest mało, bo trzeba od nich płacić wysoką akcyzę przy sprowadzaniu. Mimo wszystko warto przejrzeć ogłoszenia na mobile.de, przynajmniej żeby zobaczyć ile taki samochód kosztuje.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 vs E60 :norty:

Jeżdżę często tym i tym. E60 na pewno wygodniejsza na długie...bardzo długie trasy, ale do E9x też nie można się przyczepić. Ja akurat mam sportowe dostosowanie podwozia, ale komfortu raczej nie brakuje. Trasy w E9x po kilkaset km też nie straszne no i w mieście trochę łatwiej manewrować.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spotkać się z kimś z forum. Obejrzeć, dopytać itp. Czytając same opinie w internecie, niewiele się dowiesz.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli volvo to nie automat!

W Volvo 2.4d to bardzo solidny silnik ogólnie auto jest bezawaryjne, itd...Ale też ma swój styl jednym się podoba inny nie...

 

Przejedz się Audi A4 B8 naprawdę fajne auto.

Silnik 2.0d fajnie sobie radzi z tą buda ale tylko manual bo automat to też kibel.

Silnik naprawdę ekonomiczny i bezawaryjny (nie siadają turbiny, nie trzeba go wyciągać żeby wymienić rozrzad)

Auto trochę większe od e90 wizualnie dużo nowsze itd...

 

Seria 3 jest raczej dla malolatow ( nie chce nikogo obrazac) ktoś kto wymaga czegoś więcej od auta raczej z 3ki nie będzie zadowolony...

 

Ps.jezeli szukasz auta do wszystkiego to zastanów się nad x3 a jak chcesz szybciej polatac to 530d lub 535d koniecznie w m pakiecie...

Przewalilem naprawdę dużo aut i takiego uniwersalngo jak 5tka w Mpakiecie próżno szukać...

 

Dla rozwiązania sporu ja bym wziął Saaba 9-3 TX lub 9-3 Aero 2.8 benzyna.

Ale nadal temat nie o tym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem saab 9-3 najgorszemu wrogowi nie polece. E60 530d miala zona a pozniej jej zmienilem na e90 330d. Dla jej potrzeb - miasto/ trasa 70/30 super auto. Lepiej sie prowadzi niz e60, duzo lepiej sie zbiera (245km). Fajnie wyglada M-apk itd. Chcialem tylko powiedziec, ze kazdy ma inne gusta a o nich nie ma co dyskutowac...Co jednemu swawola, to drugiemu niewola. Temat tyczy sie e90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-32 ... yfVf1.html

 

 

Witam

 

Co byście powiedzili na temat tego auta ? Moze ktos tu z forum juz go ogladal albo byl juz tu opisywany?

 

Śliczne alumki :norty: Co do samego auta było już umieszczane... tak w ogóle mam wrażenie że nikt nie czyta wcześniejszych tematów...

 

Pamietasz moze na ktorej stronie mniej wiecej byla ona umieszczana? Troche szukalem na poprzednich stronach, ale nie moge jej znalesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trzylitrowy N57.

 

Rozrząd taki sam jak w N47 - od strony skrzyni biegów. Dobry silnik, ale rozrząd prędzej czy pózniej trzeba będzie wymienić.

Moim zdaniem silnik godny uwagi, na pewno ekonomiczny i osiągi teże ok.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiada ktoś więcej informacji na temat tego samochodu, ktoś możne oglądał

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-33 ... yeYyP.html

 

Jak widzę taki zapisek ""Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia." to omijam szerokim łukiem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150k km to jest nic odrzuć typowe polskie myślenie. W Niemczech przebiegi 200k + to normalna z autobahnami w dodatku niemcy dbają o autą i jeżdżą z byle pierdoła do mechanika. A 90% aut 9-10letnich z niemiec w polsce z licznikami 110-120 to kręcone. Pozatym na tak silniki powyżej 2l 150k to nic:)

To właśnie Ty zacznij myśleć w końcu , bo to Polaczki się nauczyły że 300 tys.km dla auta to jest nic ... Auto to nie tylko silnik i kilometry , jak masz nalatane 300 tys.km to wszystko jest mocno wyeksploatowane nie tylko motor ... Niemiec mając przebieg powyżej 100 tysi już myśli o sprzedaży auta a Polak przyleci kupić auto co ma 300 na budziku albo i lepiej i jeszcze po rękach całuje ...

 

Nie wiem skąd wziąłeś 300tys km mistrzu. Polaczki już plączą jak jest 200tys km stąd masz liczniki kręcone prawie w każdym aucie sprowadzonym z Niemiec. Polecam Ci ten film

Ale nie powiesz mi, że dla audi, mercedesa lub bmw 200tys to jest duża a jak w dieslu jest to już w ogóle. Nie mów mi też jak jest w niemczech bo mieszkam tam juz 4 lata. A z tak eksploatacja są auta z przebiegiem +300k i są w o wiele lepszym stanie niż auta w Polsce z przebiegiem 120k bo Niemcy po prostu lepiej dbają o samochody niż Polacy(smutna prawda stać ich na to).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli kupię e90 bez kierownicy wielofunkcyjnej to jest potem możliwość założenia takiej, bez jakiegoś większego kombinowania?

 

 

kupujesz kierownicę, zmieniasz taśmę na nową lub używaną od multifunkcji i kodowanie czyli bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że to udany i ekonomiczny silnik, nie ma też chyba klapek w kolektorze.

Dokładnie, w 325D 197KM (M57TU2) fabrycznie kolektor bez klapek.

 

Również dołączę się do polecających ten silnik - u mnie już ponad 270 tys. na liczniku i jak na razie tylko jeden wtryskiwacz wymieniony. Jest radość z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.