Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! Jestem nowym użytkownikiem na forum więc witam wszystkich!

Tak więc nadszedł ten czas że planuje zmienic moj obecny samochod jakim jest audi a6 c5 na BMW. Nie bede ukrywal ze swego czasu bylem fanem Vag dlatego nigdy wczesniej nie mialem bmw wiec chyba czas najwyzszy biorac pod uwage co AUDI ma w swojej ofercie, chodzi mi o silniki... dramat. Planuje na wiosne przyszlego roku kupic tak jak w temacie serie e91. Zakladam ten post po to aby zapytac was Panowie o ten samochod. Dokladnie chodzi mi o to, iz w moim miescie kiedys widzialem taka własnie ''wymarzona'' sztuke :) ale nie wiem co to byla za wersja. Troche juz przegladalem i czytalem o tych samochodach i nic o tym. Otóz wygladala cos jak wersja Performance jednak w przednim zderzaku miala tak jakby taki duzy radar od tempomatu ktory rzucal sie w oczy, no wygladala pieknie dlatego nie moge przez nia spac :). Ktos moze wie z Was co to moze byc za wersja, jakies zdjecia lub cokolwiek? Dodam, ze byla to wersja po liftingu. Pamietam kiedys na slynnym portalu aukcyjnym taka jedna widzialem jednak nie myslalem wtedy o kupnie ani nic tak poprostu. Pamietam ze na pewno bylo to 335i. Kupuje auto na kolejne 10lat wiec chce miec full wypas jaki tylko moze byc, moim zdaniem jazda ''golasem'' to rzadna frajda, auto ma sie rzucac w oczy :). Stawiam tez na silniki o poj 3litrow, nie chce nic 2.0 obojetnie czy Diesel czy PB. Najlepiej jakies 335. Jezeli temat byl juz walkowany to z gory przepraszam i dziekuje za ewentualne podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To zapewne widziałeś po prostu sztukę z aktywnym tempomatem:

http://i42.photobucket.com/albums/e325/kreush33/photo1-1.jpg


W m-pakiecie:

picture.php?albumid=6879&pictureid=38200


Jak chcesz na wiosnę mieć, to zacznij powoli poszukiwania, bo znaleźć taką nie będzie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyzszy biorac pod uwage co AUDI ma w swojej ofercie, chodzi mi o silniki... dramat

Nie martw się ,obecnie BMW i AUDI.. a nawet Mercedes są pod tym względem na tym samym poziomie. To już nie te czasy..

Dzisiaj najpierw księgowi z UE ustalą normy emisji spalin ,spalanie ,a potem inżynier ma się głowić jak tu stworzyć silnik żeby każdy był zadowolony. Koniec końców wychodzi na to ,że najbardziej obrywa klient.

 

z Was co to moze byc za wersja, jakies zdjecia lub cokolwiek? Dodam, ze byla to wersja po liftingu.

 

Pewnie e91 LCI z aktywnym tempomatem i m-pakiecie. Polecam wersje 320d, 325d ,330d, 335d i 335i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowo myslalem o a6 c6 3.0tdi bo wynalazki typu tfsi odpadaja z miejsca. Bralem tez pod uwage e60 ale duzo tego jezdzi juz po ulicach dlatego wybor padl na e91. Bede raczej szukal rodzynka w postaci Performance i pewnie jakis dieselek najchetniej 330xd. Wystepowaly takie w takiej opcji? 335i sa chyba na bezposednim wtrysku, nie kest to problematyczne jak w audi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ,wtryski i pompa HPFP to zmora tego modelu ,ale modząc go jedynie wyobraźnia może ograniczyć w nim przyrost mocy. To raczej propozycja dla kogoś kto nie musi dużo jeździć i ma dużo $$.

Wystepowaly takie w takiej opcji?

Tak 330 i 325d występowały w xdrive ,jedynie 335 nie. Polecam wersje 330d lci 245km(N57) jest świetna ,tylko trzeba pamiętać o wymianie rozrządu.

 

duzo tego jezdzi juz po ulicach dlatego wybor padl na e91

e91 też jest dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co powiesz na temat 335d? Ma jakies powazniejsze usterki? Biore pod uwage tylko wersje LCI, jest dla mnie duzo ladniejsza szczegolnie w touringu, licze sie z tym zd dwie turbiny to nie jedna, wiadomo. Ale czy cos poza tym?

Cofnij sie 4ry strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, czy w cenie do 30 tysięcy jestem w stanie kupić zadbane e90 325i? Jakie są przybliżone koszty eksploatacji w skali roku?

Co to za pytania? Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Jedni napisza, kupisz, drudzy, nie ma takiej opcji. Jest tyle zmiennych w tym rownaniu iz nie sposób na to znalezc jakas odpowiedz. To samo z kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w cenie do 30 tysięcy jestem w stanie kupić zadbane e90 325i? Jakie są przybliżone koszty eksploatacji w skali roku?

Co to za pytania? Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Jedni napisza, kupisz, drudzy, nie ma takiej opcji. Jest tyle zmiennych w tym rownaniu iz nie sposób na to znalezc jakas odpowiedz. To samo z kosztami.

Czy kupie auto którym polatam około roku bez wsadzania kolejnych 5-10 tysięcy na naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogolnie naped czyli skrzynia, dyfer, wal, polosie i cala reszta jest w bmw bardzo trwala. Silniki, nie ma takiego co nie ma swoich problemow. Najdrozsze w naprawie benzyny to 335i/320si, pozniej 330i/325i na bezposrednim wtrysku, nastepnie 330i/325i na posrednim wtrysku, najtansze w naprawie 320i/318i.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na temat 335d? Ma jakies powazniejsze usterki? Biore pod uwage tylko wersje LCI, jest dla mnie duzo ladniejsza szczegolnie w touringu, licze sie z tym zd dwie turbiny to nie jedna, wiadomo. Ale czy cos poza tym?

 

Jezdzilem 335d, ale F31, przez dwa tygodnie. Superfajna zabawka, ale ponizej 11l/100km nie schodzilem. 335d w E91 to jeszcze silnik M57, chociaz ma pare koni mniej, to jednak rozrzad z przodu.


Ogolnie jest tak, ze nawet najslabsze R6 jest duzo lepsze w kulturze pracy niz nawet najlepsze i zmapowane R4. A wiem co mowie, bo mialem kilka beemek (swoich) w ciagu ostatniego roku.

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przede wszystkim 335d LCI jest bardzo mało. Na papierze dwie turbiny nie dawały wiele względem poliftowego 330d z N57, spalanie wyższe o dobre 20%, więc Niemiec brał raczej 330d/325d. Nie ma w tym silniku żadnych typowych usterek, jest dość kosztowna eksploatacja zwłaszcza jak już trzeba jechać do mechanika ale to jak w każdym BMW.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, admini, przepraszam za offtopic ale to jest poczytny temat. Mam pytanie: co realnie grozi za poruszanie się samochodem niezarejestrowanym, na tablicach "wyklejankach" z internetu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.