Skocz do zawartości

Dostęp komfortowy a zabezpieczenie przed kradzieżą


Timac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wiadomo ta opcja wiąże się z ryzykiem kradzieży samochodu na tak zwana walizkę. Ale dziś dowiedziałem się ze samochody z tym systemem montowane po 2018r maja zabezpieczenie przed kradzieżą. Jeżeli kluczyk leży przez chwile to  przechodzi w stan uśpienia i nie wysyłają sygnału.

Może ktoś z was to potwierdzić ?

 

Info od BMW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka ciekawostka.

Jak jestem na myjni to zostawiając kluczyk w miejscu na kubki w konsoli środkowej, po zakończeniu mycia dostaję komunikat o braku kluczyka. Trzeba go przykładać do kolumny kierownicy. Jak zostawię na siedzeniu kierowcy to problemu nie ma.

Taka sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Krzyś111685053072 nie mylisz się, wtedy kluczyk się w ciągłym ruchu według mnie. Jedynie co pomaga wtedy to etui które blokuje fale radiowe.

Tutaj również ten wątek był poruszany - https://u11.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=2044068 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dla aut z CA2 i CA2.5 - gdzie jest Digital Key ... można po prostu skopiować kartę przez NFC tak jak się to kopiuje k. kredytowe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rafaeelloo napisał(a):

AC + GAP to nie zabezpieczenie, a mitygacja konsekwencji.

Albo prosciej mowiac - ubezpieczenie 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea moja jest taka - żadne zabezpieczania w 100% nie uchronią przed kradzieżą, natomiast skutecznie uprzykrzą codzienne korzystanie z auta.

Spokój (a chyba o to chodzi) może dać tylko dobre ubezpieczenie. I pogodzenie się z faktem,  że jak samochód zniknie to jeszcze nie koniec świata 😉 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pardonsik, że wtrącę. 

BMW przy dostępie komfortowym nie ma możliwości wyłączenia kluczyka? 

W Subaru, którego obecnie użytkuję, wystarczy przytrzymać dłużej przycisk zamknięcia i jednocześnie dwa razy kliknąć na przycisk otwierania. Dioda zaświeci 4 razy i kluczyk przestaje być aktywny. Powrót: wystarczy kliknąć jakikolwiek przycisk. 

Oszczędza baterię i eliminuje możliwość sczytywania danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rok z Bagien napisał(a):

Pardonsik, że wtrącę. 

BMW przy dostępie komfortowym nie ma możliwości wyłączenia kluczyka? 

W Subaru, którego obecnie użytkuję, wystarczy przytrzymać dłużej przycisk zamknięcia i jednocześnie dwa razy kliknąć na przycisk otwierania. Dioda zaświeci 4 razy i kluczyk przestaje być aktywny. Powrót: wystarczy kliknąć jakikolwiek przycisk. 

Oszczędza baterię i eliminuje możliwość sczytywania danych. 

jednoczesnie eliminujac wszystkie zalety dostepu komfortowego, bo jak mam klikac w przyciski na pilocie przed zamknieciem czy przy otwarciu auta to czym to sie rozni od zwyklego kluczyka? oprocz tego ze w "niezwyklym" bateria pada po max 2 latach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy zabezpieczenia przed kradzieżą. 

Sposób opisany przeze mnie - dot. Subaru - rozwiązuje ten problem. Bez względu, czy kluczyk jest w ruchu, czy leży na półce. 

Można. Ale musu nie ma. Można użyć w sytuacji kiedy chcemy (rzeczone wyjście do marketu - obcy parking), ale kiedy nie chcemy (dom - garaż) to nie stosujemy. 

To wybór. Pytanie, czy w BMW jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze mozesz wylaczyc opcje dostepu i nikt Ci kluczyka nie zeskanuje czy skopiuje. Fajna opcja moim zdaniem. Ale niestaty w bmw tego nie udostępnili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbowac tez systemu TopGuard/K2…?

takie cos www.k2gps.pl… 

 

wtedy nie rezygnujemy z dostepu komfortowego…

Ból przemija, chwała pozostaje kobiety lubią blizny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.