Skocz do zawartości

Wymiana tarczy z tyłu


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, lamer napisał(a):

Chciałbym wymienić tylne tarcze i klocki w "nieaso". Pytanie jakim programem/interfejsem można cofnąć silniczki zacisków bo to chyba konieczne?

We własnym zakresie apka BimmerLink zrobi robotę, a jak zlecisz komuś wymianę to warsztat musi mieć wiedzę i sprzęt-garażowców omijaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Raczej sam się nie będę bawił. Chcę jednak wiedzieć co jest potrzebne by się na naciąć. Na YT widać różne filmy jak wymieniają bez kompa cofając zaciski po zdemontowaniu silniczka co nie jest chyba najlepszym pomysłem.

Zdaje się, że bimmer-tool też obsługuje tę funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Lamer, jest tyle dostepnych warsztatow  z pełnym oprogramowaniem BMW, gdzie bedziesz miał normalnie odnotowana czynnosc serwisowa w komputerze pokładowym, że nie ma co kombinowac. Mowie tu oczywiscie o nieASO specjalizujacych sie w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opublikowano (edytowane)

Żeby to było tak proste i oczywiste to bym tematu nie drążył...

Niestety jakość tych "nieaso" (zresztą pewnie podobnie jest w ASO) jest różna. Obdzwoniłem takie warsztaty w okolicy z pytaniem o wymianę oleju w skrzyni. I tak dowiedziałem się, że w jednym z warsztatów, który ma dobre opinie w internecie zajmie to max. 1,5h. Bez żadnych uwag, czy samochód może być rozgrzany, zimny, itp, itd.

Tarcze w X3 też mi kiedyś warsztat założył. Jak się okazało "na pastę miedzianą". Efektów chyba nie muszę zdradzać 🤐

Edytowane przez lamer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.