Skocz do zawartości

Parujące lampy-reflektory BMW F10


elvisek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu walczę z parującymi reflektorami bixenon(skrętne) w moim BMW F10 2016r ,auto sprowadziłem z USA i zmuszony byłem wymienić reflektory na nowe, kupiłem używane od starszego Pana który zapewniał mnie że są szczelne i nie parują. Po zamontowaniu okazało się że podczas deszczu lub po wizycie na myjce reflektory parują ,robi się mgiełka przy dolnych krawędziach lamp, zaczyna się od zewnątrz i paruje w kierunku grilla. Czego może być to przyczyną ? Nieszczelności przy łączeniu klosza z pozostałą częścią reflektora czy nieszczelności przy deklach ? lub świadczy to o przytkanych odpowietrznikach ? Zastanawia mnie również fakt że oba reflektory parują tak samo. Dzisiaj również zauważyłem że podczas ciepłego dnia, bez jakiegokolwiek deszczu lampy zachowują się tak samo tzn parują w ten sam sposób jak opisałem wyżej. Odkręciłem górne dekielki i para zaczęła powoli znikać. Czy miał ktoś podobny problem ? Co radzilibyście w takiej sytuacji ? 

Edytowane przez elvisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dość częsta przypadłość tych reflektorów. Ja oddałem do renowacji (wymiana klosza + czyszczenie).

https://www.multiglas.pl

Sami wyjmowali je z auta.

Polecam zabieg jeśli już transakcji nie "odkręcisz" bo prawdopodobnie one były już uszkodzone. Taka wymiana kloszy hmmm ....tania nie jest .

Po zabiegu oczywiście wyglądają jak nowe i dużo lepsza jest ilość światła (żarnik ten sam) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, PiotrGS napisał(a):

To chyba dość częsta przypadłość tych reflektorów. Ja oddałem do renowacji (wymiana klosza + czyszczenie).

https://www.multiglas.pl

Sami wyjmowali je z auta.

Polecam zabieg jeśli już transakcji nie "odkręcisz" bo prawdopodobnie one były już uszkodzone. Taka wymiana kloszy hmmm ....tania nie jest .

Po zabiegu oczywiście wyglądają jak nowe i dużo lepsza jest ilość światła (żarnik ten sam) 

Czyli nie pozostaje nic innego jak tylko regeneracja reflektorów, myślałem również o firmie AutoGamma, słyszałem dużo dobrych opinii o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja bym w cieple, suche dni otworzyl obydwa dekielki i pojezdzil. Reflektory mogly byc przechowywane w zlych warunkach, wilgotnych, z otwartymi dekielkami i po prostu gdy jest duza roznica temperatur miedzy wnetrzem lampy a reszta swiata, to wilgoc zaczyna sie odkladac na szkle.  Tak jak wyjmiesz butelke z napojem z lodowki, ten sam efekt. Jak sa bardzo szczelne, to nie ma gdzie ta wilgoc uciec.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie wracam z tematem parujących lamp, tak jak wcześniej wspomniałem serwis Multiglas stwierdził że reflektory są szczelne oraz że jedyna nieszczelność może pojawić się w okolicy górnych dekielków. Zakupiłem i dałem do dekli nowe uszczelki i nadal to samo, cały czas pojawia się lekkie mgiełka na dole obydwu reflektorów. Testowałem reflektory w taki sposób że do jednego dekielka dałem nową uszczelkę a do drugiego starą i obydwa reflektory parują tak samo. Wiem że może to się wydawać błahym problemem ale strasznie mnie to irytuje. Zauważyłem że reflektory parują po wizycie na myjce albo różnicy temperatur w chłodne dni kiedy włączę światła a wewnątrz reflektorów zrobi się wyższa temperatura. Zachodzę w głowę już od dobrych dwóch miesięcy i nie mam pojęcia jak wyeliminować ten problem. Jeżeli ktoś podpowie mi jak to wyeliminować to stawiam dobrą flaszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, elvisek napisał(a):

...cały czas pojawia się lekkie mgiełka na dole obydwu reflektorów. Testowałem reflektory w taki sposób że do jednego dekielka dałem nową uszczelkę a do drugiego starą i obydwa reflektory parują tak samo. Wiem że może to się wydawać błahym problemem ale strasznie mnie to irytuje.

Będziesz się musiał przyzwyczaić bo jest to najnormalniejsze zachowanie w przypadku tych reflektorów. 

Dopiero gdy całe będą się skraplać od środka i woda zacznie ściekać, to możesz szukać nieszczelności.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No dlatego ja mysle, ze kolega ma wilgoc wewnatrz i musi sie jej pozbyc. Lampa sama w sobie jest na tyle szczelna, ze ciezko taka wieksza ilosc wilgoci wyeliminowac bez po prostu otwarcia dekli i jezdzenia z rozgrzana lampa w sucha pogode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2023 o 17:46, elvisek napisał(a):

Panowie wracam z tematem parujących lamp, tak jak wcześniej wspomniałem serwis Multiglas stwierdził że reflektory są szczelne oraz że jedyna nieszczelność może pojawić się w okolicy górnych dekielków. Zakupiłem i dałem do dekli nowe uszczelki i nadal to samo, cały czas pojawia się lekkie mgiełka na dole obydwu reflektorów. Testowałem reflektory w taki sposób że do jednego dekielka dałem nową uszczelkę a do drugiego starą i obydwa reflektory parują tak samo. Wiem że może to się wydawać błahym problemem ale strasznie mnie to irytuje. Zauważyłem że reflektory parują po wizycie na myjce albo różnicy temperatur w chłodne dni kiedy włączę światła a wewnątrz reflektorów zrobi się wyższa temperatura. Zachodzę w głowę już od dobrych dwóch miesięcy i nie mam pojęcia jak wyeliminować ten problem. Jeżeli ktoś podpowie mi jak to wyeliminować to stawiam dobrą flaszkę.

 

Reflektory maja wywietrzniki i zaparowanie jest ok, oczywiście jeśli z czasem wysycha a nie robią się krople.

Regenerowałem reflektory w styczniu, rok temu - wymiana kloszy, nowy klej - pierwsza jesień i zaparowane, ale wysychają. Jeden raz było mocniej zapocone to wrzuciłem woreczek z granulkami i po 30 min już była sucha lampa - może właśnie u Ciebie też wilgoć trzeba zabrać wewnątrz z lampy, jak piszą wyżej. W tym roku już nic nie paruje, może lekka mgiełka raz była i tyle

Edytowane przez LoGik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.