Skocz do zawartości

G31 mokra górna uszczelka drzwi.


feel_x

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jest ktoś z tym problemem? Znalazłem na zagranicznych forach że jest to częsty dość problem w g31. I o ile w lecie nie jest to jakos uciążliwe tyle w zimie drzwi zwyczajnie przymarzają. Chodzi o te taka filcowa gorna uszczelke. 

https://g30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1794762

Lub tu:

https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=72&t=1844124

Mam u siebie  niestety identycznie. Drzwi przednie zero problemów, ta uszczelka jest sucha. 

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się że dużo jest takich osób 🤣 tam napisal koles ze niby jest jakas poprawiona wersja tej uszczelki ale okazalo sie ze on juz niby ma ja zainstalowana i dalej ten problem występuje. 

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.08.2023 o 17:14, feel_x napisał(a):

Jest ktoś z tym problemem? Znalazłem na zagranicznych forach że jest to częsty dość problem w g31. I o ile w lecie nie jest to jakos uciążliwe tyle w zimie drzwi zwyczajnie przymarzają. Chodzi o te taka filcowa gorna uszczelke. 

https://g30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1794762

Lub tu:

https://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?h=0&f=72&t=1844124

Mam u siebie  niestety identycznie. Drzwi przednie zero problemów, ta uszczelka jest sucha. 

Na zimę polecam sylikon w spreju. Używam w każdym aucie i nie mam kłopotu z przymarzaniem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też mi rozwiązanie w aucie premium. Nawalić silikonu. To w ogóle nie powinno być mokre w tym miejscu.

Jak nie problemy w starszych modelach z laniem się wody do środka przez odklejająca się piankę pod tapicerka drzwi to teraz uszczelki drzwi goowniane 🤨

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Byłem na przeglądzie w aso i spytałem o uszczelki. Problem jest znany i niby rozwiązanie to wymiana wszystkich uszczelek na jakieś zmodyfikowane. Koszt około €800 🤨 dosc sporo jak na kilka paskow gumy. Znalazlem natomiast na jakims niemieckim forum, że po wymianie na nowe jakoś super nadal nie bylo i dopiero wyregulowanie drzwi pomogło. Na jakiej zasadzie to nie napisane. Możejakas regulacja zawiasu zamykania, by drzwi bardziej dociskaly do nadwozia 

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie, też uważam że to kwestia regulacji. Uszczelki są identyczne i z przodu idealnie suche a obydwie z tyłu mokre. Musi być coś z geometrią docisku drzwi.

Czy wersja LCI ma już poprawiona ta sprawą czy jest tak samo słabo?

Edytowane przez maciekszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czy we wszystkich LCI, ale w moim egzemplarzu w normalnych warunkach użytkowania (tzn. w czasie deszczu) problem nie występuje. Jedynie kilka razy mi się zdarzyło, gdy na myjni ciśnieniowej przesadziłem z bliskością lancy, że kilka kropel przedostało się na głębszą, aksamitną uszczelkę (czy materiał wygłuszeniowy, nie wiem co to dokładnie jest). Natomiast ogólnie woda jest zatrzymywana już na tej pierwszej gumie stykającej się szczelnie z karoserią (na zdjęciu zaznaczyłem tę gumę czerwoną strzałką). Wg mnie jeśli ta guma nie przylega ściśle do karoserii to może powodować dalsze przedostawanie się wody do kolejnych uszczelek. Może to kwestia poprawionych w LCI uszczelek (choć w przedlifcie też nie miałem takiego problemu), a może kwestia nowości lub bezwypadkowości samochodu lub też tego, że nie trzaskam drzwiami tylko korzystam z soft-close'a dzięki czemu nawet w kilkuletnim aucie drzwi nie są "rozklepane" i rozregulowane.

 

obraz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bo problem występuje tylko w g31 i tylko na tylnych drzwiach.  Czytacie w ogóle od początku wątek? Macie g30 a tam ten problem nie występuje bo linia tylnych drzwi jest kompletnie inna.

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A to przepraszam, myślałem, że drzwi to drzwi 😄 A uszczelka to uszczelka. Trzeba było kupić normalnego sedana, a nie z jakimś niedorobionym karawanem cudować.

I masz rację. Z braku ciekawych wątków ostatnio mało co tutaj czytam 🙂

Edytowane przez s0nar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić że w G31 LCI problem również występuje, podobnie jak na fotce @jfk232 (może trochę mniej wody na drugiej uszczelce) .

W przednich drzwiach uszczelki suchutkie.

 

Może przez to że górna krawędź tylnych drzwi (w G31) jest bardziej "horyzontalna"  i woda spływająca z karoserii nie ma gdzie się podziać i wpływa pod uszczelkę tam się gromadzi? Otwierając tylne drzwi przenosi się na drugą uszczelkę (tą gładką).

W G30 ta krawędź jest "spadzista" podobnie do tej w przednich drzwiach więc woda spływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Rok temu profilaktycznie nawaliłem sylikonu w sprayu i cała zima bez problemów.

W tym roku zapomniałem - tylnych drzwi nie da rady otworzyć, wszystko przymarzło w cholerę...

Coś mi się zdaje że jakby parkował na terenie pochyłym, to by problemu nie było, a zmiana uszczelek niewiele w tym przypadku da.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na forum niemieckim napisali by nie walić tam zwykłego silikonu tylko srodek od bmw do gum 🤨

https://www.bmw.pl/pl/topics/details/bmw-accessories-pages-test.środek-do-konserwacji-gumy-250-ml.html

I że ponoć też nie przymarza. Co nie zmienia faktu że ta woda dalej tam będzie lecieć. Więc problem nie jest rozwiązany a zapudrowany

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko fajnie, tylko że uszczelka która sprawia problemy nie jest gumowa...

Ja mam jakiś najzwyklejszy preparat z marketu do uszczelek, i tak od kilku lat smaruje wszystko (no, w tym roku akurat przespałem) i problemów nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście że jest gumowa, tyle że pokryta czyms jak zamsz  😏 przeciez nie jest z drewna 😆 

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.