Skocz do zawartości

F11 525 218km problem z Turbo 244C00


Dawid6212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją f11 wymieniałem czujnik położenia wału i czujnik położenia wałka rozrządu bo miałem kłopot z odpalaniem, wcześniej walczyłem z czujnikami listwy cr bo komputer wywalał błędy zbyt niskiego ciśnienia naprzemiennie z wyżej wymienionymi czujnikami przy nieudanej próbie uruchomienia,

Więc tak wymieniłem te czujniki jazda próbna, ograniczona moc błąd 244C00, wymiana tych czujników mogła mieć na to wpływ ? Już mi ręce opadają i brak pomysłów. Odrazu zapytam czy ma ktoś może opis jak wyjąć te turbiny i czy jest to możliwe beż wyciągania silnika bo miejsca mało. Przed wymianą czujnika wału I wałka rozrządu auto normalnie przyspieszało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

BMW Sport :: Zobacz temat - [F10/F11] Błąd napędu/turbina przeładowuje (bmw-sport.pl)

Trzeba sprawdzić układ dolotowy i wydechowy pod kątem nieszczelności. Przydałoby się też przejrzeć dane rzeczywiste w programie diagnostycznym i wrzucić je na wykres. Może coś się rzuci w oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten błąd. Znaczy mi wyskoczył gdzieś w czerwcu raz przy przyspieszeniu, zniknął od razu. Wykasowałem go i powrócił niedawno podczas dłuższej trasy dwukrotnie ale też zniknął.

Teraz nic nie zrobie ale jak wróce to będę się za to zabierał. Analizowałem też inne wątki w temacie i był jeden taki ciekawy, gość wymienił praktycznie większość tego układu (turbiny miał regenerowane, wszystkie czujniki, rureczki też nowe powsadzał). Na końcu okazało się że to przepływomierz był. Gdzieś też czytałem, że ktoś miał filtr powietrza zaklejony syfem.

Ogólnie mówią, że trudno jednoznacznie to zdiagnozować trzeba po nitce do kłębka. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajcie, że kluczowe jest sprawdzenie podciśnień. w tak leciwych autach jet z tym różnie. większość jest już sparciała, ma zmniejszony przekrój a najgorsze są te bezpośrednio przy turbo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2023 o 22:35, Borsuczek napisał(a):

BMW Sport :: Zobacz temat - [F10/F11] Błąd napędu/turbina przeładowuje (bmw-sport.pl)

Trzeba sprawdzić układ dolotowy i wydechowy pod kątem nieszczelności. Przydałoby się też przejrzeć dane rzeczywiste w programie diagnostycznym i wrzucić je na wykres. Może coś się rzuci w oczy?

Chodziło o coś takiego ? Takie parametry na biegu jałowym 

20230811_210952.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam błąd . Auto było w trzech warsztatach i dalej błąd . Wymienione wężyki podciśnienia , przetwornice ciśnienia , zaworki ciśnienia i dalej to samo . Powiedziano mi żeby turbiny wyjąć i sprawdzić . Dopiero trzeci warsztat znalazł przyczynę . Zabrudzona i blokująca się klapka która przełącza turbiny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego  wymien wszystkie podcisnienia , przetworniki   wyciag i przedmuchaj  (break clenerem ).

Sprawdź login podczas jazdy 

Male turbo  od 1200rmp  do 3000rmp powinno  szybko wstać  i dmuchnąć   do wartości  3000mPh   (2bary)

W tym punkcie około 3k rmp  klapka  sie otwiera i duża turbinka  przejmuje   bosst

Od 3000rmp  az do ociny  powinna  utrzymać to doladowania  około 3200mPh.

    O to  przetworniki które warto wyczyścić 

20230119_154356.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.