Skocz do zawartości

Sportowe fotele M, jak oceniacie komfort?


TomekGnomek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, macie doświadczenie z fotelami M Sport na dłuższych odcinkach?

Siedziałem w demówce M340 i wydawały się bardzo OK, więc takie zamówiłem do M440.

Później usiadłem na takich w X3 i boczki siedziska mocno uwierały mnie w uda.

Teraz mam zgryz, a czasu na zmianę decyzji niewiele ;(

Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi, jeśli ktoś zrobił na nich więcej kilometrów.

cosySec.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, siedziałem i jechałem 2 razy. Miałem podobny dylemat przed zamówieniem. Nic złego o tych fotelach powiedzieć nie mogę, wręcz przeciwnie. Ale wiadomo, każdy z nas jest inny anatomicznie, ma inne "czucie" i odbiór rzeczywistości... Ja zamówiłem te fotele i jestem na 99% pewny że zrobiłem dobrze. Powiem więcej za pół roku jak odbiorę M340i i pojeżdżę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest sporo różnych opinii. Raz, że ludzie są oczywiście różni ale też mam wrażenie, że te fotele mogą zapewniać inne wrażenia w zależności od samochodu, w którym są montowane - w 3/4 siedzi się nisko, pozycja względem kierownicy jest inna, w modelach X siedzisz bardziej jak w autobusie i być może np. te boczki mogą bardziej przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że w SUV fotel będzie gorzej "działał" że względu na inną pozycję. Ciekawe, czy jest ktoś na forum, kto ma te fotele w 3 lub 4 i nie jest zadowolony?... Miałem okazję jechać w M3C i były bardzo podobne tylko z wentylacją, której mi będzie brakowało 😕 Gdyby były podobne fotele w alcantarze nie zastanawiałbym się minuty... no nic nie można mieć wszystkiego. Szyba blokująca IR też by się bardzo przydała, ehhhh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te fotele muszą się "ułożyć" do tyłka kierownika... Brałem auto ze stocku i miało już skonfigurowane takie fotele, obawiałem się mocno. Pierwsze pare tys km nie były jakieś przewygodne, ale też nie było dramatu. Po roku i 15k km nie mam im nic do zarzucenia. Zapewne wszystko jest kwestią ich ustawienia (ja mam oparcie dość pionowo i całe siedzenia dość nisko - nie najniżej ale ciut od tego poziomu). Nie wydaje mi się, żeby po paru jazdach można sobie o nich było wyrobić niestety opinię. Tak jak napisał @TomekGnomek w X siedzi się wyżej, w 3/4 bardziej wsiadając się wpada od razu po środku. W przyszłym tygodniu będe robił w 3 dni trasę do Pragi i spowrotem - będę mógł powiedzieć coś więcej o długiej trasie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To są normalne ale skóra ta sama. Jakiś extremalny przypadek gościa którego pot zalewa i być może rzeczywiście suszone później jakaś dziwną metodą (w prodiżu 🙂... U nas nie ma takiej wilgoci aczkolwiek jak ktoś się mega poci to raczej alcantara lub 4ka o ile jeszcze można zamówić wentylowane, jak nie to emczy 😀 Dwóch sprzedawców mi mówiło że w 3er i 4 słabo to działa ale jak bym miał wybór to bym wziął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś, zysk vs strata i każdy ma w miarę prosty wybór... Nie można mieć wszystkiego w 3er... mimo że kosztuje dość sporo, nawet szyby blokującej IR nie można gdzie VW o połowę tańszy ma taką opcję... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2023 o 22:41, macste napisał(a):

Coś za coś, zysk vs strata i każdy ma w miarę prosty wybór... Nie można mieć wszystkiego w 3er... mimo że kosztuje dość sporo, nawet szyby blokującej IR nie można gdzie VW o połowę tańszy ma taką opcję... ehhh

VW połowe tanszy to chyba był, ale 10 lat temu 😄 zobacz sobie na ceny arteona, który klasowo rywalizuje z 3er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, macste napisał(a):

Arteon tak ale Golf z podstawowym silnikiem i możliwością wyboru szyby IR i owszem 🙂

BTW, Arteon bardzo ładny, gdyby nie te wnętrze, silniki i prowadzenie.

Arteon to taki ladny dziadkowoz, idealny na trasy dla ludzi 50+, mam w rodzinie tdi 200ps i idealne auto na trasy Szczecin - - - Praga ( takowe robi) vw trzeba lubic, znajda sie fani golfa r450ps jak i mercedesa a45 czy bmw 235i dla kazdego cos innego 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Arteonem zrobiłem w 4 lata jakieś 180 000km, plastiki już się odzywały, fotele raczej nie robiły szału, co było lepsze, to wyprzedzanie ciężarówki na autostradzie przy większej prędkości, w G20 mam wrażenie, że podmuch to jak małe tornado obok, Arteon leciał nie wzruszony.

Złożyłem nowego w konfiguratorze - wersja R nie na maxa i wyszło 300 000PLN, podziękowałem.... tam nadal siedzi 2.0 R4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300kpln za Arteona trochę nieprzystoi... 330i dobrze wyposażona po zęby będzie w podobnych pieniążkach ... fakt, że mniejsza.... do M340i trzeba trochę dorzucić ale dla B58 i radości z jazdy warto 🙂

po przebiegu 180kkm pewni ei w 3er coś sie zacznie odzywać, nie będzie tutaj inaczej - tym bardziej przy niższym profilu 19"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem na jeździe próbnej M330i (fotele standard, skóra) oraz M340i (fotele M, skóra), oba auta w ten sam dzień, jedno po drugim i akurat mnie bardziej odpowiadały zwykłe fotele. Fotele "M" były troszkę niewygodne na tym środkowym przeszyciu na oparciu, mam 186cm i 83kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
37 minut temu, QWERtyy napisał(a):

Nie ma czegoś takiego jak M330i. Tak na przyszłość.

oj tam nie ma 😄 jak w ogłoszeniach wystarczy napisać full pakiet M zewnętrzny i wewnętrzny , zamontować po dwie rurki z każdej strony , chipa , IC , nakleić z tyłu znaczek M i już jest 😄 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, QWERtyy napisał(a):

Nie ma czegoś takiego jak M330i. Tak na przyszłość.

Sorry, chodziło mi o 330i w pełnym pakiecie M, to samo z 340i, też było w pełnym pakiecie M. Jazda próbna odbyła się w salonie dilerskim BMW, nie u Mirka w komisie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.