Skocz do zawartości

e61 2010r n47 klapki usunięte, kto wyprogramuje w Poznaniu


colombin

Rekomendowane odpowiedzi

Niezgodność przepływów powietrza spowoduje osłabienie dołu silnika i brak dynamiki w niskich partiach obrotów. Będzie też generować błędy skoro to EDC17.

 

Udowodnij to co mówisz, pokaż co kolwiek jakis wykres itp

I ten mityczny błąd klap wirowych po ich usunięciu bo jakoś go nie mogłem dopatrzeć w swoich samochodach począwszy od seri Ex do Fx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to kolega wyżej może mieć rację, że od dołu mocniej ciągnie, ale czy na tyle, że jest to aż tak odczuwalne, nie sądzę. Klapki w głównej mierze mają za zadanie poprawić ekologię. Myślę że jeśli ktoś ma DPF i EGR to jest jedyny argument żeby trzymać kolektor z klapkami bo wydłuży żywotność filtra, oczywiście pod warunkiem systematycznego monitorowania stanu klapek. Zaniechanie może słono kosztować. Co do błędu to wykodować trzeba w przypadku silniczków klapek sterowanych elektronicznie. Sterowane podcisnieniowo nie trzeba wystarczy tylko zaślepić wężyk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodność przepływów powietrza spowoduje osłabienie dołu silnika i brak dynamiki w niskich partiach obrotów. Będzie też generować błędy skoro to EDC17.

 

Udowodnij to co mówisz, pokaż co kolwiek jakis wykres itp

I ten mityczny błąd klap wirowych po ich usunięciu bo jakoś go nie mogłem dopatrzeć w swoich samochodach począwszy od seri Ex do Fx

 

Nie muszę nic udowadniać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.