Skocz do zawartości

gniazdo zapalniczki nie działa


bigdario

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Brać,


Nie wiedzieć czemu żadna ładowarka, a testowałem 5 rodzajów, nie działa z gniazdem zapalniczki.

Pojechałem dzisiaj do BMW Łódź Arena, auto wzieli na warsztat i po 5 minutach diagnoza ze w gnieżdzie jest napięcie ale potrzebuje oryginalnej ładowarki BMW ponieważ nie pierwszy raz spotykają się z sytuacją iż innych firm nie działają (są za krótkie).

Testowałem ładowarki: SONY, HAMA, GARMIN i dwie najtańsze z MediaExpert.


Zrobiłem ten sam test z gniazdem zapalniczki w bagażniku - wszystkie działają.


WTF, co jest ?


Z góry dzięki za wsparcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmw ma jakiś niestandardowy port ładowarki 12v i dlatego nie wszystkie ładowarki wchodzą do końca. Niektóre np tak jak moja z wideorejestratoda MioMivue nie dosięgała styków na dole i nie dawało napięcia. Wyminiłem kabel na usb-C i wpiąłem w podłokietniku zamiast do 12v.... Nie polecam zabawy we wrzucanie monet czy czegoś innego żeby ładowarka stykała bo spalicie bezpiecznik tak jak ja ;D


https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=224&t=398299&p=2866037&hilit=gniazdo+zapalniczki#p2866098

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, która zaprowadziła mnie do rozwiązania tematu.


Rozwiązaniem nie był zakup ładowarki BMW za 150 zł dlatego kilka dni zajęło mi znalezienie modelu który idealnie działa i kosztuje 7,5x mniej ;)


Ładowarka BASEUS model CCALL-ML01 , CENA 19,99 PLN w MediaExpert.

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, która zaprowadziła mnie do rozwiązania tematu.


Rozwiązaniem nie był zakup ładowarki BMW za 150 zł dlatego kilka dni zajęło mi znalezienie modelu który idealnie działa i kosztuje 7,5x mniej ;)


Ładowarka BASEUS model CCALL-ML01 , CENA 19,99 PLN w MediaExpert.

 

Z ciekawości - jak gasisz silnik, wysiadasz z auta i zamykasz auto pilotem, ile czasu zajmuje zanim auto odcina prąd do tego co masz wpięte w tą ładowarkę co kupiłeś? Czyli w sumie do gniazda zapalniczki. W podłokietniku w gnieździe USB-C zajmuje to około 6 minut. Przez tyle czasu moja kamera w aucie jeszcze żre prąd z aku. W sumie niepotrzebnie...

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jak gasisz silnik, wysiadasz z auta i zamykasz auto pilotem, ile czasu zajmuje zanim auto odcina prąd do tego co masz wpięte w tą ładowarkę co kupiłeś? Czyli w sumie do gniazda zapalniczki. W podłokietniku w gnieździe USB-C zajmuje to około 6 minut. Przez tyle czasu moja kamera w aucie jeszcze żre prąd z aku.

 

Sprawdziłem i nie krócej jak 10 minut jest napięcie w gnieździe zapalniczki. Dłużej nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To ja mam podobny problem - przy czym podłączyłem kompresorek, aby napompoować koła w rowerze. Zawsze działało ze złącza w bagażniku, natomiast wpiąłem dziś, poszła lekka iskra i kompresor się nie włączył. Sprawdziłem w złączu w konsoli środkowej i wszystko działało. Poszedlem znów do bagażnika - nie działa. Tak jakby auto wykrywało przepięcie jakieś i odłączało napięcia z gniazda. Chyba że poszedł bezpiecznik? Czy wtedy auto daje jakoś znać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zobacz bezpiecznik F273 ...... 20A.

Jeśli nie działa ci gniazdo w bagażniku to nie powinno ci działać w tylnej części konsoli środkowej. 

 

Screenshot_20231021_170333_Chrome.jpg

SmartSelect_20231021_170650_Chrome.jpg

SmartSelect_20231021_171449_Chrome.jpg

Edytowane przez Burza1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 20.04.2023 o 12:42, jaworq napisał(a):

 

Z ciekawości - jak gasisz silnik, wysiadasz z auta i zamykasz auto pilotem, ile czasu zajmuje zanim auto odcina prąd do tego co masz wpięte w tą ładowarkę co kupiłeś? Czyli w sumie do gniazda zapalniczki. W podłokietniku w gnieździe USB-C zajmuje to około 6 minut. Przez tyle czasu moja kamera w aucie jeszcze żre prąd z aku. W sumie niepotrzebnie...

Okres wyłączenia terminala 30B

Jeżeli pojazd nie jest zabezpieczony , Terminal 30B zostaje dezaktywowany po upływie określonego czasu dobiegu:

  • Pojazdy z BN2020: 12 minut po dezaktywacji terminala 15 lub terminala R
  • Pojazdy posiadające status PWF (seria z G): 6 minut po zakończeniu statusu PWF „Zamieszkujący”

Jeżeli pojazd jest zabezpieczony , terminal 30B zostaje dezaktywowany po określonym czasie dobiegu:

  • Pojazdy z BN2020: 3 minuty po dezaktywacji terminala 15 lub terminala R
  • Pojazdy posiadające status PWF (seria z G): 6 minut po zakończeniu statusu PWF „Zamieszkując"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak na przyszłość,  najlepiej jak bedziesz podawał siedem ostatnich znaków numeru VIN. Jest wtedy szansa  że odpowiedź będzie bardziej precyzyjna?

 

Według schematu elektrycznego podany bezpiecznik zabezpiecza te dwa gniazda. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Burza1234 napisał(a):

Tak na przyszłość,  najlepiej jak bedziesz podawał siedem ostatnich znaków numeru VIN. Jest wtedy szansa  że odpowiedź będzie bardziej precyzyjna?

 

Według schematu elektrycznego podany bezpiecznik zabezpiecza te dwa gniazda. 

Sprawdzilem, dokladnie ten bezpiecznik poszedl, dzieki jeszcze raz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.