Skocz do zawartości

Wymiana oleju 0W20 np Motul 8100 eco clean


Michał TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Taką cenę proponowano mi już w Bawarii Katowice w listopadzie 2022. Natomiast często są promocje w postaci serwisu olejowego (razem z filtrem i olejem) od 600 PLN. Przykładowo na stronie Gazdy cały czas wisi taka informacja (choć nie wiem czy sama strona jest aktualna):
https://gazdagroup.pl/marka-bmw/c/serwis-bmw/62#id_746

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem Mobil 1  ESP LV 0W-30 z normą 12FE, 4 l + 2 x 1 l w hurtowni za 289zł, fitr man 65, i wymiana planowana w bosch servis około 120 zł więc razem 475 zł...

Na Śląsku w Bawarii lub Gazda chcą z materiałami 700PLN....  różnica ponad 2 stówki... jak kto woli... i tak bez wpisu i resetu , wymiana po 12tyś km, przed wakacjami...  poza tym terminy w serwisach i czas oczekiwania jest dłuższy... choć kawa dosyć dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież między interwałową wymianę też można wbić w książkę, wystarczy zgłosić, że prosisz o odnotowanie. Licznika do przeglądu (a przynajmniej na pewno w przypadku posiadania pakietu) również nie muszą resetować.
A jeżeli bosh servis to ten należący do pana trudniącego się hurtową sprzedażą opon na dużą skalę to z mojego doświadczenia odradzam - każdy samochód, który w mojej karierze do nich trafił wymagał przynajmniej jednokrotnego powrotu celem usunięcia problemów wykreowanych przez pracowników. Panowie potrafili założyć koła na odwrót zamieniając osie (z kołami w innym rozmiarze z przodu i z tyłu), że o zgubieniu opon w przechowalni nie wspomnę...  

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam zmianę samemu. nie dosc, ze bezplatnie to w dodatku mozna na spokojnie zaczekać, aż olej zleci no i przy okazji obejrzeć filtr jak i podwozie auta. u mnie wczoraj znalazłem torxa i parę plastików, ktore zostawiło ASO przy ostatnich pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mn89 napisał(a):

A jeżeli bosh servis to ten należący do pana trudniącego się hurtową sprzedażą opon na dużą skalę to z mojego doświadczenia odradzam 

8 godzin temu, Ku Ba napisał(a):

u mnie wczoraj znalazłem torxa i parę plastików, ktore zostawiło ASO przy ostatnich pracach.

w aso jak i kazdym innym serwisie pracujaca tacy sami ludzie, to nie sa jacys bogowie mechaniki samochodowej.... biora do roboty kogo popadnie... ASO sie rozni tylko tym ze maja instrukcje co robic krok po kroku... a mechanik z podworka musi dojsc do tego sam... ale chyba do wymiany oleju nie potrzeba instrukcji... 😛 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można co 30 tyś, ale mam zamiar przejeździć tym autkiem kilka dobrych lat...

Można w ASO, ale co mi to da? godzinę dojazd, 2 h wymiana, godzina powrót...  a mogą nie wymienić i skasować... dużo takich postów jest...

Można u mechanika garażowego, ale tutaj nie wpiszą na fakturze przebiegu  itp...może kiedyś jak będę sprzedawać, będzie to miało znaczenie.... 

Można samemu, ale nie mam warunków...kanał lub podnośnik...

Skodą jeździłem do ASO, miałem po drodze i wymiana 100 zł ze swoimi materiałami... wszystko widać przez szyby...

W BMW przesadzają z cennikami, przecież Ci machanicy nie zarabiają o wiele więcej niż w VAGu... na pewno nie 3x więcej...

 

Poza tym są tam po prostu mechanicy po szkoleniach..., a ja tylko olej...więc chyba po ZSZ każdy potrafi...

Kupiłem BMW bo się opłacało, za cenę Leona, lub Golfa mam BMW które o niebo lepiej wygląda i lepiej się prowadzi...

niestety serwis jest drogi, a ja nie jestem przedsiębiorcą, który wlicza sobie w koszty...jestem  zwykłym przeciętnym obywatem RP... i kupiłem zwykłe, choć jak dla mnie bardzo ładne autko jakim jest BMW 120i w M pakiecie...

Ale np  ubezpieczenie zakupie w ASO, ponieważ jest w porównywalnej cenie, lub nawet tańsze niż w popularnych wyszukiwarkach...

Drogie w eksplatacji BMW nie musi być aż tak drogie... serwisy mogłyby być bardziej przystępne cenowo... ale widocznie mają wielu klientów... bo gdybym miał BMW za 300 czy 500 tyś, to faktycznie może inaczej bym na to patrzył...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony.

Weszło 5.2 l.

Filtr i olej po 12300km bez żadnych opiłków itp...

Serwis profesjonalny, miłe panie, choć kawy nie było... tylko woda...

Wszystko przez szyby widać, można podejść z panią z recepcji do samochodu...

Razem olej+filtr+wymiana 450zł...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze 120i nie ma bagnetu.... 🙈 internet mowi ze wchodzi 5,3L, a co ci pokazal komputer, mierzyles? MAX czy nie?

ja placilem za robocizne/wymiane z wpisem do ksiazki, nie w ASO - 160zl.

+filtr oryginalny 80zl +olej 6l to trzeba liczyc 260, razem 500zl, no to normalna cena 👍

 

po to sa filtry zeby ten syf zbierac, zdaje sie ze w miskach tez montuja magnesy na takie rzeczy, te wymiany po 2tys km to juz lekka nadgorliwosc jak dla mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 17:38, pawelo9 napisał(a):

w aso jak i kazdym innym serwisie pracujaca tacy sami ludzie, to nie sa jacys bogowie mechaniki samochodowej.... biora do roboty kogo popadnie... ASO sie rozni tylko tym ze maja instrukcje co robic krok po kroku... a mechanik z podworka musi dojsc do tego sam... ale chyba do wymiany oleju nie potrzeba instrukcji... 😛 

 

Ja nie mówię, że nie - zapewne masz rację.
Mówię tylko, że mam raczej negatywne doświadczenia akurat z tym serwisem i według mojej subiektywnej opinii raczej zalecałbym wybranie innego (tym bardziej, że ceny u nich wcale do najniższych nie należą) 😉

Edytowane przez mn89
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2023 o 20:15, Michał TDI napisał(a):

niestety serwis jest drogi, a ja nie jestem przedsiębiorcą, który wlicza sobie w koszty...jestem  zwykłym przeciętnym obywatem RP... i kupiłem zwykłe, choć jak dla mnie bardzo ładne autko jakim jest BMW 120i w M pakiecie...

Drogie w eksplatacji BMW nie musi być aż tak drogie... serwisy mogłyby być bardziej przystępne cenowo... ale widocznie mają wielu klientów... bo gdybym miał BMW za 300 czy 500 tyś, to faktycznie może inaczej bym na to patrzył...

 

 

 

Poprzednio jeździłem Leonem i za serwis olejowy w ASO płaciłem może 50 zł mniej (również w opcji mój filtr i olej). A było to rok temu ostatnio, więc należy uwzględnić inflację. Nie wydaje mi się żeby ceny serwisu jedynki odbiegały od cen innych kompaktów w popularnych markach. To moje doświadczenie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2023 o 18:31, morfang napisał(a):

Poprzednio jeździłem Leonem i za serwis olejowy w ASO płaciłem może 50 zł mniej (również w opcji mój filtr i olej). A było to rok temu ostatnio, więc należy uwzględnić inflację. Nie wydaje mi się żeby ceny serwisu jedynki odbiegały od cen innych kompaktów w popularnych markach. To moje doświadczenie 🙂

Ale inflacja była na poziomie 20% max, a w serwisach BMW w porównaniu do innych kompaktów to plus 300% ceny!.

Nie trzeba nawet odkręcać osłony plastikowej pod silnikiem, jest klapka do spustu oleju...

Więc jest łatwiej niż w innych...kompaktach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce pan jezdzic autem marki premium to pan zaplaci pan tez premium cene za serwis 😁🤑

cena jest znana przed wykonaniem uslugi zakladam, nie trzeba sie na nia godzic, mozna pojechac do normalnego mechanika i zaplacic jak za wymiane w starym oplu, a olej wymienia tak samo jak tamci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.