Skocz do zawartości

RABATY


wehyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam jakby ktoś szukał rabatu na serię 3 , m3 oraz inne modele zapraszam na priv od 2017 roku u tego samego handlowca zamawiam i póki co nikt go nie przebił , wiadomo negocjacje są czasami długie ale zawsze ten 1-5% można więcej ugrać niż w innych salonach

Także zapraszam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś może ostatnio zamawiał g60 i moze podzielić się jaki rabat dostał? Chce zamówić auto i 10% to maks jaki otrzymałem, bardzo kiepsko. Wiem, że to były inne czasy ale na nowe g06 dostałem 25%, g30 21%, g05 21%. Aktualnie ceny w niemczech sa sporo nizsze za taką samą konfiguracje.  Ceny dodatków, finansowania niższe w niemczech, rabaty wyzsze w niemczech. Myślę, że to nie dawanie u nas rabatów to zmowa salonów i wkrótce przy słabej sprzedaży zaczną niektórzy sprzedawcy się wyłamywać i fajnie gdybyśmy jako forumowa społeczność dzielili się tymi informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem się wokół tego tematu niedawno, żeby złożyć sobie jakiegoś żółwia na trasy. Ja nic poza 8% nie wyrwałem. Jeden diler wspominał, że mogą zjeżdżać tylko ze swojej marży, a BMW żadnego wsparcia nie daje, ale ile w tym prawdy a ile czarowania - nie wiem. Jest też leasing promocyjny na serię 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 17.07.2023 o 21:58, Leeo napisał(a):

Ja w Wawie narazie nic poza 6% nie wydrapalem 😉 Podrzucisz info gdzie te 10% można zdobyć?

napisz na priv podrzucę 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
19 godzin temu, zalezi napisał(a):

Ja się zainteresuję jak wejdą rabaty rzędu 15-18%, z czasem to nastąpi 🙂

albo i nie nastąpi , aczkolwiek

niektórzy zawsze mają i mieć będą takie rabaty na każdy model bmw 🙂

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wehyr napisał(a):

albo i nie nastąpi , aczkolwiek

niektórzy zawsze mają i mieć będą takie rabaty na każdy model bmw 🙂

To prawda, mogę się nie doczekać 😉

Ale trzeba też poczekać na 6 cylindrowe, bo faktycznie 4 gary do auta 507 cm to może wyjść małe nieporozumienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
43 minuty temu, wehyr napisał(a):

albo i nie nastąpi , aczkolwiek

niektórzy zawsze mają i mieć będą takie rabaty na każdy model bmw 🙂

 W BMW chyba jakieś grupy zawodowe miały preferencyjne warunki (lekarze?). Kilka lat temu jak współpracowałem z Sii to oni przy okazji innych łakomych kąsków dawali taki benefit, że było 20% rabatu na wszystkie Beemki. Nie wiem jak to wygląda dzisiaj. Rabat może nadal istnieje, ale pewnie mniejszy.

A jak ktoś z ulicy czeka to w sumie nie wiadomo czy się doczeka. Znam takich, którzy od 10 czy 15 lat czekają na obniżki cen mieszkań i jakoś się nie mogą doczekać, bo większość nieruchomości w dobrych lokalizacjach przez ostatnie 10 lat zwiększyła wartość x2, a nawet x3 🤣

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, speedofsound napisał(a):

Te 14% na g60 jest z marszu teraz?

Tak przy okazji, czy ktoś się może orientuje ile można dostać na SQ8 po lifcie do produkcji (na starcie zaproponowali mi 12,5%). Ile jest realne?

jak w każdej marce rabat kończy się na 25% około 🙂 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, speedofsound napisał(a):

To poproszę te 25% od 750 kpln i biorę od ręki 🙂

Czy ja pracuje w salonie? 🤣 

Widzialem fv bmw na taki rabat i to nie schodzace modele bo wtedy nawet max 30%

  • Haha 1
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
49 minut temu, wehyr napisał(a):

Czy ja pracuje w salonie? 🤣 

Widzialem fv bmw na taki rabat i to nie schodzace modele bo wtedy nawet max 30%

Tiaaaa, na schodzące modele 30% 😂 Kogoś nieźle fantazja poniosła albo to był jednostkowy przypadek dla kogoś z rodziny. Niezwiązany w żaden sposób z dealerem klient z ulicy bardzo często będzie miał spore problemy, żeby uzyskać połowę takiego rabatu o jakim piszesz. Chcąc w styczniu 2023 zamówić swoje aktualne wozidło kontaktowałem się z kilkoma salonami w Polsce i na schodzące ze sceny G30 M550i żaden dealer nie dawał więcej rabatu niż 13% (auto do produkcji). I to po naprawdę sporych negocjacjach i przedstawianiu kontrofert, bo zaczynali z reguły od 8-9%. Może to zależy od czasu, fazy księżyca albo cyklu menstruacyjnego żony handlowca, ale jak będziesz miał jakąś ofertę na -30% to daj znać. Kupię z 5 aut, opchnę je od razu z rabatem 20% i podzielimy się zyskiem 🤣 W rabat 30% jestem skłonny uwierzyć jak mają na placu jakieś auto w goownianej konfiguracji typu silnik od Jelcza, różowy lakier, sraczkowate skóry, bo wiedzą, że nawet przy -30% i tak będą problemy z pozbyciem się takiego feralnego konfigu. Widziałem też -20% na M550i z placu, ale konfig mi nie pasował. Ale nikt mi nie wmówi, że przychodzę do salonu jako Kowalski z ulicy i mogę zlecić do produkcji dowolną furę z rabatem rzędu 30%, sorki. Kiedyś dostałem 18 czy 19% rabatu, ale chyba tylko dlatego, że dealer chciał wyrobić jakiś plan i mu brakowało do jego realizacji dosłownie kilku sztuk, więc rozdawał pół darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
12 godzin temu, s0nar napisał(a):

Tiaaaa, na schodzące modele 30% 😂 Kogoś nieźle fantazja poniosła albo to był jednostkowy przypadek dla kogoś z rodziny. Niezwiązany w żaden sposób z dealerem klient z ulicy bardzo często będzie miał spore problemy, żeby uzyskać połowę takiego rabatu o jakim piszesz. Chcąc w styczniu 2023 zamówić swoje aktualne wozidło kontaktowałem się z kilkoma salonami w Polsce i na schodzące ze sceny G30 M550i żaden dealer nie dawał więcej rabatu niż 13% (auto do produkcji). I to po naprawdę sporych negocjacjach i przedstawianiu kontrofert, bo zaczynali z reguły od 8-9%. Może to zależy od czasu, fazy księżyca albo cyklu menstruacyjnego żony handlowca, ale jak będziesz miał jakąś ofertę na -30% to daj znać. Kupię z 5 aut, opchnę je od razu z rabatem 20% i podzielimy się zyskiem 🤣 W rabat 30% jestem skłonny uwierzyć jak mają na placu jakieś auto w goownianej konfiguracji typu silnik od Jelcza, różowy lakier, sraczkowate skóry, bo wiedzą, że nawet przy -30% i tak będą problemy z pozbyciem się takiego feralnego konfigu. Widziałem też -20% na M550i z placu, ale konfig mi nie pasował. Ale nikt mi nie wmówi, że przychodzę do salonu jako Kowalski z ulicy i mogę zlecić do produkcji dowolną furę z rabatem rzędu 30%, sorki. Kiedyś dostałem 18 czy 19% rabatu, ale chyba tylko dlatego, że dealer chciał wyrobić jakiś plan i mu brakowało do jego realizacji dosłownie kilku sztuk, więc rozdawał pół darmo.

Podam przyklad i ja nigdzie nie pisalem ze teraz tyle otrzymasz, jak wchodzilo g30 na f10 z biezacego roku z placu byly rabaty do 30% na full opcje i nie jedna osoba np Randall moze to potwierdzic.... 

Kupilem 340i w 21r z rabatem +20%

Kupilem m3 swoj konfig do produkcji +15%

Mam kolege handlowca i zawsze moze Cie nawet teraz podpiac pod flote itd mimo ze nie tak latwo jak kiedys... 

Poza tym rowniez z nim rozmawiałam rozmawialem i grube korpo maja po 20% od sztuki nawet teraz tylko oczywiście nie zamawiaja 5aut. 

Dlatego kiedys pisalem choc widze ze to nierealne zgadac sie nq forum i zamowic 10aut... 

Jak nie dostales na schodzace g30 50i wiecej niz 13% to co ja na to poradze i tak to dobry rabat, mialbym dla siebie kilka oczek wiecej... 

Wszystko zalezy od polityki salonu, ktory kwartal, cisnienia na sprzedaz duzej ilosci z minimalnym zyskiem lub trzymanie sie ravatu do 5% na aucie zysk 30-50tysi od sztuki i chwilowe zadowolenie, tylko kto wroci do takiego salonu po kolejne auto? 

Czytajac posty na tym forum poczuje sie.... 

A z drugiej strony nie kazdy sie orientuje akurat w tym temacie i nie jeden jest szczesliwy ze ma rabat 7% leasing jak bierze to 125% bo w koncu spelni marzenie o super aucie.... Choc nie uwazam bmw za super samochody... No moze m3comp za osiagi w serii i za prowadzenie.... 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli w sumie potwierdzasz moje dotychczasowe doświadczenia, obserwacje i przypuszczenia. A to trzeba mieć znajomego handlowca, a to trzeba się gdzieś podczepić pod flotę, a to zrobić 40 pompek i postawić komuś kolację. Albo wstrzelić się w dobry okres bez covidu, wojen itp. Albo kupić hurtowo kilkadziesiąt samochodów. Albo trafić na auto, które gnije na placu pół roku lub dłużej, więc dealer będzie chciał je oddać choćby po kosztach. Generalnie kombinatoryka i nie każdy chce się w to bawić. Nie da się też 1:1 porównywać roku 2017 kiedy były zupełne realia do roku 2020 czy 2023. Jak widać każdy przypadek jest inny, ale wg mnie nie można kategorycznie stwierdzać, że da się swobodnie uzyskać 20-30% rabatu tylko dlatego, że komuś, kiedyś, w wyjątkowych okolicznościach się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5 minut temu, s0nar napisał(a):

Czyli w sumie potwierdzasz moje dotychczasowe doświadczenia, obserwacje i przypuszczenia. A to trzeba mieć znajomego handlowca, a to trzeba się gdzieś podczepić pod flotę, a to zrobić 40 pompek i postawić komuś kolację. Albo wstrzelić się w dobry okres bez covidu, wojen itp. Albo kupić hurtowo kilkadziesiąt samochodów. Albo trafić na auto, które gnije na placu pół roku lub dłużej, więc dealer będzie chciał je oddać choćby po kosztach. Generalnie kombinatoryka i nie każdy chce się w to bawić. Nie da się też 1:1 porównywać roku 2017 kiedy były zupełne realia do roku 2020 czy 2023. Jak widać każdy przypadek jest inny, ale wg mnie nie można kategorycznie stwierdzać, że da się swobodnie uzyskać 20-30% rabatu tylko dlatego, że komuś, kiedyś, w wyjątkowych okolicznościach się udało.

ja nie napisałem że swobodnie 😄 

ja miałem na 340i w roku 2021 rabat +20% więc to był chyba drugi rok "srandemii 😉  " 
ale zgadzam się w 100% bez kombinacji ,znajomości nie ma dary mieć 15%+ 

tylko z mojej perspektywy warto chyba poświęcić kilka godzin , jeden dzień czy dwa na negocjacje 

przy takiej m3comp przykładowo 5% różnicy daje nam 25 tysi a za to można polecieć na w miarę fajne wakacje lub kupić wydech czy cokolwiek innego 🙂 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnio negocjowałem koło tygodnia przy konfigu za 650k. Dłużej mi się nie chciało, bo nie widziałem spodziewanych efektów, a prawda jest też taka, że kupiłbym to auto nawet z zerowym rabatem. Ale masz rację, że przy takich kwotach każdy 1% to już coś i lepiej to wydać na cokolwiek swojego niż zostawić dealerowi 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, s0nar napisał(a):

Ostatnio negocjowałem koło tygodnia przy konfigu za 650k. Dłużej mi się nie chciało, bo nie widziałem spodziewanych efektów, a prawda jest też taka, że kupiłbym to auto nawet z zerowym rabatem. Ale masz rację, że przy takich kwotach każdy 1% to już coś i lepiej to wydać na cokolwiek swojego niż zostawić dealerowi 😀

mogłeś napisać dałbym Ci tel do kolegi 🙂 gdzie zamówiłeś w końcu i jaki rabat 13% ??

wklej konfig jak nie tajemnica z chęcią zobaczę 🙂

 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, wehyr napisał(a):

mogłeś napisać dałbym Ci tel do kolegi 🙂 gdzie zamówiłeś w końcu i jaki rabat 13% ??

wklej konfig jak nie tajemnica z chęcią zobaczę 🙂

 

Wszystko jest na forum, więc już nie będę przeklejał tym bardziej, że to nie ten wątek/dział 🙂 Zamawiałem w Bawarii Motors z rabatem 13%, a auto już się wyprodukowało. Odebrałem je w maju. Konfig prawie max (bez 3 opcji: haka, szyberdachu i systemu rozrywki z tyłu). A tak to wszystko co było w konfiguratorze łącznie z zawiasem adaptacyjnym M Pro, komfortami, masażami, wentylacjami, laserami, wszystkimi asystentami Pro, webasto, HUD-em, kluczykiem z wyświetlaczem, domykaniem drzwi, dostępem komfortowym, tylnymi roletami + przyciemnianymi szybami, pakietami serwisowymi i naprawczymi na 5 lat itp. itd. Nawet Bowersa i Wilkinsa mi załatwili, choć nie było go w konfiguratorze, ale to był must have i albo Bowers będzie na pokładzie albo kończymy rozmowy 😄 Jedyny minus w porównaniu z poprzednim autem, że obecnie nie mam Night Vision, bo nie był i chyba już nie będzie dostępny 😞 A też brałbym jak babcia rentę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.