Skocz do zawartości

X5 45e zamówienie


reconciliatio

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś udało mi się dodać VIN ale pojawiła mi się taka informacja :

"Wprowadź kod bezpieczeństwa swojego pojazdu.

Kod bezpieczeństwa ważny przez trzy godziny został wysłany do Twojego pojazdu. Wprowadź tutaj ten kod."

podpowie ktoś co mam dalej zrobić ??

Zapewne próbowałeś dodać samochód do swojego BMW ID, a do tego trzeba już mieć auto i potwierdzić jego rejestrację właśnie kodem z niego sczytanym.

Status produkcji auta po VIN sprawdza się na jakiejś innej stronie, musisz poszukać w wątkach oczekujących na auta, tam gdzieś ten temat był wałkowany.

Zresztą najlepiej pytać opiekuna, po co samemu się tak bawić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już VIN

dodać do konta się nie da, na amerykańskim nie nie mogę zalogować. Jak sprawdzić gdzie jest?

Albo gdzie jest ta informacja, bo jej nie mogę znaleźć.

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę dzisiaj zamawiać. Zastanawiałem się nad 50e ale jednak wybiorę 40i ponieważ mam Tesle na codzień, jednak nie podoba mi się, że tryb elektryczny w 50e działa po rozgrzaniu się silnika spalinowego przy temperaturze 0 lub poniżej. Czyli do codziennych krótkich przejazdów i tak jeździmy na benzynie. Temat do przemyślenia.


[3] W przypadku hybrydy plug-in: przy temperaturach poniżej 0°C w pełni elektryczny napęd jest dostępny dopiero po przejechaniu kilku kilometrów, gdy akumulator rozgrzeje się do temperatury roboczej.


Jak to działa w przypadku ujemnych temperatur? Uruchamia spalinowy silnik i wspomaga się elektrykiem? Muszę przemyśleć temat bo mam już wallboxa do ładowania. Może jednak warto.

Jaki Wam obiecują termin dostawy na dzień dzisiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę dzisiaj zamawiać. Zastanawiałem się nad 50e ale jednak wybiorę 40i ponieważ mam Tesle na codzień, jednak nie podoba mi się, że tryb elektryczny w 50e działa po rozgrzaniu się silnika spalinowego przy temperaturze 0 lub poniżej. Czyli do codziennych krótkich przejazdów i tak jeździmy na benzynie. Temat do przemyślenia.


[3] W przypadku hybrydy plug-in: przy temperaturach poniżej 0°C w pełni elektryczny napęd jest dostępny dopiero po przejechaniu kilku kilometrów, gdy akumulator rozgrzeje się do temperatury roboczej.


Jak to działa w przypadku ujemnych temperatur? Uruchamia spalinowy silnik i wspomaga się elektrykiem? Muszę przemyśleć temat bo mam już wallboxa do ładowania. Może jednak warto.

Jaki Wam obiecują termin dostawy na dzień dzisiejszy?

 

To coś dziwnego z tym rozgrzewaniem silnikiem w ujemnych temperaturach. Mam 45e i nic takiego nie występuje, ruszam od razu na prądzie.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę dzisiaj zamawiać. Zastanawiałem się nad 50e ale jednak wybiorę 40i ponieważ mam Tesle na codzień, jednak nie podoba mi się, że tryb elektryczny w 50e działa po rozgrzaniu się silnika spalinowego przy temperaturze 0 lub poniżej. Czyli do codziennych krótkich przejazdów i tak jeździmy na benzynie. Temat do przemyślenia.


[3] W przypadku hybrydy plug-in: przy temperaturach poniżej 0°C w pełni elektryczny napęd jest dostępny dopiero po przejechaniu kilku kilometrów, gdy akumulator rozgrzeje się do temperatury roboczej.


Jak to działa w przypadku ujemnych temperatur? Uruchamia spalinowy silnik i wspomaga się elektrykiem? Muszę przemyśleć temat bo mam już wallboxa do ładowania. Może jednak warto.

Jaki Wam obiecują termin dostawy na dzień dzisiejszy?

 

To coś dziwnego z tym rozgrzewaniem silnikiem w ujemnych temperaturach. Mam 45e i nic takiego nie występuje, ruszam od razu na prądzie.

 

To ciekawe. Może jakieś ulepszenie w stosunku do pre LCI żeby ruszać na silniku spalinowym po to aby go rozgrzać. Taką informację zawarli w danych technicznych do silnika 50e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X6 sierpień wychodzi na dzisiaj, oczywiście w opcji bez restrykcji i dostępności części. Zamawiam w poniedziałek bo we wrześniu mam koniec leasingu.

 

U mnie ma wpaść w zamówienia Kwietniowe lecz nie ma 100% pewności. Może także poczekać ze względu na restrykcje. Powinno się coś wyklarować do 2 tygodni. Produkcja 50e rusza w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj szukałem na rynku i znalazłem 45e dokładnie taki sam konfig jak 50e. Różnica w cenie to 80tyś i na pre LCI dostałem 12% i leasing 104%. Konfiguracje mam jeszcze do zmiany przez 2 dni. Uważam że warto za tą kasę.Odbiór na Maj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że jak coś jest w nowym konfiguratorze to na dzisiaj jest dostępne. Oczywiście może się to zmienić ale mam wrażenie że powoli wracamy do normalności i będzie ok.

 

niestety okazuje się, że chyba nie. Konfigurowałem wersje ze skrętną tylną osią i czas oczekiwania "do 12 mc". Bez tego możliwy odbiór na czerwiec/lipiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już VIN

dodać do konta się nie da, na amerykańskim nie nie mogę zalogować. Jak sprawdzić gdzie jest?

Albo gdzie jest ta informacja, bo jej nie mogę znaleźć.

 

Jako że dostałem swój VIN, to potestowałem i jedyne miejsce gdzie wskoczył, to aplikacja na smartfonie. Na bmwusa nie przyjmuje - blad VINu spoza produkcji USA - a na stronie polskiej, nie ma funkcji "garażu" dla oczekiwanego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już VIN

dodać do konta się nie da, na amerykańskim nie nie mogę zalogować. Jak sprawdzić gdzie jest?

Albo gdzie jest ta informacja, bo jej nie mogę znaleźć.

 

Jako że dostałem swój VIN, to potestowałem i jedyne miejsce gdzie wskoczył, to aplikacja na smartfonie. Na bmwusa nie przyjmuje - blad VINu spoza produkcji USA - a na stronie polskiej, nie ma funkcji "garażu" dla oczekiwanego auta.

A co to za aplikacja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na jakich oponach Wam dostarczyli autka (jakiej firmy?) bo rozmiar mam podany w zamówieniu

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za aplikacja ??

MyBMW. Jest dostępna dla urządzeń Apple, zakładam że Android też ale nie mam jak sprawdzić.

Tyle że nic użytecznego się w niej nie dopatrzyłem na tym etapie :(

aplikacja pełną funkcjonalność uzyskuje po sparowaniu jej z autem (uwierzytelniasz się będąc w aucie i skanując kod QR z wyświetlacza)

link do apki na Androida https://play.google.com/store/apps/details?id=de.bmw.connected.mobile20.row&hl=pl&gl=US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uzyskaniu statusu produkcji 160 - a jeszcze przed otrzymaniem auta - po wprowadzeniu VIN, w aplikacji pojawia się instrukcja obsługi, filmiki instruktażowe itp.

Nawet wizualizacja pojazdu jest

i można ściągnąć PDF z instrukcją ( w moim przypadku 500 stron)


Użytkuję ta aplikację i dużo ludzi sie dziwi jak im zdalnie otwieram auto. Albo auto wyda sygnał dźwiękowy czy świetlny.

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.