Skocz do zawartości

Dwa zestawy kół vs przekładanie opon dwa razy w roku


s.wokulski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Niedługo odbieram nowe g20 na letnich więc rozglądam się za zestawem kół zimowych. Jako że przychodzę z motoryzacyjnie trochę innego świata (starsze, francuskie), przekładnie opon 2 razy w roku jest dla mnie rzeczą zupełnie normalną. Jak to jest tutaj? Czy ktoś z Was w ogóle przekłada opony? Czy faktycznie jest to tak niekorzystne dla opon? Argument zaoszczędzenia na samej wymianie średnio do mnie przemawia biorąc pod uwagę koszt felg i fakt, że wyważyć trzeba i tak.


BTW, koszt zestawu kół zimowych 17 cali u dealera to ok 10 tys zł.


Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kolego na tej stronce. Jest już wątek o kołach gdzie jest sporo pozytywnych opinii o zakupie od nich.

Ja za kpl 18 felg z oponami i czujnikami na początku tego roku dałem niecałe 6tys.

Szczególnie polecane są felgi firmy Rial gdzie parametry jak i śruby oraz kapsle są identyczne.



https://felgi-niemieckie.pl/felgi-aluminiowe-BMW/3er_Reihe/G3L-G20-Limousine-2925/18?s_zima=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Niedługo odbieram nowe g20 na letnich więc rozglądam się za zestawem kół zimowych. Jako że przychodzę z motoryzacyjnie trochę innego świata (starsze, francuskie), przekładnie opon 2 razy w roku jest dla mnie rzeczą zupełnie normalną. Jak to jest tutaj? Czy ktoś z Was w ogóle przekłada opony? Czy faktycznie jest to tak niekorzystne dla opon? Argument zaoszczędzenia na samej wymianie średnio do mnie przemawia biorąc pod uwagę koszt felg i fakt, że wyważyć trzeba i tak.


BTW, koszt zestawu kół zimowych 17 cali u dealera to ok 10 tys zł.


Dzięki.

 

Ja przekladam opony, bo nie wiem czemu... :) Po prostu tak mam i juz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia własnych preferencji, chociaż…


Przy każdej wymianie opon istnieje ryzyko uszkodzenia felgi. Szczególnie jeśli robisz to u szwagra ciotki wujka. Dodatkowo, szczególnie w zimie felgi narażone są na działanie różnych soli i innej chemii.

Myślę, że to są główne powody dla których coraz więcej osób wybiera 2 komplety kół. Jak kiedyś jeżdżono na stalowkach to ludzie nie bardzo zwracali na to uwagę, drogich i lekkich felg po prostu szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, koszt zestawu kół zimowych 17 cali u dealera to ok 10 tys zł.

Na koła sa czesto spore rabaty w granicach -30% wystarczy popytać dilera. Plus zestawu kół jest taki że mozesz sobie sam koła wymieniac. Nie trzeba kół co pol roku wyważać, naklejac zrywac obciazenia itd. Dodatkowo nie musisz smigac po zbrylonym sniegu na 19 z niskim profilem i cisnieniem 2.8 bar :p o ile takie masz w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już trochę aut i zawsze posiadałem dwa komplety kół. Głównie ze względu na obawę uszkodzenia felg i czujników. Kilka razy też ze względu na różną wielkość w zależności od sezonu.

Teraz w G20 mam 18 cali w oby dwóch przypadkach, ale i tak ponownie dwa komplety.

Temat przewałkowałem i jeśli nie chcesz przepłacać u dilera to za około 7 tys da się zmontować sensowny zestaw.

Oto na co się zdecydowałem w ostatnich tygodniach:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=2860966#p2860966

312001188-381026597491390-6483562992029149468-n.jpg

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W ASO się to kompletnie nie opłaca robić bo chcą 1700 zł brutto (auto-fus) Warszawa.

Zapewne im większa opoona tym drożej.


Edit. Doprecyzowując przekładka opon letnich na zimowe na ten sam zestaw felg.

Edytowane przez M4R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sluchajcie - w tym ze wymieniam opony nie ma zadnej logiki... :) Ani liczenia kosztow... :) Po prostu, tak jak napisalem, tak robie, pewnie dlatego ze tak robil moj Ojciec... Mialem w zyciu kilkanascie samochodow i nigdy nie mialem drugiego kompletu kol :) Taki troche inzynier Mamon w tym temacie jestem... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile płacisz w swoim aso? Na pewno da się zaoszczędzić i zrobić wymianę w tej samej jakości. Gdzie jesteś zlokalizowany?

 

A to zalezy od marki... :)


W ASO Subaru zaplacilem w tym roku 400PLN z przechowaniem (Dukiewicz, Jubilerska w Warszawie). Rozne Subaru mam od 2005r wiec troche mnie tam znaja. W Volvo zaplacilem 500PLN za wymiane bez przechowania. W BMW zaplacilem 900PLN za wymiane (Bawaria w Piasecznie) bez przechowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zawsze dwa zestawy w zasadzie tylko ze względu na wygodę.Mieszkam w dużym mieście i tutaj przyznam że zapisy sa na miesiac do przodu jak przyjdzie sezon na wymiane opon. Idzie znaleść coś na "już" ale odstać kilka godzin trzeba. Do tego wymieniam wtedy jak już trzeba a nie jak mam umówiony termin. Zamiana u mnie to 20-30 min. Poprostu wygoda i niezależność.

Wiadomo, trzeba wydać najpierw i mieć gdzie je składować, zwłaszcza jak się ma więcej samochodów, ale póżniej spokój ducha a i felgi przy okazji nie cierpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 2 komplety. W Cuprze na lato były 19, na zimę 18 z większym profilem opony.

Przy obecnym zdecydowałem się na 2x 19 cali.

Wymiana pod blokiem to 30/40 minut.

Nawet zdziwiłem się ze śruby BMW odkręcając się łatwiej niż w seacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zawsze dwa zestawy w zasadzie tylko ze względu na wygodę.Mieszkam w dużym mieście i tutaj przyznam że zapisy sa na miesiac do przodu jak przyjdzie sezon na wymiane opon. Idzie znaleść coś na "już" ale odstać kilka godzin trzeba. Do tego wymieniam wtedy jak już trzeba a nie jak mam umówiony termin. Zamiana u mnie to 20-30 min. Poprostu wygoda i niezależność.

Wiadomo, trzeba wydać najpierw i mieć gdzie je składować, zwłaszcza jak się ma więcej samochodów, ale póżniej spokój ducha a i felgi przy okazji nie cierpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to bardziej kwestia felg.

W poprzednim aucie wymieniałem opony i potem ich nie mogłem domyć, tak były upieprzone od smaru.

Szwagierce przy wymianie opon z Maździe uszkodzili 2 czujniki (niezła średnia) i oczywiście nie ich wina i ma sobie kupić nowe. Sądzenie się o takie pieniądze nie ma kompletnie sensu, a wymiana to znowu czas i robota.

Kupno dodatkowego zestawu pełnych kół tanie nie jest nawet jak bierzemy felgę innego producenta, ale cóż - potem jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już trochę aut i zawsze posiadałem dwa komplety kół. Głównie ze względu na obawę uszkodzenia felg i czujników. Kilka razy też ze względu na różną wielkość w zależności od sezonu.

Teraz w G20 mam 18 cali w oby dwóch przypadkach, ale i tak ponownie dwa komplety.

Temat przewałkowałem i jeśli nie chcesz przepłacać u dilera to za około 7 tys da się zmontować sensowny zestaw.

 

Jak Ci się sprawdzają te felgi Rial? W poprzednim aucie na zimę miałem felgi marki AEZ i praktycznie co sezon były do prostowania...


Te Twoje nieco podobne do Y spoke 695.


ps. Jaki producent obecnie robi felgi dla BMW? Kiedyś chyba BBS, a teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już trochę aut i zawsze posiadałem dwa komplety kół. Głównie ze względu na obawę uszkodzenia felg i czujników. Kilka razy też ze względu na różną wielkość w zależności od sezonu.

Teraz w G20 mam 18 cali w oby dwóch przypadkach, ale i tak ponownie dwa komplety.

Temat przewałkowałem i jeśli nie chcesz przepłacać u dilera to za około 7 tys da się zmontować sensowny zestaw.

 

Jak Ci się sprawdzają te felgi Rial? W poprzednim aucie na zimę miałem felgi marki AEZ i praktycznie co sezon były do prostowania...


Te Twoje nieco podobne do Y spoke 695.


ps. Jaki producent obecnie robi felgi dla BMW? Kiedyś chyba BBS, a teraz?

Jeżdżę na nich od miesiąca. Póki co nie widzę problemów. Wszystko wyjdzie jak spadnie śnieg i zaliczę kilka krawężników ;)

RIAL to dość znana firma. Mają wszystkie certyfikaty, ale co mi po nich... Zima zweryfikuje.

Zestaw prezentuje się naprawdę dobrze. Na żywo lepiej niż na zdjęciach :)

313134882-619049293293688-1595876083525210103-n.jpg

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.