Skocz do zawartości

Wymiana tylnych klocków ? How to ?


szybki_lopez

Rekomendowane odpowiedzi

W szybkich pytaniach nie dostalem odpowiedzi, wiec zakladam nowy topic


Siemka - czy jak sie wymienia klocki z tylu, to ikonka automatycznie znika i komputer odlicza od nowa , czy trzeba ASO odwiedzic aby zaprogramowali , czy mozna jakos samemu zaprogramowac ?


Mam bimmercode i bimmertool i wymiana klockow to 30 min przyjemności w garażu


Przekopałem internet i w poprzedniej gen , można było skasować z menu serwisowego klocki, ale w g20 przed fl nie widze takiej opcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czy normalnym jest zużycie tylnych klocków po 30k km? Przebieg to w 70% spokojna jazda w trasie. Nie latam bokiem etc., więc duże zużycie od systemów stabilizacji jazdy odpada.

Jak masz zwykłe hamulce (nie M) to często tutaj pisali, że bardzo szybko się zużywają. Podobno w ramach gwarancji/reklamacji wymieniają jak padną właśnie do 25 czy 30k, że niby wada fabryczna. Poszukaj na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się używa często tempomatu to klocki tez szybciej sa do wymiany. Ja mam normalne pierwsze klocki, robię trasy gdzie nie rzadko przy 160 km/h muszę mocniej przyhamować i meldunek o klockach jeszcze się nie pokazał. Na liczniku 41tys. Tempomatu jednak nie używam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle hamulce w 318i. Klocki wymieniane dwa razy przy +/- 27tys km. 90% przebiegu na autostradach z używaniem tempomatu. Przy drugiej wymianie stan tarcz i klocków na przodzie oceniony na 40% zużycia :)

Ktoś tu wrzucał jakiś czas temu chyba zdjęcie, że te klocki na tyle są wielkości kluczyka do samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle hamulce w 318i. Klocki wymieniane dwa razy przy +/- 27tys km. 90% przebiegu na autostradach z używaniem tempomatu. Przy drugiej wymianie stan tarcz i klocków na przodzie oceniony na 40% zużycia :)

Ktoś tu wrzucał jakiś czas temu chyba zdjęcie, że te klocki na tyle są wielkości kluczyka do samochodu :)

 

Udało się załapać na wymianę w ramach gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Żeby załapać się na wymianę na gwarancji komunikat o konieczności wymiany klocków musi pojawić się przed przekroczeniem 25tys km. U mnie klocki wymieniane były w momencie gdy licznik pokazywał jeszcze jakieś 2 tysiące do przejechania, więc pewnie dałoby się doturlać do 30 tysięcy.

Z ciekawości od ostatniej wymiany nie używam tempomatu, żeby zobaczyć ile wydłuży to ich życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie korzystam z tempomatu. Jednie co moim zdaniem rypie te klocki to błyskawicznie aktywujący się autohold. Wystarczy, że samochód się zatrzyma to już łapie hold. Manewrując po parkingu często muszę go wyłączać. Jeździłem ostatnio LCI i tam trzeba mocnej pedał wcisnąć. Tak samo było w 2er.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.