Skocz do zawartości

Bardzo wysokie spalanie 118i


Madox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, takie pytanko, szukam czegoś dla żony, jeździliśmy paroma autami klasy kompakt i chyba najlepiej jeździło się BMW 118i at mpakiet, no może poza ciężkim wsiadaniem (nisko) natomiast zaskoczyło bardzo spalanie, auto nowe, bo miało kilkaset kilometrów, ale średnia 10, a z naszej jazdy ponad 15...gdzie golfem 8 variant ( bo tylko takiego mieli) nie mogłem dobić do 8litrow , mimo , że się bardzo starałem. Golf TSI 150KM.

dsg. Ten silnik w BMW ogólnie uchodzi za mało oszczędny, ale żeby palił 2x tyle co golf ??

Macie może jakieś doświadczenia, poza tym co już jest na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja żona użytkuje to auto od dwóch lat, sam nim też od czasu do czasu jeżdżę. Codziennie, jeżdżąc do pracy i z powrotem, jakieś 5km w korkach, spalanie jest na poziomie 11-12l. Czy dużo? Wydaje mi się, że na takiej trasie to standard.

Natomiast jak się raz wybraliśmy na Hel, to przy normlanej jeździe 90-100km/120-130 km na S, to średnia nam wyszła poniżej 7l. Trasa łącznie 200km z Gdańska (tam i z powrotem). Wydaje mi się, że to nie jest zły wynik.

Jak sam jeżdżę tym autkiem po mieście gdy nie ma korków, to spokojnie schodzę poniżej 10l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyszło 15 to trzeba cisnąć od świateł do świateł chyba. Wiadomo, że benzyny od BMW nie są zbyt oszczędne, ale też moim zdaniem nie odstają bardzo od podobnej klasy aut. Mam ten silnik w X1 i w 1er to X1 dopiero potrafi spalic :twisted:


U mnie 12 tys najechane jazda po mieście wojewódzkim (głownie centrum) przy spokojnej jeździe 9-10. Przy sporcie i agresywnej jeździe 11-12. Jeśli zapuszczam się na obrzeża i nie ma dużo świateł to potrafi łykać 7-8.

Trasa 700 km po Polsce jednym ciągiem dosyć agresywnie spalił średnio 7 - naprawdę dobry wynik. Niedawno wleciał spory mandat i musiałem się przestawić na spokojną jazdę to trasy z przejazdem przez miasto robię poniżej 6 - serio.

Imo benzyna + automat w mieście ze światłami tak czy siak musi wziąć te 9 litrów, tak więc nie ma co się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej by mnie interesowało jakby ktoś napisał jakie macie długookresowe z kilku tys km.

Ja wiem że BMW nie palą mało, ale wyszło 2x tyle co 1.5tsi 150dsg golf variant, a to już dziwne.

Obydwa były jezdzone bardzo dynamicznie, z tym , że tym golfem na chama chciałem na końcu dobić do 8 i się nie udało, bo wyszło 7.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się pytanie, czy porównywałeś te same wartości? Najbardziej miarodajne porównanie to wyzerowanie spalania w każdym z aut i przejechanie dokładnie tych samych tras. Możliwe, że w Golfie miałeś średnie od początku, na dodatek wyrobione na trasach z małym spalaniem. Zaś w BMW miałeś spalanie podróży (zeruje się samoczynnie po 4 lub 6h postoju) i wyrobiłeś sam takie wartości, pałują i posuwając się w korku.


Pisanie że silniki BMW są mało oszczędne, to mijanie się z prawdą. Patrząc na moce jakie oferuje BMW oraz osiągi, to ich spalania są bardzo dobre. 118i w trasie potrafi zejść poniżej 7l. To naprawdę nie jest dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponizej linki do stronki gdzie jest sporo raportow spalnia od zarejestrowanych uzytkonikow.. licza wpisow , spalanie minimalne , srednie oraz najwyzsze, awszystkie wartosci bardzo podobne


tak jak ktos napisal, w golfie musiales miec srednia z jakiegos dluzszego okresu czasu a w w jedynce, swieza wartosc na zimnym silniku z danego odicnka trasy 5-10km? nawet olej nei zdazyl zlapac temperatury prawidlowej


https://www.spritmonitor.de/en/overview/6-BMW/36-1er.html?fueltype=2&constyear_s=2020&power_s=130&power_e=140&gearing=2&powerunit=2

https://www.spritmonitor.de/en/overview/50-Volkswagen/452-Golf.html?fueltype=2&constyear_s=2020&power_s=146&power_e=155&gearing=2&powerunit=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!! Tu i tu od uruchomienia. Z tego co teraz czytam to mniej pali ta 2litrowa benzyna, która jest w Cooper S też od tego 3cylindrowego 1.5

 

Eeee no nie wiem. Ostatnio dostałem zastępczego Cooper S to wir w baku. Nie wiem ile spalił dokładnie ale przejechałem miasto wkoło (kilkadziesiat km) i jak oddawałem auto wlałem do pełna za 85 zł mimo ze wczesniej byl zalany :twisted:


Proszę po 12 tys takie wartości. Zdecydowana większość to miasto (korki, światła). W X1 po 28 tys mam średnią 9,1 ale dla tego silnika to trochę duża landara.


UH2Lm79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś napisał długookresowe z paru tys km to byłbym wdzięczny

 

ja mam zrobione obecnie 86 tys km od czerwca 2021 i mam srednie spalanie 5.5l/100. wczoraj rekord 4.6 na odcinku ostroda-warszawa. chyba styl jazdy to podstawa. nie wiem jak w tym aucie miec wiecej niz 8-9l/100. poprzednie audi a3 benzyna brala 7l/100 takze tu duzy plus dla bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ja myślałem, że moje 13 litrów po mieście w M135i to dużo :shock:

A jakie masz średnie fabryczne spalanie? chociaż wszystko zależne jest od nogi kierowcy więc te wyniki w żaden sposób mogą być sobie nie równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś napisał długookresowe z paru tys km to byłbym wdzięczny

 

ja mam zrobione obecnie 86 tys km od czerwca 2021 i mam srednie spalanie 5.5l/100. wczoraj rekord 4.6 na odcinku ostroda-warszawa. chyba styl jazdy to podstawa. nie wiem jak w tym aucie miec wiecej niz 8-9l/100. poprzednie audi a3 benzyna brala 7l/100 takze tu duzy plus dla bmw

Po prostu jeździć w mieście. Widać jeździsz same trasy (co widać po ekstremalnie dużym przebiegu w rok) i spokojnie masz poniżej 6. U mnie 90% miasto to i spalanie 8,2 z całego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 118i od 2 lat, średnie spalanie mam ok 8. Trasa 6-8, miasto 9-10 (zależy od korków). Myślę, że ten silnik nie jest specjalnie paliwożerny, w mieście zawsze jak któryś z kolegów napisał będzie te 9-10 z automatem. Na trasie wychodzi bardzo ładne spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja myślałem, że moje 13 litrów po mieście w M135i to dużo :shock:

A jakie masz średnie fabryczne spalanie?

 

11,3 litra / 100 km od momentu odbioru samochodu do teraz, ale z tych 6000 km około 1/3 była poza miastem, co trochę zaniża wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do pracy jezdze jakies 20km, 2x swiatla odcinek z 1,5km, wpadam na ekspresowke predkosc przejazdu srednio 110-120 jakies 12,5km, potem kanalami z 6km gesiego 50-70kmh, maly korek na skrzyzowaniu i wychodzi teraz latem jak troche mniejszy ruch i wyzsza temperatura to 5,5L, zima do 6,5L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z tych paru długookresowych wyłania się jakiś obraz, jakby jeszcze z 2-3os były uprzejme podzielić się swoimi danymi to byłbym wdzięczny, tyle mi starczy.

Co nie zmienia faktu że fenomenu spalania golfa i tak nie rozwiążemy. Generalnie TSI każde pali mało z jakiegoś powodu i od jakiegoś czasu już nie pali przy okazji oleju i nie wybucha, aczkolwiek golf 8 do BMW w zakresie jazdy nie ma podejscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.