Skocz do zawartości

Co dziś kupiliście dla swojego BMW?


47

Rekomendowane odpowiedzi

co to za marka felgi? Ciężko ze zdj odczytać. Nic z oryginałów BMW nie podpasowało?

 

Concaver CVR2.


Te, które mi się podobają są poza moim zasięgiem finansowym, a na powyższe akurat była promka i nie będę musiał kupować większych opon.


W sieci widziałem G20 na tym kole i było ładnie. Wzialem 8.5 na przód, a 9.5 na tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 19 w idealnym stanie z czujnikami na drugi zestaw kół. Jeszcze tylko do nich opony zimowe (mam nadzieję żę znajdę nie runflaty) i gotowy na zimę.


Przechwytywanie.jpg

 

Z ciekawości - ile płaciłeś za felgi? Możliwe, że będę sprzedawał swoje w tym wzorze, ale w dwukolorowej wersji, myślę nad tym ile wołać żeby nie bujać się z nimi nie wiadomo ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6500 za felgi z czujnikami. A jeden z dealerów napisał że felgi + czujniki : 14 070 zł brutto ;D No ale przynajmniej nówki. Nie podoba mi się że wszyscy sprzedają komplety na Run Flatach... Ja sobie sam jestem w stanie zamówić oponki z gwiazdką bez run flatów.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaworq a o co chodzi z tymi runflatami, że tak bardzi Ci zależy by ich unikać?


Ja miałem przygodę z zimowymi oponami i miałem założone na aucie zimowe bez run-flat i z run-flat (pirelli z * oryginalny komplet). W obu przypadkach było głośnej względem kompletu letniego, ale też gdy już było zimno to i na letnich nie jeździło się jakoś bardzo komfortowo. Jedynie co można zarzucić homologowanym oponom od BMW to, że są to stare modele i z dużym opóźnieniem nowości z rynku wchodzą do BMW. Ale łatwo to można wyjaśnić procesem homologacji przez BMW, który trwa. Chyba nie ma nic prostszego niż w środku lata za parę złotych kupić komplet OE od dealera. Ale to już dyskusja na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaworq a o co chodzi z tymi runflatami, że tak bardzi Ci zależy by ich unikać?

 

Run Flat - twarde (ciut gorszy komfort jazdy) + głośne + nie potrzebuję ich. W przypadku kapcia można zestawem naprawczym naprawić, a jak nie to jest ubezpieczenie opon + AC. W większości przypadków nie spieszy mi się nigdzie więc mogę zaczekać na pomoc. btw, przez 15 lat raz miałem śrubę w oponie.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 19 w idealnym stanie z czujnikami na drugi zestaw kół. Jeszcze tylko do nich opony zimowe (mam nadzieję żę znajdę nie runflaty) i gotowy na zimę.

 

A są jakies homologowane nie-RF na 19"? Czy masz w pompie gwiazdke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 19 w idealnym stanie z czujnikami na drugi zestaw kół. Jeszcze tylko do nich opony zimowe (mam nadzieję żę znajdę nie runflaty) i gotowy na zimę.

 

A są jakies homologowane nie-RF na 19"? Czy masz w pompie gwiazdke?

 

Oczywiście że są - przykład poniżej. Ja kupię tylko z gwiazdką żeby potem się nie czepiali jak np Xdrive klęknie ;D. I wybiorę sobie takie opony jakie ja chcę a nie takie jakie mi ktoś narzuca. Aktualnie nie ma w czym wybierać ale Oponeo za miesiąc ma mieć dostawę zimówek i będzie można sobie przebierać. Na Oponeo szukajcie dopisku "Homologacja BMW" i to właśnie będzie opona z gwiazdką.


https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-pilot-alpin-pa4-255-35-r19-96-v-xl-#400321685

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi 19 w idealnym stanie z czujnikami na drugi zestaw kół. Jeszcze tylko do nich opony zimowe (mam nadzieję żę znajdę nie runflaty) i gotowy na zimę.

 

A są jakies homologowane nie-RF na 19"? Czy masz w pompie gwiazdke?

 

Oczywiście że są - przykład poniżej. Ja kupię tylko z gwiazdką żeby potem się nie czepiali jak np Xdrive klęknie ;D. I wybiorę sobie takie opony jakie ja chcę a nie takie jakie mi ktoś narzuca. Aktualnie nie ma w czym wybierać ale Oponeo za miesiąc ma mieć dostawę zimówek i będzie można sobie przebierać. Na Oponeo szukajcie dopisku "Homologacja BMW" i to właśnie będzie opona z gwiazdką.


https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-pilot-alpin-pa4-255-35-r19-96-v-xl-#400321685

 

Ale moze ja jestem lajkonik ale na 19" to przod jest 225/40 a tyl 255/35. Nie widzialem Michelinow zimowych z "gwiazdka" w rozmiarze 225/40 przynajmniej na oponeo... Moze mi ktos rozswietlic? Bo tez bede szukal opon niedlugo... Rozne rozmiary sa tylko na lato? Na zime kupuje sie inne felgi jezeli chce sie miec komplet? Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem tylko przykład opony. Akurat na tył. Nie znalazłeś bo nie mają na razie w sprzedaży. Nie wiem jak inne sklepy ale Oponeo to tak jak napisałem wyżej - duża dostawa zimówek dopiero za miesiąc. Wtedy znajdziesz co tylko będziesz chciał: taki ram rozmiar jak na lato + zimowe + ta sama marka i model przód + tył mimo różnych rozmiarów + z gwiazdką + nawet bez run flata jeśli chcesz. Ja osobiście wolę mieć drugi zestaw kół (te same felgi kupuję bo mi się podobają). W razie czego sama przekładka kół jest dużo tańsza i trwa znacznie krócej niż zdejmowanie opon i zakładanie tych drugich. Rysują felgi i jeszcze jest ryzyko uszkodzenia opony jeśli zdejmuje/zakłada jakiś nowicjusz... A tak zakładają tylko raz i lecisz do zdarcia. Ofc to tylko moje podejście. Każdy robi jak uważa.
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz link do Ali?

 

127,71 zł 22% zniżki | Dla BMW serii 3 G20 G28 320i 330e przedni reflektor samochodu pokrywa ochronna osłona silnika nakładka na błotnik osłona podstawy akcesoria

https://a.aliexpress.com/_uX2VDD

 

Gdzieś, czytałem ze ta osłona została celowo usunięta z powodu temperatury swiateł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, czytałem ze ta osłona została celowo usunięta z powodu temperatury swiateł

 

Przecież ledy wydzielają praktycznie 0 ciepła. Nie zmienia to faktu że np moje nadkole aż parzy w łapy po jeździe więc tam od silnika to wszystko jest mega gorące.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, czytałem ze ta osłona została celowo usunięta z powodu temperatury swiateł

 

Przecież ledy wydzielają praktycznie 0 ciepła. Nie zmienia to faktu że np moje nadkole aż parzy w łapy po jeździe więc tam od silnika to wszystko jest mega gorące.

 

Niestety, nie wygląda to tak jak napisałeś. Lampy LED nie grzeją się od strony elementu świetlnego, ale od tyłu. Nie ma więc możliwości by w czasie jazdy ochładzał je strumień powietrza opływającego pojazd (jak w przypadku "klasycznego" oświetlenia). Zobacz jak wygląda moduł LED w Twoim aucie. Nie musisz nawet otwierać maski, wpisz sobie w Google. Jest to maleńka dioda osadzona w potężnym radiatorze. Gorące nadkole, które "parzy w łapy" nie jest efektem, którego źródłem jest silnik, a właśnie nagrzana lampa LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.