Skocz do zawartości

Wideorejestrator do g20


andrewp

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad założeniem jakiegoś wideorejestratora do mojej bety g20.

Odnośnie rejestratorów BMW doczytałem się że ich jakość nie jest rewelacyjna a stosunek ceny do jakości nie warty kupienia. Ale nie o to chodzi.

Najbardziej cenię sobie porządek i ład i jakoś przyklejany do szyby wideorejestrator zakłóca mój ład :)

A tak poważnie. Zobaczcie co nasi przyjaciele z alli zrobili pod BMW. Da się?!


https://pl.aliexpress.com/item/1005002530516432.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.14916791MVBP3z&algo_pvid=729cb335-792b-40cd-890f-1235f943a627&algo_exp_id=729cb335-792b-40cd-890f-1235f943a627-17&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000021020867845%22%7D&pdp_npi=2%40dis%21PLN%21637.5%21350.61%21%21%21%21%21%400b0a182b16597910365432540e8107%2112000021020867845%21sea&curPageLogUid=H0AINPRI3zw3


Schowana kamera, wszystko z gustem i w dodatku jak masz czujnik deszczu to zamawiasz rozwiązanie z wtyczką plug&play.

Nie trzeba ciągnąć kabli itd. DO tego dedykowana apka dzięki której możesz podglądnąć zarejestrowany materiał.

Myślę nad tym.


Czy ktoś z Was może to montował?

Dajcie jakieś info, jeżeli ktoś zna ten produkt, montował go i może cos powiedzieć o jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może to montował?

Dajcie jakieś info, jeżeli ktoś zna ten produkt, montował go i może cos powiedzieć o jakości.

 

Co prawda nie w BMW, ale miałem taką kamerkę zamontowaną w Volvo i przez cały okres użytkowania wszystko działało bezproblemowo. Jakość samej kamerki, jak i nagrań też bardzo dobra.

Dla mnie największą zaletą było to, że w ogóle jej nie było widać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej jakieś VIOFO kupić?

A119 V3 albo a119 mini , można ładnie ukryć za lusterkiem i też nic nie widać , a z zewnątrz wygląda jakby tak mialobyc :)


Miałem w poprzednich autach i teraz chyba też dokupie.

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kablami do zasilania kamerki?

 

W f31 miałem wszystko puszczone w sposób niewidoczny (o góry pod tapicerka przy szybie, i pod słupkiem bocznym.) Podłączone było do gniazda pod schowkiem. Nie było widać ani kawałka kabla.


W g20 nie wiem narazie jak najlepiej a pewnie też jest jakiś dobry sposób.

Pozdrawiam,

47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W g20 nie wiem narazie jak najlepiej a pewnie też jest jakiś dobry sposób.

 

Ja będę prowadził tak jak pisałeś tylko że dalej pod schowkiem i przy tunelu środkowym aż do portów USB-C z tyłu ( kątowa przejściówka żeby nie sterczało prostopadle po chamsku )

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W g20 nie wiem narazie jak najlepiej a pewnie też jest jakiś dobry sposób.

Ja będę prowadził tak jak pisałeś tylko że dalej pod schowkiem i przy tunelu środkowym aż do portów USB-C z tyłu ( kątowa przejściówka żeby nie sterczało prostopadle po chamsku )

 

Łączenie kamerki do portu usb jest słabe. Zwykle zasilanie usb jest wyłączane, kiedy auto jest zaparkowane, wiec kamera nie działa. Jesli ktos cie stuknie na parkingu to kamerka nic nie nagra. Jesli natomiast masz port usb zasilany non stop nawet gdy auto jest wylaczone i zamkniete to pojawia sie mozliwosc rozładowania akumulatora bo kamerka bedzie doic aku az ten padnie.


Standardowo do viofo mozna dokupic moduł kontroli rozładowania aku i uzywac go do zasilania kamery. Podłączasz trzy przewody: jeden pod mase, drugi stałe 12V i trzeci 12V z zaplonu. Kamerka wtedy automatycznie wlacza nagrywanie jak przekrecisz kluczyk. Jesli kluczyk nie jest przekrecony to kamerka działa jak fotopulapka na ruch + wstrząs. Mozna sobie ustawic przy jakim minimalnym napieciu aku moduł ma odciać zasilanie kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem to podpinanie, ale dla mnie to bez sensu.

W starszym samochodzie mam jakiegoś XBlitza podpinanego pod gniazdo zapalniczki. I kamerka się włącza po włączeniu zapłonu, a nadto można ustawić sobie czułość na ruch i wstrząs nawet jak zapłon jest odcięty - wtedy czerpie energię z wewnętrznego akumulatora, co starcza na kilka minut nagrania.

Nie trzeba nic kombinować z podpinaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem to podpinanie, ale dla mnie to bez sensu.

...można ustawić sobie czułość na ruch i wstrząs nawet jak zapłon jest odcięty - wtedy czerpie energię z wewnętrznego akumulatora, co starcza na kilka minut nagrania.

Na ile starczy ta wbudowana bateria, na kilka minut? Kilka godzin? Ja mam na mysli prace kamery nawet przez tygodnie, kiedy auto stoi zaparkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na mysli pełny tryb parkingowy, czyli taki jak jest np w viofo i wielu innych. Polega on na tym ze kamera po wykryciu ruchu lub wstrząsu zarejestruje to co było przed i to co było po zdarzeniu.Nagrywanie odbywa sie w trybie buforowym z najwyzszą jakością obrazu i z zapisem do ramu, a w razie wykrycia zagrożenia nagranie jest zapisywane na karte pamieci. W trybie buforowym kamera uzywa około 200-350mah. Co akumulatorowi xblita wystarczyło by moze na kilkadziesiąt minut pracy.


Nie znam sie na kamerach xblit, ale z tego co kojarzę to ich kamerki mają jedynie Gsensor w bateryjnym trybie parkingowym, ktory faktycznie moze dzialac nieco dluzej na wbudowanej baterii 300mah, a to dlatego ze ten tryb nic nie rejestruje :p. Jesli wystarcza Ci to ze kamerka nagra to co było po fakcie i bedzie dzialac pare godzin to luz mozesz podpinac pod zapalniczke. Ale jesli chcesz zeby rejestrator nagrał akcje przed zdarzeniem jak i po, i zeby działał nawet 2 tygodnie po tym jak odstawiles auto na parking to wtedy podpinanie sie pod zapalniczne nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/konfigurator-akcesoriow.bmw-advanced-car-eye-3-0-pro.html


[...]

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro to bardzo czułe kamery QHD i Full HD, które rejestrują zdarzenia wokół samochodu – również podczas parkowania. Inteligentny radar i czujniki wykrywają wstrząsy i nietypowe ruchy na zewnątrz samochodu oraz odróżniają je od normalnych ruchów. System automatycznie rejestruje zdarzenie w celu udokumentowania ewentualnej kolizji lub (próby) włamania.


W zestawie: kamera przednia, kamera tylna, zestaw doposażeniowy kabli do montażu na stałe, karta micro SD 64 GB i instrukcja obsługi.

Dopuszczalność rejestracji i wykorzystywania nagrań wideo zależy od regulacji prawnych kraju, w którym użytkowany jest pojazd. Odpowiedzialność za stosowanie i przestrzeganie obowiązujących przepisów spoczywa na użytkowniku. Prosimy zasięgnąć stosownych informacji przed rozpoczęciem jazdy.


Nr katalogowy 66 21 5 A44 493.

[...]


Czy ktoś poleca takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/konfigurator-akcesoriow.bmw-advanced-car-eye-3-0-pro.html


[...]

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro to bardzo czułe kamery QHD i Full HD, które rejestrują zdarzenia wokół samochodu – również podczas parkowania. Inteligentny radar i czujniki wykrywają wstrząsy i nietypowe ruchy na zewnątrz samochodu oraz odróżniają je od normalnych ruchów. System automatycznie rejestruje zdarzenie w celu udokumentowania ewentualnej kolizji lub (próby) włamania.


W zestawie: kamera przednia, kamera tylna, zestaw doposażeniowy kabli do montażu na stałe, karta micro SD 64 GB i instrukcja obsługi.

Dopuszczalność rejestracji i wykorzystywania nagrań wideo zależy od regulacji prawnych kraju, w którym użytkowany jest pojazd. Odpowiedzialność za stosowanie i przestrzeganie obowiązujących przepisów spoczywa na użytkowniku. Prosimy zasięgnąć stosownych informacji przed rozpoczęciem jazdy.


Nr katalogowy 66 21 5 A44 493.

[...]


Czy ktoś poleca takie rozwiązanie?

 

Nie wiem czy już oficjalnie jest w sprzedaży 3.0, niedawno chciałem montować to powiedzieli że na jeśien dopiero ,że musza pozbyc sie najpierw 2.0.

Skonczyło się na MIO MiVue 866 - Przód i tył wraz ze smartboxem , sam montowałem, działa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Instalował ktoś w swoim aucie ten adapter https://www.wideorejestratory24.pl/adapter-zasilania-viofo-hardwire-kit-hk4-c ? Jeśli tak to w które bezpiecznie się wpieliście?

Instalowalem to w innym samochodzie działa od 2lat. Czarny kabel to masa - podpinasz w dowolne miejsce gdzie masz nielakierowaną śrubę na karoserii etc. Czerwony i zółty podpinasz w istniejace bezpieczniki. Trzeba uzyc miernika i sprawdzic na ktorym bezpieczniku masz stałe 12V (nawet gdy zaplon jest wylaczony, a auto zamkniete) oraz gdzie masz 12V tylko po wlaczeniu zaplonu. Odpowiednio podpinasz czerwony na stale 12V i zolty na 12V po zaplonie.

Mozesz podpiac sie pod puste miejsce (tam gdzie nie ma zadnego bezpiecznika) lub pod istniejacy bezpiecznik. Bedziesz potrzebowal taką przejsciówke. Mozna tez to zrobic bez przejsciówki, ale wymaga to wiecej pracy


viofo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślę o poprowadzeniu kabla zasilania od wideorejestratora do gniazda samochodowego 12v znajdującego się w bagażniku. Potrzebuję do tego kabla około 5m, mogę go ładnie ukryć. Coś takiego tylko 5m: https://www.tradeinn.com/techinn/pl/pni-mini-usb-12v-24v-5v-1.5a-aktywowany-w%C4%99giel-kokosowy-3.5-m/138120199/p


Chodzi mi o to, aby nie puszczać kabla do gniazda 12v koło lewarka zmiany biegów - mało estetyczne rozwiązanie i nie pozwoli na zamykanie klapki od schowka.

A jak rozumiem, wpinanie kamerki do gniazda USB-C w konsoli pasażerów z tyłu to nie jest dobry pomysł?


Czy ktoś się bawił w ciągnięcie kabla do gniazda 12v w bagażniku i czy widzicie jakieś przeciwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o poprowadzeniu kabla zasilania od wideorejestratora do gniazda samochodowego 12v znajdującego się w bagażniku. Potrzebuję do tego kabla około 5m, mogę go ładnie ukryć. Coś takiego tylko 5m: https://www.tradeinn.com/techinn/pl/pni-mini-usb-12v-24v-5v-1.5a-aktywowany-w%C4%99giel-kokosowy-3.5-m/138120199/p


Chodzi mi o to, aby nie puszczać kabla do gniazda 12v koło lewarka zmiany biegów - mało estetyczne rozwiązanie i nie pozwoli na zamykanie klapki od schowka.

A jak rozumiem, wpinanie kamerki do gniazda USB-C w konsoli pasażerów z tyłu to nie jest dobry pomysł?


Czy ktoś się bawił w ciągnięcie kabla do gniazda 12v w bagażniku i czy widzicie jakieś przeciwskazania?

 


Dlaczego wpięcie zasilania do gniazda z tyłu to zły pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.