Skocz do zawartości

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro


wilqkrk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Chyba jeszcze nie widziałem żadnych nagrań z nowej wersji kamery. ASO wyceniło kamerę wraz z montażem na 5000 zł. :mad2:

 

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/konfigurator-akcesoriow.bmw-advanced-car-eye-3-0-pro.html Cena ACE 3.0 Pro to 2210zł

Więc za sam montaż chcą 2790zł ?! Trochę sporo...

Ktoś pisał na którymś forum, że zaoferowali mu (ale to przy odbiorze) darmowy montaż.


Z ciekawostek, to tutaj są manuale wraz z danymi technicznymi - gdyby ktoś szukał:

Rozdzielczość

QHD 2560 x 1440 p (30 kl./s)

FHD 1920 x 1080 p (30 kl./s)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już posiada nowe Car Eye 3.0 Pro ? :)

 

Poszedłem w wariant 2 x BlackVue DR900X-1CH Plus 4K. Dzięki temu mam rozdzielczość z przodu i z tyłu po 3840x2160p 4K; do tego stały dostęp przez aplikację i dodatkowo alarm. Za cenę Car Eye 3.0 Pro dla mnie dużo lepsze rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiając wraz z samochodem "Drive recorder" myślałem, że problem z rejestratorem mam z głowy.

ale to w zasadzie zbędny (chyba stracony) wydatek, bo ten recorder może się przyda w razie kolizji, ale nawet to nie jest pewne, bo dopóki nie będzie kolizji to nie ma tego jak sprawdzić :( .

próbowałem ręcznie nagrywać, ale można tylko jak samochód stoi lub jedzie bardzo wolno, a sama jakość też jest moim zdaniem słaba.


ogólnie ponownie bym nie zamówił, a teraz i tak zastanawiam się nad innym rejestratorem, ale planowałem tylko z przodu i raczej nie biorę pod uwagę rozwiązania BMW, bo za tą cenę nie oferuje nic czego nie ma w innych rejestratorach za połowę ceny lub nawet taniej.....


czy ktoś może polecić inny oprócz powyżej wspomnianego BlackVue DR900X-1CH Plus?


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Alpine/Thinkware Q800 Pro i jestem bardzo zadowolony. Mam tylko przednią, zamontowaną przez serwis BMW. Plusy - nie ma żadnego świecącego ekraniku, nie rzuca się w oczy, informuje o radarach stacjonarnych, miejscach z mobilnymi, mierzących średnia prędkość w całej Europie (baza jest aktualizowana).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiając wraz z samochodem "Drive recorder" myślałem, że problem z rejestratorem mam z głowy.

ale to w zasadzie zbędny (chyba stracony) wydatek, bo ten recorder może się przyda w razie kolizji, ale nawet to nie jest pewne, bo dopóki nie będzie kolizji to nie ma tego jak sprawdzić :( .

próbowałem ręcznie nagrywać, ale można tylko jak samochód stoi lub jedzie bardzo wolno, a sama jakość też jest moim zdaniem słaba.


ogólnie ponownie bym nie zamówił, a teraz i tak zastanawiam się nad innym rejestratorem, ale planowałem tylko z przodu i raczej nie biorę pod uwagę rozwiązania BMW, bo za tą cenę nie oferuje nic czego nie ma w innych rejestratorach za połowę ceny lub nawet taniej.....


czy ktoś może polecić inny oprócz powyżej wspomnianego BlackVue DR900X-1CH Plus?


.

 

a ja uważam, że drive recorder jest ok, sprawdzałem, nagrywa 20 sekund wstecz i do przodu, czego chcieć więcej? nie zauważyłem, żeby nie nagrywał przy większej prędkości, na pewno nie można oglądać podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drive recorder sprawdza się choć rozdzielczość słaba. Nagrywa przy każdej prędkości (odtwarza tylko na postoju lub chyba też bardzo wolnej jeździe - stąd mylne wnioski doll00.


WAŻNE: miałem drobną kolizję (facet za mną zimą nie wyrobił i leciutko stuknął mi zderza z tyłu - zaznaczam bardzo leciutko). Recorder zapisał w oddzielnym katalogu "accident" 20 sekund przed uderzeniem (tylko obraz przedni i tylny - tak jak mam ustawione do nagrywania w menu) ORAZ 20 sekund dalszych po zderzeniu (ale już obraz ze wszystkich 4 kamer).


Choć rozdzielczość słaba w porównaniu z rejestratorami jazdy - dla celów dowodowych po przyjeździe policji bardzo przydatna. Jeżeli sprawca ucieknie - to już gorzej bo z odczytaniem nr. rej. może być trudniej.


Najlepiej ustawic na 2 kamery (przedni i tylne) bo im więcej kamer będzie nagrywać, tym gorsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tą cenę nie oferuje nic czego nie ma w innych rejestratorach za połowę ceny lub nawet taniej.....


czy ktoś może polecić inny oprócz powyżej wspomnianego BlackVue DR900X-1CH Plus?


.

:D Ja polecam 2 x BLACKVUE DR900X-2CH Plus .Kamery 4k przód tył i 2 dodatkowe w tylnych bocznych szybkach. Do tego mam dołożone Adapter BlackVue Magic Ultra Battery B-124X + expasnsion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że drive recorder jest ok, sprawdzałem, nagrywa 20 sekund wstecz i do przodu, czego chcieć więcej? nie zauważyłem, żeby nie nagrywał przy większej prędkości, na pewno nie można oglądać podczas jazdy

 

czy dobrze nagrywa to dopiero zobaczymy po zdarzeniu, ale z tego co koledzy piszą zdarzenia wykrywa dobrze, a jakość tez ujdzie.

mnie natomiast interesowała funkcja ręcznego włączenia nagrywania, bo nie zawsze jest to zdarzenie "z przeciążeniem".

dla przykładu, widzę że coś się dzieje przede mną i naciskam przycisk, aby rozpoczęło nagrywanie i z tym mam problem, bo jeśli stoisz to się da, ale jak jedziesz szybciej to już nie udało mi się uruchomic nagrywania.

dodatkowo to też nie działa poprzez naciśnięcie jednego przycisku, tylko trzeba głebiej wejśc w menu .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że drive recorder jest ok, sprawdzałem, nagrywa 20 sekund wstecz i do przodu, czego chcieć więcej? nie zauważyłem, żeby nie nagrywał przy większej prędkości, na pewno nie można oglądać podczas jazdy

 

czy dobrze nagrywa to dopiero zobaczymy po zdarzeniu, ale z tego co koledzy piszą zdarzenia wykrywa dobrze, a jakość tez ujdzie.

mnie natomiast interesowała funkcja ręcznego włączenia nagrywania, bo nie zawsze jest to zdarzenie "z przeciążeniem".

dla przykładu, widzę że coś się dzieje przede mną i naciskam przycisk, aby rozpoczęło nagrywanie i z tym mam problem, bo jeśli stoisz to się da, ale jak jedziesz szybciej to już nie udało mi się uruchomic nagrywania.

dodatkowo to też nie działa poprzez naciśnięcie jednego przycisku, tylko trzeba głebiej wejśc w menu .....

nie wystarczy przytrzymac dluzej przycisku z symbolem kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....dla przykładu, widzę że coś się dzieje przede mną i naciskam przycisk, aby rozpoczęło nagrywanie i z tym mam problem, bo jeśli stoisz to się da, ale jak jedziesz szybciej to już nie udało mi się uruchomic nagrywania.

dodatkowo to też nie działa poprzez naciśnięcie jednego przycisku, tylko trzeba głebiej wejśc w menu .....

Przytrzymujesz symbol kamery przez 3 sek (sygnał dźwiękowy) i zapisuje obraz przed i po naciśnięciu przez max 20 sek, czas rejestarcji ustawiasz w menu.

Oczywiście działa w każdym momencie, podczas jazdy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymujesz symbol kamery przez 3 sek (sygnał dźwiękowy) i zapisuje obraz przed i po naciśnięciu przez max 20 sek, czas rejestarcji ustawiasz w menu.

Oczywiście działa w każdym momencie, podczas jazdy też.

 

faktycznie potwierdzam, wypróbowałem i tak działa

ale jakość samego nagrania jest fatalna i w zasadzie jest to bardziej poglądowe nagranie, bo dokładności w nim zero.

nieważne czy ustawię na wszystkie kamery czy na jedną, to nawet odczytać numerów się nie da, więc nie można tego traktowac jako taki faktyczny rejestrator :(

zgrałem sobie filmy na komputer i jadąc autostradą nie udało mi się odczytać żadnego numeru z mijających samochodów, niezależnie jak szybko jechały i to wszystko w trakcie dnia i dobrego nasłonecznienia, więc o nocnych nagraniach nawet nie myślę ........


więc w zasadzie to i tak potrzebny jest dodatkowy rejestrator, jeśli chcemy mieć sensowne nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnięcie przycisku to nagranie na żądanie. Przy zdarzeniu/kolizji nagranie samo się zapisuje na stałe w specjalnym folderze z datą i godziną w nazwie (folderu). Dodatkowo zapisują się w osobnym pliku metadane w formacie:


{

"VIN":"Wxxxxxxxxxxxxxxxxxx",

"entries":

[

{

"id": 1,

"date": " X.XX.2021",

"time": "16:31:46",

"velocity": 69.70,

"latitude": xx.xx75,

"longitude": xx.xx16

},

{

"id": 2,

"date": " x.xx.2021",

"time": "16:31:46",

"velocity": 69.77,

"latitude": xx.1975,

"longitude": xx.0816

},

{

"id": 3,

"date": " x.xx.2021",

"time": "16:31:46",

"velocity": 69.72,

"latitude": xx.1975,

"longitude": xx.xx16



itd...... (razem 1923 wierszy dla 40 sek. nagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Ja polecam 2 x BLACKVUE DR900X-2CH Plus .Kamery 4k przód tył i 2 dodatkowe w tylnych bocznych szybkach. Do tego mam dołożone Adapter BlackVue Magic Ultra Battery B-124X + expasnsion.

 

Dzisiaj dostał status 193 i trzeba będzie zamontować kamery, i teraz dylemat: zamontować tak jak Ty, czy 2 na przednią szybę (4K do przodu, a druga skierowana do tyłu) i 2 na tylną szybę (4K do tyłu a druga patrzy do przody) - oto jest pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu uruchomić profil na COnnectedDrive na stronie z UK i można uzyskać miesięczny trail za 0 funtów na aplikacje DriveRecorder. Warto wyprobowac, i ocenić samemu. Mnie się wydaje ze jest ok jak na inwestycje za 199 funtów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
heja


ja sobie zamontowalem w ASO. Nawet wrzuciłem filmiki na YT bo jak się zastanawiałem nad montażem to nie znalazłem na necie żadnych filmów od użytkowników :D


Moje filmiki:




 

Czy miałeś u siebie kamerę cofania? Zastanawiam się nad dodaniem ce3.0 do F40 mam pdc ale chciałbym mieć obraz z tylnej kamery i zastanawia mnie to czy można wykorzystać właśnie car eye do manewrowa is tyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś za montaż? jak robiłem wycenę to chcieli więcej niż za sam sprzęt co lekko mnie zniechęciło.


EDIT: jakość w nocy, szczególnie z tyłu to pozostawia wiele do życzenia. :duh:

 

Sikora Lubin proponuje 3000brutto za całość tj. Sprzęt z montażem (2.0 lub 3.0 klient decyduje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ile zapłaciłeś za montaż? jak robiłem wycenę to chcieli więcej niż za sam sprzęt co lekko mnie zniechęciło.


EDIT: jakość w nocy, szczególnie z tyłu to pozostawia wiele do życzenia. :duh:

 

Sikora Lubin proponuje 3000brutto za całość tj. Sprzęt z montażem (2.0 lub 3.0 klient decyduje)

To spoko cena bo w Warszawce całość wyliczyli na 4500-5000 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.