Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba być chyba niespełna rozumu żeby teraz zdecydować się na zamówienie. Na 120i MSport czeka się 15-20 miesięcy, oczywiście pewnie po drodze pojawi się LCI i zaczynamy zabawę od nowa :) Dealerzy oczywiście jak zwykle kłamią, że jest inaczej i wciskają że np. 8 miesięcy. Do tego nie wiadomo ile będzie kosztowała przy odbiorze, nie wiadomo w jakiej konfiguracji, oraz co po drodze zostanie wykastrowane bez informowania klienta. Ceny zmieniają się średnio co dwa miesiące, do tego ciągła żonglerka z pakietami, żeby sztucznie wymusić zmiany w konfiguracji (przy okazji cenę) bo nie da się jakiegoś elementu, który chcieliście zamontować bez wrzucenia w pakiet itd.

Jeżeli ktoś ma mocne nerwy i chce być workiem treningowym dla dealera, to faktycznie może się zdecydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A200 ma lepszy sytem info rozrywki...poza tym...

nie ma zaweieszenia wielowahaczowego, silnik 1.3 a mocy zaledwie 163ps... z renault...

Byłem na jezdzie próbnej A180, miałem w lutym brać placowy za 124tyś, cena bezkonkurencyja, ale sie niezdecydowałem, ponieważ czekałem na 3 za 130...( od września)

Teraz w tej cenie bralbym bez zastanowienia...

Tym bardziej że wówczas proponowali w kredycie 2.99% na stałej stopie...

i przez marzenie o 3, której ostatecznie nie kupiłem nie skorzystałem z "okazji"...

Teraz o 20 tyś drożej, ale w 120i.

Z samochodu jestem jak najbardziej zadowolony, ale 3 w pakiecie sportline z przed liftu , w cenie 130 byłaby bezkonkurencyjna...

120i zaskoczyło mnie niskim spalaniem, póki co 6.5 od stanu fabrycznego , za m-c 2 tyś km...

Prowadzenie w zakrętach jest bardzo poprawne, na zimówkach trochę polepszył się komfort, ale nie kosztem radości z jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak A200? Ten 1,3 podobno daje rade, ale znajomy jezdzi teraz CLA250e i mówi ze ten 1,3 trzesie buda jak jakiś diesel :shock:

 

Nic nie trzęsie, silnik średnio wyciszony ale jak dołożyłem wygłuszenie maski jest zauważalnie lepiej.

Auto daje radę jak się mocniej pedał dociśnie, nie trzeba nawet trybu sport ustawiać.

Spalanie średnie 7,5 ale głównie w mieście. Poza miastem przy spokojnej jeździe w 6 się mieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale brak wielowahacza za wiecej niz 100k pln? I jeszcze te atrapy wydechu... No chyba bym wybral cierpliwosc.

 

Problem tylko w tym, że gdyby chodziło o samo czekanie to np. w moim przypadku nie byłoby problemu. Niestety obecnie ta cierpliwość bardzo dużo kosztuje, bo umowy leasingowe sukcesywnie są anulowane, podważana jest gwarancja ceny (której obecnie już nawet nie ma), więc to czekanie na prawdę generuje w tym momencie ogromne koszty. Cennik w przypadku 1 jest korygowany co chwilę w ostatnim czasie, stopy procentowe jeszcze na pewno będą rosły itp. itd.

Zresztą jak patrzę na mój przykład, to już jestem pewien że chodzi tylko i wyłącznie o nieczystą grę żeby ubić korzystną umowę leasingową, podnieść cenę końcową itp. a nie, że tam czegoś nie dali rady przez 8 czy 9 miesięcy wyprodukować.

Gdyby było tak, że czekam na samochód nawet te 15 miesięcy, ale nikt by się nie dobierał do tego na co się umówiliśmy w kwestiach finansowych, to nie byłoby problemu, a tak to jest zwykła bandyterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ty to masz grubo z tym autem. Tam jakieś wodotryski są, że tak Cie zwodzą? Ja czekałem 6 msc na 118i msport, odebrane w marcu.

 

Czy ja wiem czy wodotryski :)


120i MSport, praktycznie full opcja poza szklanym dachem i HUD (którego też chciałem, ale zrezygnowałem ze względu na restrykcje) do tego lakier individual i skóra w środku.

Konfig za sporą kasę jak na serie 1. No i co z tego, jak sytuacja wygląda jak wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, to jednak wodotryski jak nic :duh: :mrgreen: Co do kasy to niestety tak nie działa, że drożej to lepsza obsługa. Mają tak samo wywalone na człowieka wszyscy. Przykład Mercedes S AMG coupe za milion - sprawa szeroko opisana na YT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj sponiewierał dealer przy odbiorze. Samochód brudny i chyba brudną szmatą wycierany bo cały w mikrorysach. Na prośbę o doczyszczanie przyszedł koleś z brudną ścierką i chciał wycierać, nie pozwoliłem. Salon pusty, nikt nie ogląda, maja tylko statystę bo jakiś kolo wpierniczył mi się na odbiór i chciał oglądać. Pewnie, żeby wywrzeć na mnie presję, a może już czekał i liczył, że nie odbiorę. W normalnych czasach to bym nie odebrał, ale czekałem rok czasu i oni to wiedzą. Przebieg samochodu 35km przy odbiorze, jaki jest u Was?


Teraz na pewno bym się nie zdecydował na tego dealera z Krakowa. Uważajcie bardzo na nich i umowa tylko pod okiem prawnika, tak samo najlepiej odbiór :) kolejne moje auto tylko z placu.


Sam samochód petarda. B58 robi robotę, staram się go docierać prawidłowo ale czasami sam wskoczy na obroty :) systemy parkowania kiepskie, zbyt czułe. Siedzenia sportowe, bez M, rewelacja w trasie - zrobiłem 350km za jednym razem i wysiadłem wypoczęty.


Edit: pomyliłem działy, chodziło i X3

Edytowane przez sosen85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierając 8 lat temu skodę , dostałem butelkę wina, breloczek do kluczyków, i samlchodzik zabawkę dla syna...

w BMW dali samochód czysty,a w dzisiejszych czasach to już jest coś...

spodziewałem się jakiegoś zaproszenia na obiad, czy choćby dywaniki gumowe...

nic... jakbyś kupił szynkę HAM w konserwie na święta za komuny, ciesz się że masz i spadaj...

może przy serii 7 coś dają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj sponiewierał dealer przy odbiorze. Samochód brudny i chyba brudną szmatą wycierany bo cały w mikrorysach. Na prośbę o doczyszczanie przyszedł koleś z brudną ścierką i chciał wycierać, nie pozwoliłem. Salon pusty, nikt nie ogląda, maja tylko statystę bo jakiś kolo wpierniczył mi się na odbiór i chciał oglądać. Pewnie, żeby wywrzeć na mnie presję, a może już czekał i liczył, że nie odbiorę. W normalnych czasach to bym nie odebrał, ale czekałem rok czasu i oni to wiedzą. Przebieg samochodu 35km przy odbiorze, jaki jest u Was?


Teraz na pewno bym się nie zdecydował na tego dealera z Krakowa. Uważajcie bardzo na nich i umowa tylko pod okiem prawnika, tak samo najlepiej odbiór :) kolejne moje auto tylko z placu.


Sam samochód petarda. B58 robi robotę, staram się go docierać prawidłowo ale czasami sam wskoczy na obroty :) systemy parkowania kiepskie, zbyt czułe. Siedzenia sportowe, bez M, rewelacja w trasie - zrobiłem 350km za jednym razem i wysiadłem wypoczęty.

 

Najważniejsze, że udało się w końcu odebrać i jakoś przejść przez te wszystkie problemy. Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Są jeszcze osoby, które nie odebrały jeszcze samochodu (po przekroczeniu terminu z umowy)?

Np. ja, chociaż u mnie leci "dopiero" 7-my miesiąc. Zamówienie nieruszone, termin był 6 miesięcy w umowie.

To lepeij się dowiedz czy Ci ceny nie zmienili, bo czasem wyglądało to tak że rabat zostawiali ale od nowej ceny odejmowali...

Umowy są jednostronne, na korzyść dealera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgloscie sie z tymi umowami do Rzecznika Konsumenta, jesli sa jednostronne. Byc moze zawieraja klauzule abuzywne (czyt. niedozwolone).

Ja uzyskalem zwrot oplaty rejestracyjnej, bo nie bylo jej w zadnej umowie, dopiero pozniej w tabeli oplat leasingu, ale to juz bylo podpisywane kiedy nie mozna bylo zrezygnowac z auta i rzecznik konsumenta od razu zagrozil kara 100.000 zl za te umowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszałem się z problem podwyżki, w związku z niedotrzymaniem terminu umowy sprzedaży, a następnie w związku z LCI i podwyżką do rzecznika, tak wysłaliśmy pismo... odpowiedź że covid i brak podzespołów, a podwyżka bo to inne auto itp...

I tak możliwość skierowanie sprawy do sądu i ... chyba 5% wartości sporu trzeba wpłacić i czekasz, może rok, może dwa...może miesihąc, może wygrana może przegrana..

więc wszyscy to olewają...dlatego pomimo zapewnień na piśmie gwarancja ceny i tego że dealerzy nie dotrzymali, oczywiście zarobili... chwilowo...

Myśle że nikt teraz o zdrowych zmysłach nie złoży zamówienia z termnem na za 6 m-cy bo, teraz nawet informują iż nie ma gwaracji ceny... więc cena może być o 5% może być o 30% o tyle ile będą chcheli wyższa...

myśle że marka BMW to dobre samochody, ale jakość obsługi przez dealerów ich, przesuwanie terminów, ( późniejsze zamówienia były realizowane przed)itp nie jest godna tego bawarskiego prodcenta premium... poza tym , a odwiedziłem kilku dealerów słabo się orientowała odnośnie spraw technicznych pojazdów, tzn tylko katalog i pytania typu czy ma szpere, różnica w drodze hamowania hamulce std vs M itp zero info...

A infolinia to już kolejna porażka, ...

Porównanie do vaga to ... muszą się wiele nauczyć...

Kupiłem placowy z rabatem, na zamówienie w BMW już nie mam nerwów.

Samochód super, ale gdyby się coś przydarzyło to aż ciarki przechodza...

Serwis na pewno drogi, czytałem że gwarancje traci się nawet za podpięcie poza aso do komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja w końcu odbiorę swoją jedynkę ! Zamówienie z listopada 2021 :D dopłata 3%, ale to i tak pikuś w stosunku do tego ile teraz to auto kosztuje :wink:

Gratulacje :D i zazdroszczę cierpliwości .. Co było powodem takiego długiego oczekiwania?


Ja również zamawiałem 11/21, ale odebrałem 8/22 - uf!

Chyba pobiłeś forumowy rekord w oczekiwaniu :) ~16/17 miesięcy.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu odbiorę swoją jedynkę ! Zamówienie z listopada 2021 :D dopłata 3%, ale to i tak pikuś w stosunku do tego ile teraz to auto kosztuje :wink:

Gratulacje :D i zazdroszczę cierpliwości .. Co było powodem takiego długiego oczekiwania?


Ja również zamawiałem 11/21, ale odebrałem 8/22 - uf!

Chyba pobiłeś forumowy rekord w oczekiwaniu :) ~16/17 miesięcy.

 

Wersja silnikowa. M135i najpierw w marcu miała update zawieszenia, później wjechała zmiana specyfikacji bo pozmieniali pakiety, a później dodali jeszcze Edycję Colorvision :mrgreen: Generalnie po tych wszystkich zamieszaniach jestem mega zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.