Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku potwierdziło się info o anulowaniu przez FS umowy (podpisywana była jakoś w drugiej połowie października 2021, z pewnością więcej niż 270 dni temu).

Co ciekawe dealer wystąpił do BMW Polska o możliwość udzielenia mi kolejnego rabatu od ceny auta, który miałby w jakiś sposób zrekompensować utratę preferencyjnych warunków finansowania z wygaszonej umowy (była stała stopa przy poziomie 0.25 punktu). Powinienem w poniedziałek otrzymać nowe warunki i info co w temacie rabatu udało się wynegocjować.


Z pozostałych ciekawostek również w piątek dostałem potwierdzenie, że awaryjnie zamówiony VW w poniedziałek wjeżdża na taśmę (miał być 46 tydzień, okazało, że zrobił się z tego 40. Nie wiem jak to działa, że VW w równo miesiąc od zamówienia trafia na taśmę w wersji z przeklikaną większą częścią opcji z konfiguratora, a na bawarkę w zasadzie z niczym trzeba było czekać rok :| W Wolfsburgu nie znają problemu z półprzewodnikami?

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając ludzi i czytając prasę/fora internetowe, myślę że po prostu rynek samochodów przestał być przewidywalny. Nie wiadomo teraz kto i z jakiego powodu czeka X czasu na samochód. Znam dwie osoby, które po roku czekania na Golfa, przekładaniu terminu 4 razy itd. zrezygnowały i zamówiły Ceed'a. Był odebrany w 5 i 6 miesięcy. Moją jedynkę odebrałem 4 miesiące po zamówieniu, a niektórzy forumowicze czekają ponad rok. Chyba wszystkie przewidywania nie mają teraz sensu, wkroczyliśmy w świat zdarzeń losowych :lol:

Może jedną z przyczyn takich sytuacji jest to, że ludzie się niecierpliwią, anulują zamówienia i nagle dealer ma wolne sloty produkcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jaka cena na 120i była w lutym dla Ciebie?

 

154 tys. Pakiety: M sport, Business, First Class,kamera,głośniki HIFI, grzanie kierownicy

żałuję że nie wziąłem adaptacyjnych ledów.....

 

Czyli jak się to miało na lutowy termin do ceny regularnej vs upust?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jaka cena na 120i była w lutym dla Ciebie?

 

154 tys. Pakiety: M sport, Business, First Class,kamera,głośniki HIFI, grzanie kierownicy

żałuję że nie wziąłem adaptacyjnych ledów.....

 

Czyli jak się to miało na lutowy termin do ceny regularnej vs upust?

 


ok 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to będzie mój pierwszy post na forum. Szukałem takiego miejsca, ponieważ na dniach stanę się właścicielem 118i. A że historia kupowania mojego samochodu to historia ostatnich 12 miesięcy, to się podzielę. :lol:


Pomijając rozważanie innych modeli, w Styczniu 2022 chciałem zamówić 120i w wymyślonej konfiguracji, ale finalnie się nie zdecydowałem, czego trochę żałuję, bo było zdecydowanie taniej. W lipcu 2022, kiedy sytuacja z dostępnością samochodów była conajmniej tragiczna uznałem, że zacznę szukać 1ki "z placu". Przeskanowałem gotowe do odbioru samochody na stronach BMW, na otomoto itd. itd. Znalazłem kilka sztuk w akceptowalnych pieniądzach, bez szału z wyposażeniem, ale no, do przeżycia.


Jeden z salonów do którego dzwoniłem miał mieć 1ke z placu, ale niestety ogłoszenie było już nieaktualne. Co się jednak okazało, jakąś godzinę później oddzawania do mnie Pani z tego salonu i mówi, że ma trzy 1jki do produkcji na za tydzień (była połowa Lipca), ale klient zrezygnował z nich i czy byłbym zainteresowany. No ba, pewnie że byłbym, szczególnie, że były fajnie wyposażone i dostępne w 3 różnych kolorach. Zacząłem jednak kombinować, że skoro auto jeszcze nie weszło na taśmę, to może dałoby się zmienić konfiguracje pod siebie zachowując slot w fabryce. Szybki telefon do Pani z salonu, informacja, że może się udać, ale to będzie musiała zatwierdzić fabryka. No to wysłałem swój konfig, po jakimś tygodniu fabryka wyraziła zgodę na zmiany z zachowaniem planowanego terminu produkcji. Wow!


Niestety, w sierpniu otrzymałem informację, że produkcja się opóźnia i nastąpi w ostatnim tygodniu Sierpnia. Dodam, że na umowie salon sam sobie dał termin odbioru do 30 września. :) Okej, poczekamy. We połowie września dostałem informację, że na 1ke wpadła restrykcja na reflektory adaptacyjne shadowline. Jeżeli je usunę, to produkcja mogłaby się zaplanować na październik 2022, jeżeli nie, to styczeń 2023, ponieważ lampy wrócą dopiero w grudniu do produkcji.


Załamany wyraziłem zgodę na reflektory i ku mojemu zdziwieniu, Pani z BMW oddzwania, że samochód jednak wszedł na produkcje już teraz. W ostatnim tygodniu września dostałem już VIN i wg. niego auto wyprodukowało się 30.09. Finalnie odbiór zaplanowany jest na przyszły tydzień, gdyż auto dojechało już na główny stock do Kleszczowa i czeka na transport do salonu.


Czytając Wasze i innych przygody, że ludzie nadal czekają na zamówienia z 2021 roku, albo że już teraz przesuwają im produkcję na 2023 czuję, że wygrałem w totka i jakimś cudem zamówiłem własny konfig z odbiorem w 3 miesiące. :D Aż nawet to żenujące usunięcie ambientu na tylnych drzwiach (jakby te pół metra ledów miało fabrykę uratować...), czy schowka kierowcy (co to ma w ogóle do półprzewodników?), czy już nawet brakujących kierunkowskazów w lampach klapy bagażnika (xD!) mnie przestaje irytować.


Mam nadzieję, że szybko odbierzecie swoje fury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrane.

Pierwsze 300km zrobione.

120i idzie... warto było dać więcej o 12tyś.

Pierwsze 300km spalanie 6.7 srędnia prędkość 83km/h trasa...

Ile to ma kunia? 163 czy 190?

 

wg producenta [120i]:

MOC SILNIKA: 131 kW (178 KM)

ZUŻYCIE (CYKL MIESZANY): 6,8 − 6 l / 100 km

RODZAJ NAPĘDU: Napęd przedni

PRZYSPIESZENIE (0-100 KM/H): 7 s

EMISJA CO₂ (CYKL MIESZANY): 156 − 137 g/km

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrane.

Pierwsze 300km zrobione.

120i idzie... warto było dać więcej o 12tyś.

Pierwsze 300km spalanie 6.7 srędnia prędkość 83km/h trasa...

Ile to ma kunia? 163 czy 190?

 

wg producenta [120i]:

MOC SILNIKA: 131 kW (178 KM)

ZUŻYCIE (CYKL MIESZANY): 6,8 − 6 l / 100 km

RODZAJ NAPĘDU: Napęd przedni

PRZYSPIESZENIE (0-100 KM/H): 7 s

EMISJA CO₂ (CYKL MIESZANY): 156 − 137 g/km

To całkiem niezła wartość jak na takie maleństwo, bo mi w zupełności te 136 wystarcza. Pewnie jeszcze idzie to dziabnąć na 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, to będzie mój pierwszy post na forum. Szukałem takiego miejsca, ponieważ na dniach stanę się właścicielem 118i. A że historia kupowania mojego samochodu to historia ostatnich 12 miesięcy, to się podzielę. :lol:


Pomijając rozważanie innych modeli, w Styczniu 2022 chciałem zamówić 120i w wymyślonej konfiguracji, ale finalnie się nie zdecydowałem, czego trochę żałuję, bo było zdecydowanie taniej. W lipcu 2022, kiedy sytuacja z dostępnością samochodów była conajmniej tragiczna uznałem, że zacznę szukać 1ki "z placu". Przeskanowałem gotowe do odbioru samochody na stronach BMW, na otomoto itd. itd. Znalazłem kilka sztuk w akceptowalnych pieniądzach, bez szału z wyposażeniem, ale no, do przeżycia.


Jeden z salonów do którego dzwoniłem miał mieć 1ke z placu, ale niestety ogłoszenie było już nieaktualne. Co się jednak okazało, jakąś godzinę później oddzawania do mnie Pani z tego salonu i mówi, że ma trzy 1jki do produkcji na za tydzień (była połowa Lipca), ale klient zrezygnował z nich i czy byłbym zainteresowany. No ba, pewnie że byłbym, szczególnie, że były fajnie wyposażone i dostępne w 3 różnych kolorach. Zacząłem jednak kombinować, że skoro auto jeszcze nie weszło na taśmę, to może dałoby się zmienić konfiguracje pod siebie zachowując slot w fabryce. Szybki telefon do Pani z salonu, informacja, że może się udać, ale to będzie musiała zatwierdzić fabryka. No to wysłałem swój konfig, po jakimś tygodniu fabryka wyraziła zgodę na zmiany z zachowaniem planowanego terminu produkcji. Wow!


Niestety, w sierpniu otrzymałem informację, że produkcja się opóźnia i nastąpi w ostatnim tygodniu Sierpnia. Dodam, że na umowie salon sam sobie dał termin odbioru do 30 września. :) Okej, poczekamy. We połowie września dostałem informację, że na 1ke wpadła restrykcja na reflektory adaptacyjne shadowline. Jeżeli je usunę, to produkcja mogłaby się zaplanować na październik 2022, jeżeli nie, to styczeń 2023, ponieważ lampy wrócą dopiero w grudniu do produkcji.


Załamany wyraziłem zgodę na reflektory i ku mojemu zdziwieniu, Pani z BMW oddzwania, że samochód jednak wszedł na produkcje już teraz. W ostatnim tygodniu września dostałem już VIN i wg. niego auto wyprodukowało się 30.09. Finalnie odbiór zaplanowany jest na przyszły tydzień, gdyż auto dojechało już na główny stock do Kleszczowa i czeka na transport do salonu.


Czytając Wasze i innych przygody, że ludzie nadal czekają na zamówienia z 2021 roku, albo że już teraz przesuwają im produkcję na 2023 czuję, że wygrałem w totka i jakimś cudem zamówiłem własny konfig z odbiorem w 3 miesiące. :D Aż nawet to żenujące usunięcie ambientu na tylnych drzwiach (jakby te pół metra ledów miało fabrykę uratować...), czy schowka kierowcy (co to ma w ogóle do półprzewodników?), czy już nawet brakujących kierunkowskazów w lampach klapy bagażnika (xD!) mnie przestaje irytować.


Mam nadzieję, że szybko odbierzecie swoje fury.

 

W totka nie wygrałeś, poprostu większość opóźnionych aut z zeszłego roku i początku 2022 zaczęło się produkować w lipcu/sierpniu/wrześniu. Zresztą cisza w wątku to potwierdza, ludzie odbierają auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze i innych przygody, że ludzie nadal czekają na zamówienia z 2021 roku, albo że już teraz przesuwają im produkcję na 2023 czuję, że wygrałem w totka i jakimś cudem zamówiłem własny konfig z odbiorem w 3 miesiące.

 

Witamy i gratulujemy - trzy miesiące to już zupełnie akceptowalny czas oczekiwania :)


Swoją drogą słychać głosy, że sytuacja się normalizuje. Być może jeszcze trochę i w salonach znowu będzie rynek kupującego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywajmy, że te samochody co wchodzą do produkcji, były już przez kogoś zamówione - jeśli ktoś przejmie czyjś slot to w teorii powinien się cieszyć :D



Ale osoby które już zrezygnowały, to dlatego, że

- albo wybrały inne samochodu (od ręki, używane czy innych marek),

- albo niebyły w stanie zaakceptować warunków odbioru (tj. zmiana finansowania, wysokości rat, itp),

- albo inne losowe sytuacje.


Osoby które najdłużej czekały lub czekają, tylko z faktu, że mają dobry rabat i dobre finansowanie.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywajmy, że te samochody co wchodzą do produkcji, były już przez kogoś zamówione - jeśli ktoś przejmie czyjś slot to w teorii powinien się cieszyć :D



Ale osoby które już zrezygnowały, to dlatego, że

- albo wybrały inne samochodu (od ręki, używane czy innych marek),

- albo niebyły w stanie zaakceptować warunków odbioru (tj. zmiana finansowania, wysokości rat, itp),

- albo inne losowe sytuacje.


Osoby które najdłużej czekały lub czekają, tylko z faktu, że mają dobry rabat i dobre finansowanie.

 

BMW anulowało wszystkie oferty leasingowe z 2021roku 1 września. Więc jak chodzi o finansowanie to tylko 2022 rok oferty są nadal podtrzymane, chociaż pewnie i te z początku roku też anulują niebawem/ albo już anulowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


BMW anulowało wszystkie oferty leasingowe z 2021roku 1 września. Więc jak chodzi o finansowanie to tylko 2022 rok oferty są nadal podtrzymane, chociaż pewnie i te z początku roku też anulują niebawem/ albo już anulowali.

 


Pewnie tak.

W sierpniu chcieli anulować moją z listopada.


Ale i tak, osoby które zrezygnowały prze ten czas - to Dealerzy zostawili sloty/zamówienia wiedząc, że i tak te konfiguracje się sprzedają.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co dzieje się z moim zamówieniem i jakie absurdalne propozycje oraz informację dostaję od dealera, to nie wiem czy ja mam takiego pecha, czy taka jest perspektywa na najbliższy czas.

Myślę, że przebiłbym wszystkich na forum jeśli chodzi o poziom absurdu z tym zamówieniem.

Od ponad siedmiu miesięcy nadal 047, ale to tak na prawdę jest najmniejszy problem w tym wszystkim. Nie chodzi nawet o leasing, ale samą umowę, która podobno miała gwarancję ceny.


Uprzedzając ewentualne ataki ze strony użytkowanika "pawelo9" , cieszę się bardzo i absolutnie na nic nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co dzieje się z moim zamówieniem i jakie absurdalne propozycje oraz informację dostaję od dealera, to nie wiem czy ja mam takiego pecha, czy taka jest perspektywa na najbliższy czas.

Myślę, że przebiłbym wszystkich na forum jeśli chodzi o poziom absurdu z tym zamówieniem.

Od ponad siedmiu miesięcy nadal 047, ale to tak na prawdę jest najmniejszy problem w tym wszystkim. Nie chodzi nawet o leasing, ale samą umowę, która podobno miała gwarancję ceny.


Uprzedzając ewentualne ataki ze strony użytkowanika "pawelo9" , cieszę się bardzo i absolutnie na nic nie narzekam :)

 

Jeśli nada status 047 to atakuj centralę BMW PL dlaczego tak się dzieje, może w końcu zmienią ci status i coś powoli ruszy się w temacie. :D

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co dzieje się z moim zamówieniem i jakie absurdalne propozycje oraz informację dostaję od dealera, to nie wiem czy ja mam takiego pecha, czy taka jest perspektywa na najbliższy czas.

Myślę, że przebiłbym wszystkich na forum jeśli chodzi o poziom absurdu z tym zamówieniem.

Od ponad siedmiu miesięcy nadal 047, ale to tak na prawdę jest najmniejszy problem w tym wszystkim. Nie chodzi nawet o leasing, ale samą umowę, która podobno miała gwarancję ceny.


Uprzedzając ewentualne ataki ze strony użytkowanika "pawelo9" , cieszę się bardzo i absolutnie na nic nie narzekam :)

 

Jeśli nada status 047 to atakuj centralę BMW PL dlaczego tak się dzieje, może w końcu zmienią ci status i coś powoli ruszy się w temacie. :D

 

Interwencje nic nie zmieniają. Tak jak pisałem, to że jest 047 to jest tak na prawdę najmniejszy problem. Z mojego punktu widzenia, znacznie gorsze są próby wywrócenia do góry nogami umowy w celu wymuszenia podniesienia ceny auta o przeszło 15 tysięcy, pomimo gwarancji ceny :) Wiem, że brzmi to absurdalnie co napisałem, ale w takiej sytuacji zostałem postawiony przez dealera. Pisząc już tak wprost i prostacko stanowisko jest takie, że albo robimy nową konfiguracje po nowych cenach, albo nie będzie samochodu. Oczywiście bez gwarancji kiedy będzie i za jakie pieniądze. Szczerze, to czuję się jak gówno po wysłuchania stanowiska dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co dzieje się z moim zamówieniem i jakie absurdalne propozycje oraz informację dostaję od dealera, to nie wiem czy ja mam takiego pecha, czy taka jest perspektywa na najbliższy czas.

Myślę, że przebiłbym wszystkich na forum jeśli chodzi o poziom absurdu z tym zamówieniem.

Od ponad siedmiu miesięcy nadal 047, ale to tak na prawdę jest najmniejszy problem w tym wszystkim. Nie chodzi nawet o leasing, ale samą umowę, która podobno miała gwarancję ceny.


Uprzedzając ewentualne ataki ze strony użytkowanika "pawelo9" , cieszę się bardzo i absolutnie na nic nie narzekam :)

 

Jeśli nada status 047 to atakuj centralę BMW PL dlaczego tak się dzieje, może w końcu zmienią ci status i coś powoli ruszy się w temacie. :D

 

Interwencje nic nie zmieniają. Tak jak pisałem, to że jest 047 to jest tak na prawdę najmniejszy problem. Z mojego punktu widzenia, znacznie gorsze są próby wywrócenia do góry nogami umowy w celu wymuszenia podniesienia ceny auta o przeszło 15 tysięcy, pomimo gwarancji ceny :) Wiem, że brzmi to absurdalnie co napisałem, ale w takiej sytuacji zostałem postawiony przez dealera. Pisząc już tak wprost i prostacko stanowisko jest takie, że albo robimy nową konfiguracje po nowych cenach, albo nie będzie samochodu. Oczywiście bez gwarancji kiedy będzie i za jakie pieniądze. Szczerze, to czuję się jak [bAD] po wysłuchania stanowiska dealera.

 

Nie zgodzę się - w moim przypadku (zamówienie z 29.09.2021) cierpliwość skończyła się w sierpniu - zadzwoniłem do BMW Polska złożyć reklamację. Zażądałem informacji co jest powodem kolejnych przesunięć terminu produkcji, jakie wyposażenie mojego auta powoduje niemożność realizacji zamówienia oraz kiedy mogę się spodziewać produkcji . Po około 2 tygodniach otrzymałem lakonicznego maila, że produkcja pojazdu została zaplanowana na połowę września 22'. Termin finalnie przesunął się na ubiegły tydzień ale fura jest w transporcie do dealera, papiery załatwione, odbiór w przyszłym tygodniu.


I teraz uwaga: zostały mi przywrócone warunki finansowania z umowy podpisanej w październiku 2021, oczywiście wcześniej też odbyłem rozmowę z przemiłą panią z FS wskazując, że nie rozumiem powodu dla którego umowa została wypowiedziana. Nie wiem co dealer podziałał, ale mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że warto walczyć o swoje racje :wink:


Dodam jeszcze, że wszystkie warunki zamówienia - cena, wyposażenie, rabaty oraz finansowanie nie uległy żadnej zmianie względem tego, co podpisałem w momencie zamówienia.

odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o swoim przypadku, nie twierdzę że u wszystkich jest tak samo. Dealer powiedział dokładnie, to co napisałem. Czyli albo nowa konfiguracja, po aktualnych cenach albo nie będzie samochodu. Dlatego napisałem, że takiego przypadku to chyba nikt tutaj nie miał. Kwestie jaki jest status i kwestia finansowania, to już osobny temat. Myślałem, że umowa z gwarancją ceny gwarantuje chociaż cenę auta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.