Skocz do zawartości

Foteliki dziecięce w BMW g20


KrolikPaw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam szybkie pytanie, jakie foteliki 15-36kg polecacie na tylna kanapę do G20? Wstępnie myślałem o Recaro Monza Nova 2 ale finalnie na stronie Recaro-kids nie rekomendują tego modelu do G20. Jakie macie doświadczenia?


Pozdro!

Ja mam Cybex Solution Z i-fix 100-150cm plus black i pasują idealnie. W mpaku w srodku wyglądaja super. Mają dobre oceny bezpieczeństwa ADAC, wyglądaja na bardzo solidne. Nic nie stuka, nic nie puka jak jeżdzę sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mniejszego dziecka mam BeSafe iZi Modular i-Size (fotelik RWF z bazą, bez zabawy z pasem samochodowym). Jakiś czas temu miałem go za kierowcą (mam niecałe 180 cm), ale brakowało mi odsunięcia fotela o kilka cm. Ostatecznie przerzuciłem fotelik za pasażera.


Dla starszego dziecka Maxi Cosi KORE i-Size (FWF). Tutaj to juz wiadomo, bez kłopotu z miejscem. W tym foteliku wykorzystywany jest już pas auta, ale nadal masz ISOFIX dla stabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te foteliki Maxi Cosi da się w razie w zamontować z przodu? Czy przez to ze montaż jedynie przez isofix odpada?

https://www.maxi-cosi.pl/foteliki-samochodowe/kore-i-size

Kore i-Size można również zainstalować używając wyłącznie pasów bezpieczeństwa.

Czy mogę używać fotelika Kore i-Size jeżeli mój samochód nie jest wyposażony w punkty zakotwiczenia ISOFIX?


Tak, możesz używać fotelika Kore i-Size z samochodowym pasem bezpieczeństwa. W fotelikach grupy 2/3 zaczepy ISOFIX poprawiają ich stabilność, jednak nie mają bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo dziecka zapewnia samochodowy pas bezpieczeństwa. Kore i-Size posiada intuicyjną drogę prowadzenia pasa, dzięki czemu masz pewność, że Twoje dziecko jest zapięte prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Britax Romer Dualfix M i-Size - nada się do G20?

 

Jest to jeden z najlepszych, a może i najlepszy fotelik na rynku - bezpieczeństwo, komfort, użyte materiały, wykonanie, ale nawet w nim może pojawić się problem opadającej główki w czasie spania w pozycji tyłem do kierunku jazdy. W innych fotelikach będzie to podobnie wyglądać niestety, wynika to z kąta siedziska kanapy. Moje dziecko dlatego zazwyczaj jeździ przodem do kierunku jazdy - możliwe jest wtedy ustawienie fotelika w mocniejszej pozycji leżącej.


Coś Wam zdradzę ciekawego, nie mogę niestety jeszcze za dużo powiedzieć, dopiero w dniu premiery podam więcej informacji, ale pewien czołowy producent szykuje rewolucję - fotelik z poduszką powietrzną, przodem do kierunku jazdy, w kategorii od 76cm(ok.1,5 roku) do 21kg(ok.5-6lat). Dzisiaj oglądałem ten produkt na żywo, zapowiada się MEGA. Planuję zakup dla mojego dziecka. Premiera za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard, doona+ też hałasuje.


Od kiedy zaczęliście używać tych fotelików? Mam na myśli wiek dziecka.

Nasz mały ma 6 miesięcy, obecnie jeździ w Doona+ ale zdarza się nam walnąć trasę 600-800km, a co dwa tyg trasa 250km w jedną stronę. Zastanawiam się czy już moglibyśmy się przerzucić na wygodniejszy fotelik typu DUALFIX M i-Size właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Britax Romer Dualfix M i-Size - nada się do G20?

 

Jest to jeden z najlepszych, a może i najlepszy fotelik na rynku - bezpieczeństwo, komfort, użyte materiały, wykonanie, ale nawet w nim może pojawić się problem opadającej główki w czasie spania w pozycji tyłem do kierunku jazdy. W innych fotelikach będzie to podobnie wyglądać niestety, wynika to z kąta siedziska kanapy. Moje dziecko dlatego zazwyczaj jeździ przodem do kierunku jazdy - możliwe jest wtedy ustawienie fotelika w mocniejszej pozycji leżącej.


Coś Wam zdradzę ciekawego, nie mogę niestety jeszcze za dużo powiedzieć, dopiero w dniu premiery podam więcej informacji, ale pewien czołowy producent szykuje rewolucję - fotelik z poduszką powietrzną, przodem do kierunku jazdy, w kategorii od 76cm(ok.1,5 roku) do 21kg(ok.5-6lat). Dzisiaj oglądałem ten produkt na żywo, zapowiada się MEGA. Planuję zakup dla mojego dziecka. Premiera za miesiąc.

Fotelik z poduszką super sprawa zaciekawiłeś mnie tym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard, doona+ też hałasuje.


Od kiedy zaczęliście używać tych fotelików? Mam na myśli wiek dziecka.

Nasz mały ma 6 miesięcy, obecnie jeździ w Doona+ ale zdarza się nam walnąć trasę 600-800km, a co dwa tyg trasa 250km w jedną stronę. Zastanawiam się czy już moglibyśmy się przerzucić na wygodniejszy fotelik typu DUALFIX M i-Size właśnie.

 

To zależy od wzrostu dziecka, trzeba przymierzyć dziecko w foteliku przed zakupem. Porównaj jeszcze z fotelikiem Cybex Sirona Z i-Size. Sugeruję jednak, żebyś poczekał jeszcze miesiąc na premierę fotelika z poduszką powietrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Britax Romer Dualfix M i-Size - nada się do G20?

 

Jest to jeden z najlepszych, a może i najlepszy fotelik na rynku - bezpieczeństwo, komfort, użyte materiały, wykonanie, ale nawet w nim może pojawić się problem opadającej główki w czasie spania w pozycji tyłem do kierunku jazdy. W innych fotelikach będzie to podobnie wyglądać niestety, wynika to z kąta siedziska kanapy. Moje dziecko dlatego zazwyczaj jeździ przodem do kierunku jazdy - możliwe jest wtedy ustawienie fotelika w mocniejszej pozycji leżącej.


Coś Wam zdradzę ciekawego, nie mogę niestety jeszcze za dużo powiedzieć, dopiero w dniu premiery podam więcej informacji, ale pewien czołowy producent szykuje rewolucję - fotelik z poduszką powietrzną, przodem do kierunku jazdy, w kategorii od 76cm(ok.1,5 roku) do 21kg(ok.5-6lat). Dzisiaj oglądałem ten produkt na żywo, zapowiada się MEGA. Planuję zakup dla mojego dziecka. Premiera za miesiąc.

Fotelik z poduszką super sprawa zaciekawiłeś mnie tym produktem.

 

17 listopada będę mógł powiedzieć i pokazać więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewien czołowy producent szykuje rewolucję - fotelik z poduszką powietrzną, przodem do kierunku jazdy, w kategorii od 76cm(ok.1,5 roku) do 21kg(ok.5-6lat)

Jestem ciekaw jak rewolucyjne będzie to w porównanu do np. Maxi-Cosi z ich poduszkami: https://www.maxi-cosi.com/c/international/why-choose-car-seat-built-airbags

Ich AxissFix Air też ma poduszkę, zakres podobny (od 61 do 105 cm oraz 0 - 19 kg).


Patrząc na ich pokazowe video, główka dziecka i tak mocno leci do przodu przy hamowaniu / wypadku:



Dla świadomości, przypadek z tego roku, głowa dziecka oderwana od kręgosłupa (przypadek zoperowany!):

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sukces-lekarzy-z-gdanska-uratowali-trzylatke-ktorej-glowa-od,nId,5406631

https://zdrowie.trojmiasto.pl/Glowa-dziewczynki-byla-oderwana-od-kregoslupa-Gdanscy-lekarze-uratowali-pacjentke-po-ciezkim-wypadku-n158539.html

https://dziennikbaltycki.pl/lekarze-z-gdanska-uratowali-3letnia-martynke-z-namyslowa-ktora-miala-oderwana-glowe-cud-w-centrum-urazowym-dla-dzieci-w/ar/c14-15743210


Nie wydaje mi się, aby mogło być coś bezpieczniejszego od RWF i pozostanę przy preferencji takiego fotelika, ile się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewien czołowy producent szykuje rewolucję - fotelik z poduszką powietrzną, przodem do kierunku jazdy, w kategorii od 76cm(ok.1,5 roku) do 21kg(ok.5-6lat)

Jestem ciekaw jak rewolucyjne będzie to w porównanu do np. Maxi-Cosi z ich poduszkami: https://www.maxi-cosi.com/c/international/why-choose-car-seat-built-airbags

Ich AxissFix Air też ma poduszkę, zakres podobny (od 61 do 105 cm oraz 0 - 19 kg).


Patrząc na ich pokazowe video, główka dziecka i tak mocno leci do przodu przy hamowaniu / wypadku:



Dla świadomości, przypadek z tego roku, głowa dziecka oderwana od kręgosłupa (przypadek zoperowany!):

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sukces-lekarzy-z-gdanska-uratowali-trzylatke-ktorej-glowa-od,nId,5406631

https://zdrowie.trojmiasto.pl/Glowa-dziewczynki-byla-oderwana-od-kregoslupa-Gdanscy-lekarze-uratowali-pacjentke-po-ciezkim-wypadku-n158539.html

https://dziennikbaltycki.pl/lekarze-z-gdanska-uratowali-3letnia-martynke-z-namyslowa-ktora-miala-oderwana-glowe-cud-w-centrum-urazowym-dla-dzieci-w/ar/c14-15743210


Nie wydaje mi się, aby mogło być coś bezpieczniejszego od RWF i pozostanę przy preferencji takiego fotelika, ile się da.

 

Rozumiem, że może Ci się tak wydawać, ale poczekaj do 17 listopada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej,

Najbezpieczniejszy fotelik w historii i do tego przodem do kierunku jazdy!(brak problemu opadającej główki, dziecko ma frajdę z jazdy bo wszystko dobrze widzi).


06-A30-F7-D-E987-4424-9-C00-9-A47-EA4-BF1-AF.jpg


Ładnie siedzi w G20 - postaram się zrobić fotki niedługo.

Jakby ktoś chciał dobrą promkę na ten fotelik to proszę pisać na priv(wszystkie 4 kolory dostępne od ręki).

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej,

Najbezpieczniejszy fotelik w historii i do tego przodem do kierunku jazdy!(brak problemu opadającej główki, dziecko ma frajdę z jazdy bo wszystko dobrze widzi).


06-A30-F7-D-E987-4424-9-C00-9-A47-EA4-BF1-AF.jpg


Ładnie siedzi w G20 - postaram się zrobić fotki niedługo.

Jakby ktoś chciał dobrą promkę na ten fotelik to proszę pisać na priv(wszystkie 4 kolory dostępne od ręki).

Pozdro.

 

Czekałem trochę na ten fotelik bo akrualnie muszę wymienić ale wydaje mi się że mocno ogranicza ruchy i swobodę. Dziecko wydaje się w nim przytłoczone. Obecnie moja młoda ma fotelik z pasami ala 4 punktowe i nie ma problemu siedzi grzecznie, ręce ma wolne i może się bawić robić co chce przed sobą. Myślę że tutaj będzie to problematyczne bo przestrzeń przed sobą ma w pełni zajętą. Dodatkowo wszędzie jest informacja że poduszka zdąży się otworzyć do prędkości max 80km/h a przy wyższej myślę że ten fotelik ochroni bardzo słabo bo dziecko ma w nim spory luz. Jakoś pasy szelkowe plus brzuch bardziej mnie przekonują.

Możesz coś jeszcze innego polecić dla niespełna 3 latki waga ok 15kg?

Mi jak to zawsze podoba się sparco ostatecznie recaro ale to co mi się podoba nie jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz coś jeszcze innego polecić dla niespełna 3 latki waga ok 15kg?

Mi jak to zawsze podoba się sparco ostatecznie recaro ale to co mi się podoba nie jest najważniejsze.

 

Pewnie, coś polecę, ale podaj wzrost dziecka.



Wzrost ok 100cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz coś jeszcze innego polecić dla niespełna 3 latki waga ok 15kg?

Mi jak to zawsze podoba się sparco ostatecznie recaro ale to co mi się podoba nie jest najważniejsze.

 

Pewnie, coś polecę, ale podaj wzrost dziecka.

 

Wzrost ok 100cm.



Przy takim wzroście najlepsze modele to: Maxi Cosi Core, Maxi Cosi Core Pro, Cybex Solution S2 i-Fix, Cybex Solution Z i-Fix.

Jeśli będziesz zainteresowany zakupem to pisz na priv - forumowicze mają specjalne ceny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz coś jeszcze innego polecić dla niespełna 3 latki waga ok 15kg?

Mi jak to zawsze podoba się sparco ostatecznie recaro ale to co mi się podoba nie jest najważniejsze.

 

Pewnie, coś polecę, ale podaj wzrost dziecka.

 

Wzrost ok 100cm.

 

Przy takim wzroście najlepsze modele to: Maxi Cosi Core, Maxi Cosi Core Pro, Cybex Solution S2 i-Fix, Cybex Solution Z i-Fix.

Jeśli będziesz zainteresowany zakupem to pisz na priv - forumowicze mają specjalne ceny :).



Dziekuje w wolnej chwili sprawdzę te modele i dam znać jak coś wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podoba mi się taki fotelik CYBEX for Scuderia Ferrari SOLUTION S-FIX fotelik 15-36kg

Zwłaszcza ze względu na wyniki testu ADAC jednak nie podoba mi się zapinanie w pas samochodowy.

Wydaje mi się że pasy 5 punktowe w foteliku są dużo bezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.