Skocz do zawartości

Samochód zastępczy podczas serwisu olejowego


bicpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ppzwoedzcie proszę jak wygląda sprawa auta zastępczego podczas zostawienia samochodu na serwis olejowy przy przebiegu 15 tys km, czyli płatna usługa pomiędzy wymaganymi wymianami. Czy mogę domagać się od serwisu wydania samochodu zastępczego skoro serwis twierdzi, że zajmie im to 2 godziny? Ty bardziej, iż obawiam się, że może im to zająć trochę dłużej, ponieważ zgłoszę również pojawiający się dźwięk przy wyższych prędkościach, więc będą musieli się temu przyjrzeć. Wg mego serwisu nie dają auta zastępczego, natomiast umawiając wizytę przez aplikację mobilna mam opcje do wybrania "z samochodem zastępczym". Skoro nie ma tam inf o tym, iż jest to płatne, czy mogą pobrać ode nie opłatę? Jak to u Was wygląda, dostawaliście auto zastępcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpłatne auto zastępcze przysługuje o ile się nie mylę jeśli naprawa gwarancyjna przekracza 12 jednostek roboczych (bmw ma jakieś swoje przeliczniki).W przypadku serwisu olejowego głównego czy też pomiędzy- to jest tylko i wyłącznie dobra wola dealera, ew. auto zastępcze za dopłatą i to w miarę dostępności na dany dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czekają aż silnik ostygnie przed wlaniem nowego oleju i dlatego 2h.

Po co samochód zastępczy na 2h? Ten czas można zabić przeglądając neta na telefonie - nie chciało by mi się jechać do domu, by potem zaraz wracać.


Nie wiem, czy wszystkie ASO mają ten sam sposób liczenia, ale będąc w jednym z ASO widziałem, że jednostka robocza to jest 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z mojej wiedzy wynika, że bezpłatny samochód zastępczy jest na czas naprawy w okresie pierwszych 2 lat gwarancji. Wymiana oleju to nie naprawa.

Inna sprawa, ze jak masz dobre układy z ASO to zawsze znajdzie się jakieś demo do użyczenia.

Nie wiem czy nadal jest dostępna usługa door to door?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.