Skocz do zawartości

N57 - dźwięk przy odpalaniu na zimnym silniku


gdnapas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od niedługiego czasu mam F11 n57 258xd z 2011 z przebiegiem ~230k km. Z auta jestem zadowolony, jeździ się świetnie, nie ma oznak braku mocy, szarpania czy czegokolwiek.


Jednak zacząłem słyszeć 2-3 sekundowy dźwięk przy odpalaniu auta na zimnym silniku, załączam link (uspokaja się przed 5sek) :

https://drive.google.com/file/d/1CiGt6Ev-rXOOfX_MqEPk2A3uPo34IdC6/view


Auto miało zmieniony rozrząd przy około 200tys km i regenerowany xdrive, było wczoraj na diagnostyce, nie ma błędów związanych z pracą silnika. DPF pracuje poprawnie. Parametry wtryskiwaczy:


1 (-0.1)

2 (0.9)

3 (-0.6)

4 (-0.4)

5 (.03)

6 (-0.1)


Praca silnika ~2k rpm

https://drive.google.com/file/d/1CakTR5QGs9_88smy1qQHUauhI-kpKarL/view?usp=sharing


Praca silnika >3k rpm

https://drive.google.com/file/d/1CaBgc9LT-Rjc9aSE9Y4SDGsxplKmcRpB/view?usp=sharing


Byłbym wdzięczny za wskazówkę czy dźwięk, który słyszę przy starcie to problem ze słynnymi panewkami..


Pozdrawiam

Edytowane przez gdnapas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu olej wypełnia swoje kanały miałem tak kiedyś jak mi po dłuższym postoju spływał z filtra ,do wymiany miałem zawór zwrotny w podstawie filtra ale to był inny silnik a czy po odpaleniu jak zgasisz i zaraz odpalisz to dzwięk też się pojawia jeżeli nie to radzę szybko działać w tym kierunku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Jest film na YT od Francesco Galante jak wymienia profilaktycznie sam napinacz górny. Pokazuje ściskając stary z nowym jaka jest różnica w działaniu. Napewno dobrze napięty łańcuch lepiej pracuje, ciekawe czy taka operacja ma sens, roboty niedużo i koszt nie jakiś olbrzymi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Na filmiku wg mnie nic się nie dzieje poza standardowo rozjechaną turbiną. A co do pierwszego rozruchu na zimnym to też tak mam że pierwsze 3 sekundy słyszę jak tłoki biją o cylindry przez brak smarowania. Ale to już zaczeka do wymianu rozrządu, a auto tak jeździ od minimum 2 lat. wymieniałem teraz olej po 11k i dość przepracowany zapach przyjarany ale wiórków w filtrze praktycznie w ogóle, i panewek szukać też bym zaczął w filtrze oleju właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Cześć witam was czy ta usterka co jest nagrana przy odpalaniu silnika tej BMW  czy ktoś to zdiagnozował ? Mam te same objawy przy rannym odpalaniu identyczne tukanie kilka sekund a po ponownym odpaleniu już ok 

dodam tylko że im niższa temperatura powietrza to dłużej to słychać. Będę wdzięczny za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.