Skocz do zawartości

Modyfikacja układu wydechowego 330i / gdzie?


masssakra

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dokładnie, Tak jak wyjechała z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czy ktoś z tu obecnych montował może wydech końcowy MG w aucie od 2020 i może pochwalić się efektem oraz podzielić spostrzeżeniami? Najlepiej taki z przełożonymi klapami. Gdzieś widziałem jak ktoś wrzucił do 318, ale tam bez klap, i trochę nie ma punktu odniesienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tu obecnych montował może wydech końcowy MG w aucie od 2020 i może pochwalić się efektem oraz podzielić spostrzeżeniami?

powinno być tak jak na filmiki


obejrzyj od 22:15

Ja obecnie zostawiłem przepustnicę wydechu otwartą i jest różnica. Wynika to z tego że auto na comfort i sport jedzie w przedziale 1-3 k rpm i wtedy delikatnie wydech czuję na plecach, częściej popukuje :mrgreen: . Nie jest to co mnie satysfakcjonuje w 100% ale nie kosztuje to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
MG Motorsport tłumik końcowy z wykorzystaniem oryginalnych klap 3500 zł brutto

zdradzisz gdzie taka oferta?


otrzymalem wycene na 6500

 

Ja dostałem ofertę mgmotorsport na tłumik końcowy z wykorzystaniem oryginalnej przepustnicy do m340i za 4500 netto, auto zostaje u nich na dwa dni. Milltek jest za 7500 brutto czas oczekiwania 5-6 tygodni i robisz to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tu obecnych montował może wydech końcowy MG w aucie od 2020 i może pochwalić się efektem oraz podzielić spostrzeżeniami?

powinno być tak jak na filmiki


obejrzyj od 22:15

Ja obecnie zostawiłem przepustnicę wydechu otwartą i jest różnica. Wynika to z tego że auto na comfort i sport jedzie w przedziale 1-3 k rpm i wtedy delikatnie wydech czuję na plecach, częściej popukuje :mrgreen: . Nie jest to co mnie satysfakcjonuje w 100% ale nie kosztuje to nic.

 


Odpiąłeś wtyczkę na stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tu obecnych montował może wydech końcowy MG w aucie od 2020 i może pochwalić się efektem oraz podzielić spostrzeżeniami?

powinno być tak jak na filmiki


obejrzyj od 22:15

Ja obecnie zostawiłem przepustnicę wydechu otwartą i jest różnica. Wynika to z tego że auto na comfort i sport jedzie w przedziale 1-3 k rpm i wtedy delikatnie wydech czuję na plecach, częściej popukuje :mrgreen: . Nie jest to co mnie satysfakcjonuje w 100% ale nie kosztuje to nic.

 


Odpiąłeś wtyczkę na stałe?

 

Tak mam odpięte na stałe, przejechałem około 2 kkm, żadnych błędów nie miałem.

Ostatnio mam problem z samoczynnie przełączającym się trybem jazdy na comfort, ale raczej nie jest to spowodowane wypięciem wtyczki. Niedługo będę jechał wymienić olej, może serwis zaktualizuje oprogramowanie bo mam z czerwca i podobno jest coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyna różnica jest taka, że w comforcie masz dźwięk jak w sporcie tak? Bo w sporcie normalnie się chyba sama otwiera?

Tak, ale mam jednak wrażenie ze jest trochę głośniej niż w sytuacji gdy zaworem steruje ecu, może to kwestia "wygrzania" się wydechu bo przepustnicę odpiąłem przy 4,5k przebiegu. W comforcie silnik jest utrzymywany na niższych obrotach i dzwięk wydechu z otwartym zaworem jest "bardziej głęboki" czego na sporcie i sport plus nie doświadczymy ze względu na wyższe obroty. Reasumując jakiś efekt jest ale daleko temu rozwiązaniu do wymiany wydechu końcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli dostosuje są sport na individual i tam zmienisz wszystko na comfort oprócz silnika to nie jest tak samo jak na comfort z odpiętom klapką? :roll:

Powinno być tak samo, ja jeżdżę na individual ustawione wszystko mam na comfort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Panowie co byście polecili jeżeli chodzi o jakiś fajny wydech do Bmw 330i xdrive


Mam kilka opcji wszytko w granicach 12 tys zł, który z wydechów byście polecili


Remus 4 końcówki

Ac AC Schnitzer 4 końcówki

Eisenmann 4 końcówki


Co myślicie ?? Ktoś zmienił wydech w swojej g20 na coś poza serją??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jadę za dwa tygodnie modyfikować oryginalny wydech.

Koniec końcem będzie tak:

Wyciągają cały układ, rozcinają tylna puche, modyfikują żeby na jednej rurce (tej z klapką) było maxymlanie możliwie przepustowosci jak na ten wydech. Potem puche zamykają, spaw, szlif... Itp. i montują z powrotem.

Czemu tak?

Efekt bardzo fajny, dzisiaj byłem posłuchać 330e, ten sam silnik tylko po 11/2019 czyli te po ograniczeniach softem

Ponoć Nie tracę gwarancji bo nic nie widać że było coś robione (wiadomo teoria a praktyka, bywa różnie)

W sumie miałem sam to zrobić bo też pracuje w nierdzewce ale... Im to szybciej pójdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Siema

Oryginalny wydech zmodyfikowano, na szybko zkleciłem filmi jak to brzmik. Jest ciut głośniejszy i zdecydowanie pełniejszy, ma więcej basu.

Jak by ktoś był zainteresowany taką przeróbką, mogę pomóc.

 

albo jestem gluchy, ale nie slysze zmiany :mrgreen: . Ale pewnie na zywo zauwazysz roznice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Oryginalny wydech zmodyfikowano, na szybko zkleciłem filmi jak to brzmik. Jest ciut głośniejszy i zdecydowanie pełniejszy, ma więcej basu.

Jak by ktoś był zainteresowany taką przeróbką, mogę pomóc.

 

albo jestem gluchy, ale nie slysze zmiany :mrgreen: . Ale pewnie na zywo zauwazysz roznice :)

Jak odsłuchujesz na telefonie to raczej nie usłyszysz różnicy za bardzo, pierdy są wyraźniejsze, odstają od reszty a ogulel wydech jest bardziej basowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z ciągłą przymiarka do wymiany wydechu w m340i , znalazłem gotowe od rcp cat back do samodzielnego montażu, i po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się że są już dostępne emulatory opf\gpf firmy manhart (do wersji 330i i 340i) koszt 180 e

https://www.manhart-performance.de/shop/en/manhart-opf/gpf-deleter---bmw-gxx-x40i?c=376

Firma jest raczej mocno poważna więc są szanse że to zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.