Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to dla potomnosci:

26.11.2020 - zlozenie zamowienia

Kilka spadniec z kolejki przez restrykcje. W miedzyczasie upgrade ze zwyklych zegarow na Virtual Cockpit

02.07.2021 - ostateczna zmiana zamowienia (usuniecie kamer 360, zmiana foteli ze zwyklych na sportowe zeby weszly ledzwia; odgorne usuniecie digital key, indukcji, komfortowego dostepu do klapy)

02.09.2021 - nadanie VIN; status 150

20.09.2021 - data produkcji (wg VIN)

20-26.09.2021 - oczekiwanie na transport

27.09.2021 - auto na skladzie celnym w Polsce

28.09.2021 - pojawienie sie auta w apce MyBMW i Instrukcji (chyba tez vin decoder zaczal widziec jako G30, bo wczesniej jako E46)

01.10.2021 - rejestracja

06.10.2021 - odbior (jutro, wiec mam nadzieje ze bez komplikacji :) )


Pytałeś czy lędźwie w sportach masz w obu czy tylko kierowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś ostatnio pojawiły się jakieś problemy z terminem produkcji? Do realizacji mojego zamówienia zostało niewiele czasu i zaczynam łapać stresa bo właśnie jestem w trakcie sprzedaży swojego auta

 

A jaki masz status ? Ja dostałem status 150 i produkcja miała być 39 tydzień a finalnie wyprodukowała się 04.10 , czekam na transport . Niestety jak wrzuciłem vin w dekodera to się okazało , ze wyszła bez sportowych hamulców M niebieskich ... nie rezygnowałem z tego , ktoś zadecydował za mnie ... będę miał 540i ze zwykłymi zaciskami niestety chyba , że dealer coś wymyśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem u dilera wlasnie to samo, ze teraz system potrafi sam zdecydowac i wywalic jakas opcje, po czym auto otrzymuje status 150 i jest zmrozone.

Z punktu widzenia obslugi przez dilerow to jest praktycznie nie do ogarniecia: trzeba by odswiezac non-stop wszystkie zamowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem u dilera wlasnie to samo, ze teraz system potrafi sam zdecydowac i wywalic jakas opcje, po czym auto otrzymuje status 150 i jest zmrozone.

Z punktu widzenia obslugi przez dilerow to jest praktycznie nie do ogarniecia: trzeba by odswiezac non-stop wszystkie zamowienia.

Coś w tym jest ... rezygnowałem z kamer czy indukcji to trzeba było zaakceptować nową specyfikacje i nawet nie zwróciłem uwagi , że wywaliło mi hamulce ... sprzedawca też zaskoczony no ale sprawdzałem i wszystko co miało to się wyprodukowało czyli komforty z wentylacją , klapa elektryczna no ale zacisków niema ...

generalnie jak auto dostało status 150 to w ciągu kilku dni się usztywniło i weszło na produkcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś ostatnio pojawiły się jakieś problemy z terminem produkcji? Do realizacji mojego zamówienia zostało niewiele czasu i zaczynam łapać stresa bo właśnie jestem w trakcie sprzedaży swojego auta

 

A jaki masz status ? Ja dostałem status 150 i produkcja miała być 39 tydzień a finalnie wyprodukowała się 04.10 , czekam na transport . Niestety jak wrzuciłem vin w dekodera to się okazało , ze wyszła bez sportowych hamulców M niebieskich ... nie rezygnowałem z tego , ktoś zadecydował za mnie ... będę miał 540i ze zwykłymi zaciskami niestety chyba , że dealer coś wymyśli

 

Nie wiem. Zapytam sprzedawce w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat nie dotyczy G30, ale w tej chwili BMW ma problem z silnikami S58 i prawdopodobnie spora częśc produkcji ma do wymiany panewki albo całe silniki - ogłoszono zatrzymanie sprzedaży i wydawania (STOP SALE).


https://g80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1865201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat nie dotyczy G30, ale w tej chwili BMW ma problem z silnikami S58 i prawdopodobnie spora częśc produkcji ma do wymiany panewki albo całe silniki - ogłoszono zatrzymanie sprzedaży i wydawania (STOP SALE).


https://g80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1865201

 


o ku...a, czyli ktoś kto sie naczekał na swoje M teraz ma dalej czekać na naprawe,masakra co się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 540i xdrive wyprodukowana na początku września ale stoi na placu w Niemczech - " akcja techniczna". Obiecują, że do odbioru ma być najpóźniej w połowie 11.

Czyżby coś w stylu poruszanych wcześniej produkcji z dziurami w lusterkach z oczekiwaniem na kamery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 530i touring zamówione pod sam koniec czerwca wyprodukowało się w pierwszym tygodniu października (czyli 3 miesiące i parę dni).



Z restrykcji chciałem tylko kamery 360, ale dealer mnie przekonał, żeby już na wstępie z nich zrezygnować, bo w tym roku by się nie wyprodukowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 540i xdrive wyprodukowana na początku września ale stoi na placu w Niemczech - " akcja techniczna". Obiecują, że do odbioru ma być najpóźniej w połowie 11.

Czyżby coś w stylu poruszanych wcześniej produkcji z dziurami w lusterkach z oczekiwaniem na kamery...

 

Może. Kamery tak ale nie 360 i bez ładowarki- zrezygnowałem wiedząc, że sa restrykcjie. Pełne komforty, hud, nawigacja, asystent parkowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czekać w nieskończoność?

 

Jak ktoś ma czas / nie ma potrzeby kupowania od ręki, to sobie może czekać. Cała reszta rzuca sie na używki, których rynek zwariował - auta prawie nowe chodzą w cenie nowych, czasami wyzszej.


Ciekawe, jak sytuacja się rozwinie i zmieni w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cyk miała być produkcja w II połowie października i już przesunęli na pierwszy tydzień grudnia :duh:

Nie przywiązywałbym się do tego terminu.

 

Zapewne masz rację

Niestety pójście na kompromisy i rezygnacja z niedostępnych opcji nic nie dała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.