Skocz do zawartości

Spotify w iDrive 7


TheApocalypse

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, jeśli ktoś chce mieć spotify to musi utworzyć konto na niemieckim connecteddrive a nie na polskim.

Mam konto założone na http://www.bmw-connecteddrive.pl i spotify nie było. Natomiast jak założyłem nowe konto na https://www.bmw.de/ i dodałem tam auto to po zalogowaniu się w samochodzie na to konto, spotify pojawił się po ok 10 minutach od zalogowania.

 

A jak Spotify łączy się z internetem po zainstalowaniu aplikacji w iDrive?

 

W samochodzie jest wbudowana karta SIM i prawdopodobnie poprzez ta kartę się łączy z netem. Nie trzeba udostępniać internetu z telefonu. Telefon nie musi być podłączony do samochodu, jedynie przy uruchomieniu spotify pojawia się kod QR i skanujesz go telefonem, wyskakuje okienko na telefonie że łączy się do spotify z lokalizacji Germany, akceptujesz i w samkchodzie jesteś zalogowany do swojego konta, są playlisty itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

W związku z tym, że namiętnie używam spotify, to również zalogowałem się przez DE.

Rzeczywiście spotify się doinstalował i działa bardzo dobrze.

Poza tym pojawiły się appki parknow i korytarz życia (ale działają tylko w DE) oraz appka M LapTimer, jednak ona potrzebuje do działania tylko iPhone.

Wiadomości przełączyły się z oczywistych względów na niemieckie.

Największy dla mnie problem to, że wylogowało mnie na telefonie z MyBMW i po powtórnej próbie dodania auta pojawia się info, że jest zmiana lokalizacji i usługi Connected zostaną dostosowane do nowego kraju (czyli PL).

Podsumowując zalogowanie przez DE daje jedyną korzyść w postaci spotify jednocześnie traci się aplkację MyBMW na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że namiętnie używam spotify, to również zalogowałem się przez DE.

Rzeczywiście spotify się doinstalował i działa bardzo dobrze.

Poza tym pojawiły się appki parknow i korytarz życia (ale działają tylko w DE) oraz appka M LapTimer, jednak ona potrzebuje do działania tylko iPhone.

Wiadomości przełączyły się z oczywistych względów na niemieckie.

Największy dla mnie problem to, że wylogowało mnie na telefonie z MyBMW i po powtórnej próbie dodania auta pojawia się info, że jest zmiana lokalizacji i usługi Connected zostaną dostosowane do nowego kraju (czyli PL).

Podsumowując zalogowanie przez DE daje jedyną korzyść w postaci spotify jednocześnie traci się aplkację MyBMW na telefonie.

 

Nie jest to prawda. Mam Connected Drive zalogowane w DE, Spotify w samochodzie, a w telefonie normalnie zarejestrowany samochód w myBMW. myBMW jest po polsku, jedyna różnica to w zakładce "Explore BMW" są nowości po niemiecku i tak jak mówisz, wiadomości w samochodzie po niemiecku. Z telefonu mogę zamykać auto, otwierać, włączać wentylacje, sprawdzać lokalizacje itp., wszystko chodzi.


Wylogowałeś się z polskiego myBMW na telefonie i zalogowałeś na maila, na którym założyłeś niemieckie konto/zarejestrowałeś samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W myBMW na telefonie trzeba być zalogowanym na maila, który jest powiązany z niemieckim/brytyjskim kontem w connecteddrive - przy UK "wiadomości" są oczywiście po angielsku i jedynie co może przeszkadzać do zasięg w milach

... i apka jest w pełni funkcjonalna

Sprzedam Alufelgi BMW M791 Double Spoke '19 5x112 https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=383676
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawda. Mam Connected Drive zalogowane w DE, Spotify w samochodzie, a w telefonie normalnie zarejestrowany samochód w myBMW. myBMW jest po polsku, jedyna różnica to w zakładce "Explore BMW" są nowości po niemiecku i tak jak mówisz, wiadomości w samochodzie po niemiecku. Z telefonu mogę zamykać auto, otwierać, włączać wentylacje, sprawdzać lokalizacje itp., wszystko chodzi.

Wylogowałeś się z polskiego myBMW na telefonie i zalogowałeś na maila, na którym założyłeś niemieckie konto/zarejestrowałeś samochód?

Oczywiście masz rację.

Rzeczywiście nie wylogowałem z maila zarejestrowanego w bmw.pl.

Po zalogowaniu na maila "niemieckiego" wszystko hula.

Dziękuję i przepraszam za zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć jak się miewa sprawa Spotify w 2023, jakieś zmiany... ?


Kiedy łącze się z przez bluetooth mam dostęp do biblioteki spotify dostepnej na telefonie (mogę zmieniać utwory, przyciszać itp. z kierownicy) ale lista utworów oraz kolejność dostępna jest tylko z telefonu. Widziałem że jest aplikacja Spotify w iDrive ale jak pisaliście jedynie jak zarejestruje auto w DE. Czy od tamtego czasu coś się zmieniło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jak się miewa sprawa Spotify w 2023, jakieś zmiany... ?


Kiedy łącze się z przez bluetooth mam dostęp do biblioteki spotify dostepnej na telefonie (mogę zmieniać utwory, przyciszać itp. z kierownicy) ale lista utworów oraz kolejność dostępna jest tylko z telefonu. Widziałem że jest aplikacja Spotify w iDrive ale jak pisaliście jedynie jak zarejestruje auto w DE. Czy od tamtego czasu coś się zmieniło ?

Na tą chwilę nie, tylko w DE. Ewentualnie jak się połączysz przez Apple Carplay i będziesz używał Apple Music to lista i kolejność utworów też będzie na rolce kierownicy. Na spotify tylko bieżący utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 23.07.2023 o 18:56, maciej_cie napisał(a):

Nie wiem jak u was, ale ja wróciłem po dwóch tygodniach z urlopu i w międzyczasie system się zaktualizował i pojawił się Spotify. 

W ID7 na polskim myBMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później sprawdzę, ale przez aplikację nic mi się od kilku miesięcy nie aktualizowało.

Po wejściu do samochodu jakieś pół minuty trwało na wyświetlaczu aż się wszystko pojawiło (mapa, muzyka, pogoda itp), ale pomyślałem, że to efekt nieużywania samochodu przez 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.