Skocz do zawartości

Regenerator/szkło na zegary


Bmw-i-fruu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć po serwisie aso czyścili mi auto zabrali sie za zegary, musieli zrobic to jakąś zakurzona szmatka bo porysowali mi je całe pod swiatlo wyglada to ohydnie oczywiście tłumaczenie że to juz było i kamery nic nie wykazały co robili w środku. Są jakieś sposoby by to zamaskować oprócz polerki ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć po serwisie aso czyścili mi auto zabrali sie za zegary, musieli zrobic to jakąś zakurzona szmatka bo porysowali mi je całe pod swiatlo wyglada to ohydnie oczywiście tłumaczenie że to juz było i kamery nic nie wykazały co robili w środku. Są jakieś sposoby by to zamaskować oprócz polerki ?

 


Witam.

Jedź do dobrego warsztatu detailingowego i Ci to zrobią.


Tak na marginesie, jak kupowałem auto rok temu sprzedawca namówił mnie na ceramikę na lakier, zrobiłem, auto wyglądało pierwsza klasa.

Auto jest zawsze myte na myjniach detailingowych więc zawsze jakość lakieru była jak w nowym aucie. Niestety miałem przygodę z naprawą jednego elementu w przednim zawieszeniu (kole) gdzie auto było 9 razy w serwisie ASO po drugiej wizycie zauważyłem na lakierze ślady jakby ktoś wziął na szmatę ziarnka piasku i auto nimi wytarł, przy kolejnej wizycie w ASO było jeszcze gorzej. auto za każdym razem było myte przez pracowników. Więc poprosiłem przy kolejnych wizytach żeby nie myli, ale mają taką organizację, że klient może prosić a oni i tak oddają umyte i jeszcze bardziej porysowane. W efekcie Auto na wiosnę idzie do polerki do warsztatu detailingowego, co w efekcie będzie mnie kosztować około 1500 do 2000 PLN polerka, około 3000 nowa ceramika i zniszczona stara ceramika nakładana w ASO BMW około 3000. Tak że dzięki jednemu z ASO BMW będę lżejszy o jakieś 7500 do 8000 PLN.



Piotr U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, że ceramika "coś" daje, ale objawia się to głównie gładszym lakierem (czuć pod palcami) albo tym, że brudny samochód wystarczy w zasadzie opłukać i znowu jest czysty. Gładka powłoka powoduje też lepsze kropelkowanie i ogranicza przywieranie brudu. Nie zabezpiecza natomiast przed cymbałami ze szczotką czy brudną szmatą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym myciu zegarów już widziałem, że maja powłokę którą ciężko się czyści i też kupiłem szkło ochronne na zegary + monitor i spełniają swoją funkcję. Jedynym problemem jest to ze od szkła odbija się słońce i twarz kierowcy (zegary są pokryte matową powłoką, która zapobiega odbiciom światła).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym myciu zegarów już widziałem, że maja powłokę którą ciężko się czyści i też kupiłem szkło ochronne na zegary + monitor i spełniają swoją funkcję. Jedynym problemem jest to ze od szkła odbija się słońce i twarz kierowcy (zegary są pokryte matową powłoką, która zapobiega odbiciom światła).

 


Mogę prosić o wysłanie linku z aukcją tej szybki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni polerowałem reflektory w firmowym busiku (plastikowe) takim czymś - https://detailingstore.pl/pasty-polerskie/209-menzerna-one-step-polish-3-in-1-250ml.html?&gclid=EAIaIQobChMIg_3KwLS67QIVDAOLCh1VjQxqEAQYASABEgLQ5vD_BwE miały lekkie ryski zmatowienia od kamyczków, piasku i teraz są jak nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dopasowanie to pasuje idealnie. To jest takie samo tworzywo jak nakleja się na szybę telefonu.

Jak widać na zdjęciach wszystko się odbija. Niestety okulary z polaryzacją tu nic nie pomogą.

4d33e9bd3e10.jpg

990f8e39247e.jpg


W F20 mam na ekran takie samo szkło. Na zegary jest już folia (miękka) w kilku częściach ze względu na to, że zegary mają obwódki (jak na foto niżej). Jeszcze nie zabierałem się za naklejanie tego, dlatego zwróćcie uwagę jakie macie zegary i co może przyjść od chińczyka.


1ccb8c120d0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.